
MaDu
Użytkownicy-
Liczba zawartości
7 -
Rejestracja
Converted
-
Tytuł
WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
MaDu's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Witaj, Powiem ci że nieźle to wygląda! Jeśli ta ekipa będzie murować będzie cacy. Masz jakieś nowe koncepcje dot. elewacji z piaskowca? Ja powoli odstępuję od tematu bo 700 zł/m2 trochę mnie zniechęca. Chyba bonie w tym miejscu zrobię albo ten krassystm za pół ceny. