Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DaJa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez DaJa

  1. Myslę, że chodzi po prostu o polską mentalność. Mimo, że już budujemy domy raczej jedno (niz wielo) rodzinne to i tak w zamysle mają byc one trawłe na wieki wieków. Domy szkieletowe budzą obawę ze względu na ich wyobrazony krótki zywot. Domy z cegły są (w polskim rozumieniu) solidne, trwale, wytrzymałe; "bo co cegła to cegła" itd. I tak sobie mysle, że z mentalnością trudno deliberować. ja sama nawet przez chwile, nie brałam pod uwage domu szkieletowego. I nie miałam na to zadnych "rozsądnych" argumentów. Po prostu. Dom miał byc z cegły i tyle. Na pytanie zawarte w tytle mogłabym odpowiedzieć Tak, mogłabym mieszkac w domu szkieletowym. Nie zmienia to jednak faktu, iz mieszkam w zupełnie innym:)
  2. Nie pozostaje mi nic innego jak ogromna wiara w twierdzacą odpowiedź na tytułowe pytanie. Nasz dom powstał (w przeciwienstwie do przedmówcy) na Dolnym Śląsku, gdzie króluje KGHM. Budowaliśmy na ziemi oznaczonej górniczą "dwójką". Zaczęło sie juz od zmian naniesionych na projekt. Ściągi żelbetowe, wieniec na ścianach fundamentowych i trzpienie żelbetowe - to wszystko brzmiało naprawde egzotycznie. Wiedzielismy, ze na stali i betonie nie będzie oszczędności. Warto też podkreslić, że KGHM partycypuje w częsci kosztów poniesionych na dodatkowe wzmocnienia. Specjalnie powołana komisja od spraw szkód budowlanych zatwierdza (lub nie) sposób wykonania fundamentu i innych wzmocnień. Nasz fundament prezentował sie naprawdę w iście labiryntowy sposób. Niedlugo potem dowiedzielismy sie w końcu o co chodzi z owymi trzpieniami - to wzmocnienia ze stali i betonu dookoła okien. W domu mieszkamy od 4 miesięcy. Przezylismy kilka wstrząsów kopalnianych. Jeden z nich był naprawdę niepokojący... Żywimy jednak nadzieję, że cała ta nasza ochrona ze stali nie pójdzie na marne:)
  3. Witam. Poszukuję dobrej (naprawde sprawdzonej, bo juz kilka wtop zaliczyliśmy) ekipy do wykończenia domku wewnatrz. Położenie kafli, paneli, desek, gładzi, tynków strukturalnych. Jesli macie taką ekipę bardzo prosze o namiar. Buduję pod lubinem
  4. Monmiron - jak tam u was z postępami? U nas walczą z zewnętzrnym ocieplaniem domku przy jednoczesnym otynkowywaniu ścian wewnatrz. Ale wolniutko to sie wszystko wlecze... Wyceniamy tez schody i drzwi do całego domu. Głowa mała!
  5. Dorota&Marcin - nie ma jednoznaczej odpowiedzi na twoje pytanie o okna. Zalezy od rodzaju materiału (plastik,drewno), koloru (białe, drewnopodobne, jesli drewniane to z jakiego drerwna), profilu, ze szprosami czy bez. Wiele jest punktow do podniesienia /obniżenia ceny. Słyszalam, ze najtansze okna do Amalteii wyniosły nawet ok 9.000 (choc osobiście w to watpię), średnio ok 14-16 tys. Drewniane okna to koszt ok 22-24 tyś. Bez rolet rzecz jasna. Kejtkris - rozumiem waszą potrzebe zobaczenia domku:) Sama jeździłam po swojej okolicy i mnie sie udało zaglądnąc do Amalteii budowanej 10 km od nas My budujemy pod Lubinem. Od Zielonej G to kawałek.
  6. Kaati - Tak, tak widziałam. Super. Gratuluję!!! )) Ślicznie prezentuje się Wasza Amaltea:))) My kuchnię mamy już wybraną i zaliczkowaną. Gorzej z łazienkami...Tu jeszcze nic nie zrobilismy... Na ten moment negocjujemy cenę schodów i drzwi. Ech!
  7. Kaati - tak, tak dobrze to wygląda. Tyle, że my zrezygnowalismy z tej ścianki (pralka bedzie na dole w kotłowni). No i naprawde był problem. mam nadzieje że to nasze rozwiązanie będzie dobre U nas juz rozłożone ogrzewanie podłogowe w całym domu i wylana podłoga!!!
