Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gustaw Fijak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    651
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gustaw Fijak

  1. nie sądziłem że takie poruszenie zrobię pytaniem, nie ukrywam ze troszkę odbiegłem od tematu, pochłonęły mnie obowiązki. z tego co widzę żaluzje i aluminium przewijało się dosyć często - jak dla mnie 25mm żaluzje aluminiowe źle się kojarzą, chyba że łączone z drewnem i szersze (samo aluminium wolałbym widzieć w lokalu stylizowanym na lata '50) drewno drewno i jeszcze raz drewno - co do koloru to już zależy od gustu właściciela i ostatecznego projektu pomieszczenia. Plisy firanki - jednak nie na mój gust, zasłony ozdobne do żaluzji owszem, czemu nie
  2. wtrace 5gr co do zywotnsci roznych sprzetow, slyszeliscie ze auto dla ludu w wersi b z cyfra w nazwie byl przystosowany do awarii przez zaklad wypuszczajacy go? tajemnica poliszynela jest fakt iz sprzety sa przystosowane do pracy przez okreslony czas po czym sie lamia a za naprawe musisz zaplacic z kieszeni bo gwarancja minela... to tak na marginesie co do odkurzacza watek ciekawy Marian go krytykuje a mlody uzytkownik (30 postow) jest znawca ktory trafil tu weszac wieszane psy na produkcie! ale nie mi to oceniac
  3. Możecie się podzielić doświadczeniem czym się kierowaliście przy wyborze zaciemnienia okna w mieszkaniu, domu, biorąc pod uwagę rodzaj pomieszczenia i nie ukrywajmy koszty z tym związane?
  4. zdecydowanie bym wolal w tym przypadku styropian, albo nawet welne niz ta pianke! przewijala sie juz ona w watkach ze nie sprawdza sie zbyt dobrze. i po cholere sciana 3w, fakt ladna wyjdzie ale klopotu z tym...
  5. pewnie ze jest sens z systemowo, bo raz ze szybciej dwa ze pewniej, pytanie sie nasuwa nastepujace, czy koniecznie ma byc to tak mocno promowany ytong ;>
  6. rozumiem ze docelowo bedzie sciana 2W (z dociepleniem) bo inaczej to sensu ten material nie ma. co do samej ceramiki nie chce sie zle wypowiadac bo zaraz mnie tu ukrzyzuja, ale czemu akurta ten material nie inny? juz zdecydowanie bym wolal silikaty a najlepiej bk, ale to moje zdanie.
  7. a skad mamy pewnosc jakie jest podloze nie splynie farba bez gruntowania? ja bym jednak zastosowal grunt pod farbe silikatowa
  8. odpowiednie laczenie plyt i nie beda pekac, jednak jezeli jest prosta sciana czy nie lepiej tradycyjnego tynku? wybor zalezy rowniez od finansow i jaki chcecie uzyskac efekkt, bo w wielu przypadkach plyty sa zaciagane masa szpachlowa.
  9. jezeli to tynki ytongowe to moge podpowiedziec ze nie sa ich wyrobem, lecz sa produkowane przez inne firmy i ladowane w worki z brendingiem, czy sa dobre i przeznaczone do ich muru? coz nadac sie nadaja ale bywaja i lepsze w tej samej lub nawet mniejszej cenie.
  10. niech sie sypie niech nie trzyma wymiarow aby tanio zaplacic, niby to otynkujesz i oblozysz styro, tylko ile towaru sie rozpadnie zanim wymurujesz budynek i jakie parametry uzyskasz. Podejscie godne developera.
  11. szczerze nie stawial bym na samej podlodze, tak jak napisal michal_mlody dokopac sie pod dechy, a jak nie chcesz dewastowac postawc z k/. tak na marginesie jakiej grubosci ma byc scianka?
  12. a czemu nie uzyc innego producenta ktory moze byc lepszy i pomieszac produkty, wazne aby sie tylko nie gryzly, czesto tak jest iz firma x ma dobre to ia firma y tamto, n ie ma co isc jednym z producentów, choc czasami ma to sens nawet finansowy.
  13. nie ma czegos takiego jak idealny system elewacyjny, najwazniejsze jest abu uzyc dobrych produktow a systm mozna stworzyc samemu. to kolejny chwyt marketingowy, jak oddychajace sciany, tynk skutecznie broniacy przed rozpedzonymi rowerami etc.
  14. mineralny i cementowo wapienny te chyba najlepiej beda pasowaly do bk, ale co prawda to prawda ze styro by sie przydalo...
  15. tia jak to w ceramice choc i tak jest krucha wiec ta wytrzymalosc na sciskanie jest taka sobie
  16. plyta na scianie (klejona) a z pustka (na stelazu) inaczej przyjmuje uderzenie obciazenie, az tak sie nie podziurawi jedno i drugie raczej uszkodzic mozna powierzchnie jednak papier trzyma konkretnie a dodatkowo gladz z farba jest wiec wytrzymalosc pewna ma, nie taka jak sciana murowana ale raczej pijany kowalski musialby mocno sie rozpedzic zeby przeleciec do sypialni sciana nie drzwiami, nie trafiajac przy tym na stelaz. Chyba ze nie jest tak gesto jak na zalaczonym zdjecu. Dla mnie jednak plyta to szczyt lenistwa czyba ze stary budynek i tynk by sie nie udal idealnie.
  17. wiec skad mamy pewnosc do czego bylo porownane, to tak jak napisac ze keramzytowe sciany sa lepsze od pozostalych! tylko jakich?!? z drewna bk czy innych... ja bym tak bardzo nie upraszczal. Jezeli juz mamy cos oszacowac to podac koszt konkretnej welnu wzgledem konkretnego styro, ze wszystkimi detalami i robocizna, na tym samym metrazu i tym samym projekcie!
  18. takie podejscie do tematu zabija... i co ze masz teraz tak, gdy ceny za ogrzewanie wciaz rosna i za rok moze sie okazac ze to duzo z malo! buduje sie tak aby wspolczynnik byl najlepszy z mozliwych przy jak najmniejszych kosztach, w tym wypadku 2W i bloczek 24cm to bardzo dobre rozwiazanie chyba ze chcesz miec grubsza sciane i za rok oblozysz swoja sciane 1lub 10cm styrpianem.
  19. tym bardziej ze nie ma podanej nazwy zwyklej izolacji i jest obliczenie robione przez producenta welny
  20. nie prawda... keramzyt jako osobny jest dobrym izolatorem w bloczkach jako jeden ze skladnikow juz nie tak pieknie, jakos normy z palca wyssane.
  21. ne latwiej kolki przeznaczone do bk! co do samej sciany, poki co spelnia normy, ale za jakis czas bedzie malo i koszty ogrzewania wzrosną, nie lepiej bylo zrobic sciane 2W!
  22. wlasnie z ta latwoscia nie jest tak do konca oczywiste, to tak jak z klejem przy bk! bo nie kazda ekipa sie na tym zna te co potrafia tylk na zaprawe nie podejma sie kleju bo spartola... i tu sie potwierdzaja slowa innych ze nawet najlepszy material mozna zepsuc w fazie murowania!
  23. wanne tez stawiali na styropianie i podobno lepszego nie ma... po co tak kombinowac jak mozna zrobic scianke 12cm murowana
×
×
  • Dodaj nową pozycję...