Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nadworna

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

nadworna's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. http://muratordom.pl/biblioteka-muratora/budowa/sprzet-i-narzedzia/budowa-kominka-szkoa-remontowania-lekcja,239/ Zamierzam samodzielnie wykonać DGP. Mam nadzieję ze ten artykuł bedzie mi pomocny. Zależy mi szczególnie na wiedzy o wykonaniu obudowy w taki sposób aby zapewnione były własciwe obiegi powietrza do ogrzewania i spalania.
  2. Informacja dla Siwego. Działka ma 1400 m. kwadratowych. Pomierzyłem wszystko na mapach. Na mapie dla celów projektowych 1:500 droga wewnętrzna ma szerokość 3m. Może to być błąd mojego pomiaru, ale nie sądzę bo w terenie też to tak wygląda (niestety nie widać wszystkich kamieni granicznych). I w tym kontekście spełnia droga warunki Rozporządzenia na dojazd do działki budowlanej. Mam więc spór z Wójtem o pół metra. Pomierzyłem również w MPZP (1:1000) planowaną drogę KDD, która powstanie na miejsce wewnętrznej przez poszerzenie istniejącej. Linie rozgraniczenia KDD to 5m. Jest więc sprzeczność z opisem, który cytuję: ""ulice KDD: a) jednojezdniowe z dwoma pasami ruchu, b) szerokość jezdni - minimum 5,0 m, c) chodnik -1,5 - 2,0 m; w terenach zabudowanych obustronny." Więc linie rozgraniczenia powinny być 6,5 do 7 m. A Dusia twierdzi ,że nawet 10 m. Ale tym na razie nie będę się przejmował. Na razie. Macie rację. Taki więc ułożyłem plan dzięki Waszym radom i analizom wątku. Idę do Wójta. Przekonuję go, że droga wewnętrzna ma 3 m a nie 2,5 m jak napisał w cytowanym wyżej pismie. Jest więc zgodna z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. O utwardzenie nie powinien się teraz martwić bo to nie jest przedmiotem sprawy. Dostaję oświadczenie Gminy, że działka ma dostęp do drogi publicznej przez drogę wewnętrzną i to zgodną z Rozporządzeniem. Ponownie występuję o PnB. PnB dostaję. I piszę dla Was podziękowania na Forum, aby zakończyć wątek.
  3. Ponownie dziękuje za następne posty. Zacytuję fragment oświadczenia gminy. "Wójt Gminy Znanej Miejscowosci informuje, że działka ta nie ma dostępnosci komunikacyjnej do drogi publicznej ponieważ prowadząca do niej droga jest drogą wewnętrzną, gruntową mającą szerokość 2,5 m służącą jako dojazd do pól, natomiast do dojazdu i dojścia do działki budowlanej wymagana jest droga o szerokosci 5 m. W planie zagospodarowania droga przy przedmiotowej działce jest oznaczona symbolem KDD ale Gmina w chwili obecnej nie dysponuje środkmi finansowymi na jej wykonanie".Natomist jakie są parametry KDD w MPZP podałem w poprzednim poście. Wybaczcie, ale póki jeszcze chcę sprawę załatwić pokojowo nie chciałbym podawać namiarów na Gminę i jej Plan.
  4. Duśka, to dobry trop. W MPZP jest zapis: "Ustala się podstawowe przeznaczenie terenów KDA, KDG1, KDG2, KDZ1, KDZ2, KDL1, KDL2, KDL3, KDD, KP8, KP6 pod istniejące i projektowane publiczne drogi, ulice i ciągi pieszo - jezdne wraz z niezbędnymi urządzeniami towarzyszącymi i zabezpieczającymi." A więc planowana jest droga publiczna a nie wewnętrzna. I dalej: "ulice KDD: a) jednojezdniowe z dwoma pasami ruchu, b) szerokość jezdni - minimum 5,0 m, c) chodnik -1,5 - 2,0 m; w terenach zabudowanych obustronny." Czyli trzeba szukać sposobu, aby wytyczyć i wyegzekwować drogę. Ale to dalej oznacza, że teraz nie mam dostępu do drogi publicznej dojazdem 3 m i nie dostanę PnB. Pozdrawiam. nadworna
  5. W odpowiedzi na niektóre posty, za wszystkie dziękuję, uściślam. Droga jest własnością gminy. Nie jest publiczną w rozumieniu prawa o drogach publicznych, ale wewnętrzną gminną. Jest to droga gruntowa utwardzona tłuczniem. I to właśnie to utwardzenie drogi ma 2,5 m a nie 3 m. Plan Miejscowy Zagospodarowania zakłada w przyszłości Drogę Dojazdową kosztem przylegajacych do niej działek. W wypisie z MPZP brzmi to tak: "Dz. nr 261/2 w Znanej Miejscowości znajduje się w terenie zabudowy mieszkaniowo - usługowej - MU2 z wyjątkiem pasa gruntu od północy, który należy do terenu komunikacji KDD - drogi dojazdowej". Będzie miała 5 m bo widać to na mapach MPZP. Ale to jest dopiero planowane. A ja na taki zapis się nabrałem. Gdyby w Planie napisali, że "będzie należał" to nabrałbym podejrzeń i pewnie bym nie kupił. A tak? Muszę szukac rady na forum. PS. Mimo nicku jestem bez wątpienia płci męskiej.
  6. Tak to prawda. Ale gmina jeszcze nie wystąpiła do właścicieli działek bo nie ma pieniędzy na poszerzanie dróg a ja jestem pierwszym inwestorem tym ciagu działek. Do niedawna były to działki użytkowane rolniczo, a Miejscowy Plan obowiazuje od roku.
  7. Droga jest własnością gminy. Nie jest publiczną w rozumieniu prawa o drogach publicznych ale wewnętrzną. Jest to droga gruntowa utwardzona tłuczniem. I to właśnie to utwardzenie drogi ma 2,5 m a nie 3 m. Plan Miejscowy Zagospodarowania zakłada w przyszłości Drogę Dojazdową kosztem przylegajacych do niej działek na co ja się oczywiscie zgodzę jak tylko gmina znajdzie pieniadze aby ją zbudować. Odwołanie oczywiście rozważam ale muszę mieć podstawy prawne.
  8. Bardzo proszę o radę na bazie obowiązującego prawa. 1. Dostałem z Biura Nieruchomości ofertę zakupu działki budowlanej. 2. Zapoznałem się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego w gminie z którego wynikało, że działka jest na terenie przeznaczonym pod zabudowę mieszkaniowo – usługową. 3. Do działki przylega droga nazwana w Planie „Droga Dojazdowa” o planowanej szerokości 5 m i w tym celu będę musiał część mojej działki przekazać na ten cel. 4. Wizja lokalna dokonana przeze mnie wykazała, że istniejąca droga to droga gminna, wewnętrzna i łączy drogę publiczną z sąsiednimi polami i moją działką, dotychczas użytkowaną rolniczo. 5. Działkę kupiłem. 6. Wystąpiłem o wydanie przez gminę oświadczenia o dostępie z mojej działki do drogi publicznej. 7. W oświadczeniu gmina informuje, że mam dostęp do drogi publicznej przez drogę gminną wewnętrzną, ale jej część jezdna ma szerokość 2,5 m i nie spełnia wymagań technicznych (rozdz. 2, § 14, ust. 1 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.) ponieważ dojazd do działki budowlanej musi mieć minimum 3 m.. 8. Wystąpiłem do Starostwa Powiatowego o pozwolenie na budowę. 9. Otrzymałem odmowę z uzasadnieniem, że brak jest dostępu do drogi publicznej spełniającej warunki z Rozporządzenia. Kto ponosi odpowiedzialność, że ponoszę straty nie mogąc zrealizować przedsięwzięcia budowlanego? Czy: a) Biuro Nieruchomości przedstawiając ofertę na działkę budowlaną na której nie mogę nic zbudować? b) Czy może Urząd Gminy, który w Planie nie zawarł informacji, że teren będzie dostępny do budowy, ale dopiero za kilka lat jak wybuduje drogę dojazdową zgodną z Rozporządzeniem? c) Czy starostwo powiatowe, które mogło wydać jakieś pozwolenie czasowe lub warunkowe wiedząc, że w Planie przewidziano przebudowę drogi wewnętrznej na drogę dojazdową i nawet zarezerwowano na ten cel kawałek mojej działki.. d) Czy może ja, że nie przeszedłem całej drogi z taśmą mierniczą i nie zauważyłem tej różnicy 50 cm. Jakie mam alternatywy dalszego postępowania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...