Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aedytka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

aedytka's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dostaliśmy dzisiaj warunki dostępu posesji do drogi gminnej a raczej tego co biegnie koło naszej działki. Niestety "droga gminna" nie dość, że jest w fatalnym stanie (wąska - 2m, stroma) to jeszcze jest drogą wewnętrzną. W decyzji jest zawarte zdanie: "droga jest nieuporżądkowaną - posiada nawierzchnie gruntową z dwoma wzdłużnymi pasami spękanego betonu oraz niewystarczającą szerokość (ok 2m), nie zapewniając właściwej obsługi komunikacyjnej...". W piśmie tym nakazują nam przebudować drogę wewnętrzną poprzez jej poszerzenie do min 3m. oraz ułożenie warstwy podbudowy o grubości min 30cm. Nie wiem dlaczego ta droga ma status wewnętrznej. Jest to co prawda ślepa uliczka (odśnieżana w zimie) ale przy niej są 3 działki budowlane a na samym końcu jest wybudowany dom. Co możemy zrobić w takim przypadku, czy gmina nie ma żadnych obowiązków? Gdzie można skierować jakieś pismo/petycje z prośbą o pomoc i przynajmniej częściowe finansowanie. I teraz nie do prawników . Ile może kosztować poszerzenie drogi o1 metr (wcięcie się w naszą skarpe) na długości około 60m oraz jej utwardzenie.
  2. Dostaliśmy dzisiaj warunki dostępu posesji do drogi gminnej a raczej tego co biegnie koło naszej działki. Niestety "droga gminna" nie dość, że jest w fatalnym stanie (wąska - 2m, stroma) to jeszcze jest drogą wewnętrzną. W decyzji jest zawarte zdanie: "droga jest nieuporżądkowaną - posiada nawierzchnie gruntową z dwoma wzdłużnymi pasami spękanego betonu oraz niewystarczającą szerokość (ok 2m), nie zapewniając właściwej obsługi komunikacyjnej...". W piśmie tym nakazują nam przebudować drogę wewnętrzną poprzez jej poszerzenie do min 3m. oraz ułożenie warstwy podbudowy o grubości min 30cm. Nie wiem dlaczego ta droga ma status wewnętrznej. Jest to co prawda ślepa uliczka (odśnieżana w zimie) ale przy niej są 3 działki budowlane a na samym końcu jest wybudowany dom. Co możemy zrobić w takim przypadku, czy gmina nie ma żadnych obowiązków? Gdzie można skierować jakieś pismo/petycje z prośbą o pomoc i przynajmniej częściowe finansowanie. I teraz nie do prawników . Ile może kosztować poszerzenie drogi o1 metr (wcięcie się w naszą skarpe) na długości około 60m oraz jej utwardzenie.
  3. w związku z koniecznością podpiwniczenia domku (spadek 2m na 10m długości) - podkreślam koniecznością , wybraliśmy dwa projekty: http://www.tinyurl.pl?6r538szB http://www.tinyurl.pl?Jc4pS3x3 Czy mogę prosić szanownych forumowiczów o opinie i jak najwięcej krytycznych uwag? Dodatkowo prosiłbym o namiary sprawdzonych ekip z okolic Krakowa. pozdrawiam
  4. jutro idziemy do Pani architekt i będziemy wiedzieli coś więcej. Nie wiem jednak dlaczego wszyscy próbują przekonać do piwnic a ja wiem, że one nie będą mi do szczęścia potrzebne. W każdym razie dziękuję .
  5. a przy jakim nachyleniu terenu można śmiało z piwnicy zrezygnować? Nam się wydaje że 10% na szerokości domu to nie dużo - czy jest jakaś granica nachylenia do której można bez tego podpiwniczenia budować?
  6. Na płaski teren się nie zdecydujemy. Działka nas zauroczyła od pierwszego wejrzenia, głónie ciszą i spokojem (jest przedostatnia na końcu ślepej ulicy -- w Twojej gminie ) W tej chwili rozglądamy się za projektami i już nie wykluczamy indywidualnego. Chcieliśmy usłyszeć na tym forum od praktyków co jest dobrym rozwiązaniem a co złym i to po części się udało. PS czy jest możliwość zobaczenia zdjęć tego garażu?
  7. jeśli chodzi o projekt gotowy to natknęliśmy się tylko na ten: http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w0712a.html i również go rozważamy. (może forumowicze też coś podeślą ) Dalej mamy dylematy, bo z domku który miał miec 115m robi nam sie 165m i to na pewno będzie miało jakieś konsekwencje w użytkowaniu. Dziękujemy za dotychczasowe odpowiedzi.
  8. tyle że garaż w piwnicy to indywidualny projekt (albo przenoszenie kominów, ścianek w gotowym), dodatkowy strop, więcej shodów do pokonania (młodsi nie będziemy ), miejsce na schody na pierwszej kondygnacji i pewnie sporo większe koszty.
  9. Kupiliśmy 10 arową pochyłą działkę (około 35x29). Nachylenie terenu jest równomierne po dłuższym boku w kierunku północy i z tej strony jest również wjazd na działkę. Jeśli chodzi o kąt nachylenia to na 10 metrach mamy około 1,5-2m spadu (czyli sporo). Zakładamy że ten bok domku będzie miał max 9 metrów ale równie dobrze może to być 8 lub nawet 7m Dostaliśmy już mapkę wysokościowa i jesteśmy na etapie wybierania projektu. chcemy wybrać mały (105-120m) domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Mamy już kilka typów (np borówki 3 archonu) ale nadal nie wiemy co zrobić z fundamentami i podpiwniczeniem. Chcieliśmy się dowiedzieć, jakie najtańsze rozwiązanie możemy w tym przypadku zastosować. Raczej nie chcemy piwnic bo z tego co wyczytaliśmy na tym forum podnoszą one znacznie koszty budowy a kolejne 4 pomieszczenia nie będą nam za bardzo potrzebne. Dodatkowo przerobienie gotowego projektu też może być problematyczne (dodatkowe schody do piwnicy, czasami przeprojektowanie nośności budynku itd..). Co radzicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...