Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

reraham

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    517
  • Rejestracja

reraham's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. 1.46 to nie jest tragedia! jest to wynik zgodny z polskimi normami, a dokladnie chyba WT2008. Nie pamietam dokladnie, gdzie to jest napisane. Ale jest tam mowa o tym, ze dom z wentylacja grawitacyjna musi miec n50 <3, a z wentylacja mechaniczna <1.5. Wiec sie miescisz ja wszystko przykrecam na wkrety do mocowania plyt GK do metalu. Po prostu przy robieniu sufitow na poddaszu przewidzialem koniecznosc montowania karniszy i wszedzie tam, gdzie karnisz, mam profile. W ten sposob przykrecam sie do profilu i raczej nie ma problemu ze szczelnoscia. pozdrawiam
  2. czesc, pod dachowka jest zwykla wiatroizolacja. moze nie do konca zwykla, tylko taka ciut lepsza. Te wszystkie folie maja rozne parametry wytrzymalosciowe i przepuszczajace pare, wodoszczelnosc na okreslona wysokosc slupa wody itd... wszystko trzeba dobrac w granichac rozsadku i budzetu. Bo te najdrozsze kosztuja majate. Natomiast ta druga, od strony domu, to tak jak powiedziales, paroizolacja. Oczywiscie, mozna dac zwykla, ale jest ona slabsza, mniej odporna na rozdarcia przy montazu. latwiej ja przebic i uszkodzic. No i nie wiem, jak z jej klejeniem... natomiast ostatnio przerabialem uszczelnianie poddasza piana i to jest dopiero rewelacja, bo poza wiatroizolacja pod dachowka, nie musisz dawac juz nic od wewnatrz. Uzyskujesz szczelna termoizolacje, super szczelna paroizolacje oraz dodatkowe usztywnienie konstrukcji dachu. Po prostu rewelacja!! szkoda tylko, ze jest to dosc kosztowne rozwiazanie. i dzieki za pozdrowienia! oczywiscie, z wzajemnoscia!
  3. czesc, latem nie ma wiekszego problemu. Podcienie sa takiej dlugosci, ze jak slonce jest wysoko, to cien zaczyna sie przed samym oknem. Nie ma wiec problemu. Ale to wszystko trzeba przemyslec w czasie projektowania domu.
  4. a na koniec, pokaze jeszcze moja "markize" na pergoli http://karolina.reczek.eu/murator/2012.05.09/IMG_4301.JPG niestety uszy byly troche slabe i trzeba bylo zmienic koncepcje mocowania markizy. W tej chwili jest w firmie, ktora nam ja uszyla. Jak do nas wroci i ja zamocuje, zamieszcze aktualne zdjecia... To jest jeszcze z kwietnia, zanim trawa zaczela kielkowac, wiec jest troche ksiezycowo... ale juz powoli zaczyna sie zielenic
  5. W miesiacu kwietniu zuzylismy 210kWh pradu: http://karolina.reczek.eu/murator/2012.05.09/IMG_4455.JPG przy czym: http://karolina.reczek.eu/murator/2012.05.09/IMG_4456.JPG pompa ciepla pracowala 70h na CO i 37h na CWU. daje to nam okolo 120PLN za prad, z czego w przyblizeniu 70PLN na CO i 50PLN na CWU. Tak wiec, sezon grzewczy zakonczony!! a teraz podliczenie calego sezonu grzewczego 2011/2012: pazdziernik: 20PLN listopad: 120PLN grudzien: 150PLN styczen: 195PLN luty: 272PLN marzec: 70PLN kwiecien: 70PLN co daje nam w sumie: 897PLN!! zmiescilismy sie w kwocie ponizej 900PLN!! jak budowalismy dom, uznawalem za dobry wynik wkote ponizej 1000PLN!! udalo sie jeszcze mniej!! Oczywiscie w domu byla stala temperatura powyzej 22C.
  6. dzis zaczne od wykresu pracy PC w kwietniu. http://karolina.reczek.eu/murator/2012.05.09/Graph1.JPG mysle, ze sezon grzewczy zakonczyl sie dla nas razem z ostatnim wylaczeniem pompy w kwietniu. musze teraz tylko policzyc i podsumowac caly sezon. Jutro zrobie takie zestawienie razem z podaniem stanow licznikow.