  8. Witaj nikita! Wiesz, nie ma prostej odpowiedzi na twoje pytanie. zawsze jest wazne czym WY sie kierujecie. My wybralismy doslonecznienie salonu i wykuszu. Ale nasz sasiad postawil dom zupełnie odwrotnie bo on nie chce "wysokiego slonca" w domu. ja osobiście uciekalabym od głośnego sąsiada, stawiając tym samym (o ile dobrze zrozumiałam) na widoki i dosłonecznienie Jak będziecie wraz z architektem "stawiac dom na mapce" to on równiez posłuzy wam swoją radą!
  9. Monmiron - my budujemy tuz po Lubinem Co do tych pozostawionych belek sufitowych. My rozważamy pozostawienie calej pustej przestrzeni w przedpokoju na górze więc może ewentualna ucieczka ciepła nie będzie az tak odczuwalna? natomiast w pokoju nad garażem i w sypialni - bedzie podwieszany sufit tyle, że nad belkami (a nie pod). W ten sposób one tez zostana wyeksponowane, ale nie będzie widocznej pustki nad głową
  10. Monmiron - no my budujemy na Dolnym Śląsku! A tak jeszcze o tych deskach - nie obawiasz się, ze będzie problem z ogrzewaniem? Może nieco wymyslam, ale cos mi kołacze po głowie, ze ciepło ucieka w góre i na co komu ogrzany szczyt domu,w którym środek będzie nieco zimniejszy? A może sie myle...? Co do wc - podpytywałam Amalteowiczów którzy nie podniesli ścianki kolankowej. Kazdy z nich uciekał toaletą na ściane szczytową lub zawieszał ją na ścianie od pralni. Az miałam ochote zadzwonić w tej sprawie do projektanta!!!
  11. Monmiron - a u nas niespodziewnaie pojawił sie problem umieszczenia toalety pod skosem. Po prostu trzeba by wyjechac nia na środek łazienki, aby nie zahaczać głowa o skos! Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej , że w projekcie dokładnie w tym miejscu zaplanowano sanitariaty. Co więcej - podnieslismy ściankę kolankowa (nie tak jak wy o 2 pustaki, lecz o jeden ale to i tak wyżej niz w projekcie!). ostatecznie, aby nie latac z tą toaleta po wszystkich ścianach łazienki umieścilismy ją pod oknem. tam jest nieco wyżej i nie zahacza sie głowa o skos. Ale absolutnie tak byc nie powinno! U nas teraz walczy Vissman z wod - kan, zaraz zabierają sie za podłogówke. No i elektrycy dłubia swoje. Na razie góre zrobili. Mam pytanie do Amalteowiczów - rozwazał ktos z was pozostawienie w przedpokoju na pietrze otwartej przestrzeni - mam na myśli wyeksponowanie belek z więźby dachowej? Nasz wykonawca namawia nas na to. Oczywiście pokoje byłby pozamykane sufitami (nad sypialnią byłby mały stryszek), ale nad przedpokojem sugeruje pozostawienie otwartej przestrzeni z ładnym wyeksponowaniem desek. Co wy na to?
  12. Łukasz a z jakiego regionu Polski jesteś? U nas w obrębie ok 20 km nasza Amaltea będzie trzecim takim domkiem:) No my nie mamy podpiwniczenia, ale piec (ogromny!) bez problemu zmieści się na przeciw pomieszczenia gospodarczego (koło schodów). Teraz walczymy z instalacjami. Jednoczesnie ida elektryka i wod-kan, a za moment ruszy ogrzewanie...
  13. Eva&jarek a na jakim etapie teraz jestescie? Widze, ze cos nam wątek umiera:( Na ozywienie dodaje nasz aktualny stan. Mamy w końcu okna:))) I kończymy kłaść dach:)))
  14. Fajnie, że kolejni Amaltelowicze sie pojawiają! :))) Powodzenia! I cierpliwości;)
  15. IlonaAgata - dzieki za odpowiedź! Ech, róznice widać (cokolwiek by tu nie mówic!) Anse75 - rozumiem, ale ze skypa ani tel nie skorzystam.
  16. A coś więcej? Wczesniej wątek dotyczył mebli robionych u stolarza. Nie wiem, może mam pecha, ale juz nie polecam. Moje (te co teraz uzywam) mam od 5 lat i...chodzą jak chcą, doły szuflad uległy wypaczeniu (na dole tylko dykta), czasami nie moge otworzyc szuflad bo sie zapadaja! blaty zafarbowały od róznego jedzenia, że o rysach nie wspomnę! Wymysliłam sobie, że oryginalny producent nie spieprzy mi tak oczywistych rzeczy dlatego w pierwszym odruchu wybralam sie do Wolsztyna. I faktycznie tam na miejscu zobaczyłam - fronty drewniane, blaty z bardzo odpornego i trwałego materiału, dna szuflad sprawiają wrażenie nawet metalowych (choc to oczywiście jest takies tworzywo), a te wszystkie mechanizmy samodomykające, samozamykające itp - poezja po prostu Wszystko pieknie ładnie, gwarancja tez (a na zawiasy i inne takie nawet dozywotnia). No ale cena z kosmosu jak dla mnie... Dlatego szukam racjonalnych argumentów w razie gdybym sie jednak na nie skusiła;)))
  17. Coś widze, ze wątek skręca na boki! A ja z uporem maniaka dalej wyceniam kuchnie. Tym razem dotarłam do przedstawiciela Mebli Wolsztynskich (u mnie, na dolnym sląsku). I róznica jest dokładnie 3 tys! W Wfm kuchnia miała mnie wyniesc 24 tys, u przedstawiciela...27!!! A jeden z projektów nawet 29 tyś!!!! Oczywiście to cena bez montazu i AGD. Powiedzcie mi, one naprawde są warte takiej ceny???
  18. Ja równiez zakochałam się w meblach wolszytnskich... Niestety one mnie chyba nie pokochały:( W tym tygodniu bylismy w samym Wolsztynie po odbiór projektu i wycene. No i masakra!!! Koszt samych mebli to 24 tyś + montaz 2,4 tyś + wyposazenie wewnetrzne szafek (np mpontowany kosz na smieci) i szuflad (na sztućce) + koszt AGD. Wstepnie wyliczylismy, ze kuchnia (wcale nie duża) wyniosłaby nas ok 37 tyś! Troche jednak przegięcie!
  19. U nas juz taki stan jak widac na zdjęciach. dziś zdjeto szalunek ze schodów i w końcu mozna normalnie pospacerowac po górze:) jestesmy tez po pierwszej wycenie mebli kuchennych (wycena z samego Wolsztyna; oczywiście Meble Wolsztyńskie). Cena - masakra. szkoda nawet gadac!
  20. Eva&jarek - wiesz, zalezy gdzie się stawia dom. My na wiosce i szczerze mówiąc rolety zewnętrzne dadzą mi poczucie bezpieczenstwa. Zamykamy od zewnątrz cały dom - górę i dół. Koszt rózny zalezy na co sie zdecydujesz. Proste rolety bez mechanizmów silniczkowych to koszt ok 7 tysiecy. Ale takie zdalnie sterowane na pilota i z owymi silniczkami (polecane zwłaszcza przy duzych, tarasowych oknach) to koszt od...12 do 17 tysięcy...
  21. ech, teraz jesteśmy na etapie zamawiania okien. Zrobilismy 2 wyceny na pcv i drewniane (napalilismy sie na te drewniane...). Róznica to az 25 % No i mamy dylemat! Marcin - my nie zmieniamy wymiarów okien dachowych.
  22. ja równiez uwazam, ze podniesienie o 1 rzad cegieł róznicy w bryle domu nie robi. Przy 2 rzedach uwazam, ze juz powinno sie wydłuzac krokwie. U nad dojdziemy do 1 metra ścianki kolankowej, bo oprócz podniesienie o 1 rząd cegieł architekt zaproponował nam obniżenie stropu o 10 cm (podobno w projekcie jest więcej niz standard). Zgodzilismy sie na to i tym samym w na parterze mamy - 10 cm nad głowa (kompletnie nieodczuwalne), a na piętrze dodatkowe +10 cm ścianki kolankowej
  23. eva&jarek - my baaardzo dugo zastanawialismy sie nad ścianką kolankową... Ostatecznie, juz po otrzymaniu pozwolenia na budowe zdecydowaliśmy się jednak podniesc i robiliśmy poprawki do projektu. Podnieslismy o jeden rząd cegły (w sumie z murłata i wieńcem dobijemy do 100cm).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...