  7. u mnie na takie cos raczej nie ma szans, bo tasma paroszczelna idzie z dwoch stron ramy i jest klejona do muru na OT300, tak wiec nie ma opcji, zeby wialo przez dyble. Poza tym, kotwa sieci w Ytongu, a jest to dosc jednorodny material w porownaniu np do porothermu, wiec przez Ytonga rowniez nie wieje. jesli chodzi o test, o ktorym piszesz, to napisz dokladniej, jak to bylo mierzone. Bo n50 = 0.2, to naprawde kosmiczna wartosc. Czy piszesz tutaj o tescie szczelnosci dla calego domu robionego blowerdoorem i parametrze n50? czy moze o czyms innym?
  8. musialbym przepisywac wszystko od nowa. zobacz u mnie w dzienniku. generalnie, jest zrobione bardzo starannie, a tam, gdzie nie ma parapetow (drzwi i okna od samej podlogi), jest wstawiony HPS pomiedzy rame okna, a mur.
  9. z tego co wiem, to jest to nowosc u nas w Polsce. Np. u naszego zachodniego sasiada, swiadomosc jest troszke wieksza i tam jest wymog wykonania testu szczelnosci dwa razy: 1. raz po uszczelnieniu budynku, bez regipsow itd... 2. i kolejny raz, jak dom jest juz skonczony. U nas niestety to jeszcze w powijakach. Co prawda, Polskie Normy mowia o pewnych wartosciach n50 (przy wentylacji mechanicznej <1.5, a przy grawitacyjnej <3.0), natomiast nikt tego nie weryfikuje i nie ma przepisow, ktore by to wymagaly. A przeciez te parametry bierze sie pozniej pod uwage przy swiadectwie energetycznym. ja swoje badanie pokazalem u siebie w dzienniku, z fotami i certyfikatem. troche sie pochwalilem, bo uzyskany wynik jest jednym z lepszych w Polsce a dom uszczelnialem sam z zona mam okna na profilach Veka Alphaline. szyby 0.5, cale okna <0.8W/m2*K. a sam montaz, to cieply montaz w systemie Illbrucka z moim lekkim tunigiem dokladnie tak. Blowerdoor wstawiony w miejsce drzwi. Dom zamkniety, anemostaty zatkane. I pompowalismy powietrze do odpowiedniej roznicy cisnien. A pozniej juz tylko sprawdzanie, jak uchodzi z niego powietrze a pana zlodzieja juz mozna zostawic chyba w spokoju, bo wystarczajaco mu sie za to oberwalo.
  10. zapraszam do mnie do dziennika budowy. tam wszystko jest opisane. uzyskalem n50 = 0.37 1/h, w budownictwie pasywnym wymog jest <0.6 1/h. Odnosnie 100%, mialem na mysli poprawnosc zamontowania okien, poniewaz podczas testu nie wykrylismy zadnych nieszczelnosci ani w samych oknach, ani w ich osadzeniu. A sam test szczelnosci wykonala mi firma, ktora sie tym zajmuje, za pomoca blowerdoor-a. co do zdjec, oczywiscie, ze bycie na forum, to pewnego rodzaju ekshibicjoniznm. Natomiast kultura wymaga, zeby podac zrodlo informacji/zdjec, ktorymi sie ktos podpiera. Zwlaszcza, jesli nie jest autorem tych materialow. W przypadku wykorzystania komercyjnego, a krzysztof[cos tam cos tam] ma konto komercyjne, powinien zapytac o zgode, bo on sie "promowal" moimi zdjeciami. Takie dzialanie nic nie kosztuje.
  11. czesc, pierwszy raz moje zdjecia znalazlem w poscie 2355, ktory dzis zglosilem do moderacji. post zamiescil Krzysztof69. Nie widzialem, zeby jareko wczesniej je umiescil.
  12. przerwe Wasza dyskusje, poniewaz niestety musze wrtacic dwa slowa odnosnie tematu, ktory byl tutaj dosc dlugo walkowany. jeden z forumowiczow zachowal sie niezbyt fajnie i ukradl zdjecia z mojego dziennika budowy. To sa wlasnie te zdjecia: http://karolina.reczek.eu/murator/2012.01.28/IR_0861.jpg http://karolina.reczek.eu/murator/2012.01.28/IR_0863.jpg Nie podal on zrodla tych zdjec i wypisywal totalne glupoty na ich temat, wykorzystujac je do swoich dziwnych celow, tworzac jakas chora fizyke dla poparcia swoich teorii. Jest to tym bardziej zlodziejstwo, ze wypisuje on z konta komercyjnego, tak wiec to co ukradl wykorzystuje do celow zarobkowych. Fajnie wiedziec, ze taka osoba uwaza sie za "fachowca". Niemniej, po tym, co tutaj przeczytalem w jego postach, bylby chyba ostatnia osoba w tym kraju, ktorej bym zlecil wstawienie okien. A poza tym, czy zlodziejowi mozna zaufac? niemniej, nawet mi milo, ze moje zdjecia wywolaly az tak zywa dyskusje szkoda tylko, ze zostaly one ukradzione, bez podania zrodla. Jesli to kogos interesuje, w moim dzienniku budowy sa pokazane wszystkie detale montazu tych okinen, detale obsadzania duzych okien przy tarasie, gdzie nie ma cieplego parapetu. A co do termowizji, to robilem ja tylko dla siebie. W dzienniku umiescilem te zdjecia, jako ciekawostke, zeby pokazac, ze mozna dobrze zamontowac okna, montujac je nie tylko w warstwie ocieplenia. Na dowod pokazalem zdjecia termowizyjne domu pasywnego Lipinskich, ktory jest w Smolcu pod Wroclawiem. Tam jest dokladnie takie samo zjawisko, jak przy moich oknach, a ktore wywolalo tak zywa dyskusje. Szkoda tylko, ze zlodziej o tym nie wspomnial. Ale jak to ze zlodziejami bywa, wybieraja "prawde" ktora jest wygodna tylko dla nich Tak wiec wbrew temu, co inne osoby tutaj pisaly, nie jestem kolejnym kretynem, ktory kupil sobie kamerke, zeby sobie popatrzec na dom, ale pozyczylem ja od kolegi, bo naprawde duzo pracy wlozylem w swoj dom, a nic nie jest tak obiektywnym dowodem jakosci wykonania, jak pomiar. Robilem rowniez test szczelnosci, ktory potwierdzil 100% jakosc przy obsadzeniu okien i tez nie uwazam tego za szpan i wyrzucone pieniadze i na koniec pozdrawiam zlodzieja
  13. musisz mi podac linka, gdzie on to wrzucil
  14. no wlasnie widze, ze chyba na dosc betonowe zjawisko trafilem jak powiedziales, inz. Krzysztof chyba zbudowal sobie jakis swoj swiatopoglad i jak ktos trzesie kruchymi fundamentami na ktorym on stoi, panicznie szuka jakiegos stempla, zeby mu sie nie zawalil mozesz cos wiecej na ten temat?? bo jestem nie za bardzo wtajemniczony
  15. czytaj uwaznie!! cieply punkt jest na styku ramy i szyby!! poza tym, zobacz jak wyglada zdjecie termowizyjne domu pasywnego lipinskich, ktory jest w Smolcu pod Wroclawiem. Wrzucilem je zaraz po moich zdjeciach. W Smolcu okna sa obsadzone wlasnie w warstwie ocieplenia, a na zdjeciu wyraznie widac, ze gorna czesc okien jest cieplejsza od dolnej. poza tym, jesli chodzi o fizyke, proponuje Ci wrocic do postawowki konwekcja: (unoszenie ciepła) na skutek przemieszczania się masy płynu (cieczy lub gazu): - naturalna (swobodna) – samoczynny ruch płynu wskutek różnicy gęstości wynikającej z różnicy temperatury - wymuszona – ruch płynu wywołany jest czynnikami zewnętrznymi (pompa, wentylator itp.) tak wiec, nie dotyczy to jedynie powietrza. Kolejna sprawa, to przeciez szklenie w oknie wypelnione jest gazem! ktory tez sie nagrzewa, unosi do gory i dlatego szklenie w gornej czesci jest cielejsze? przez co obserwujemy wlasnie takie zjawisko w gornej czesci okna, jak na moich zdjeciach. Zjawisko, ktore wystepuje wlasnie w gornej czesci okna! czy jest to wreszcie jasne??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...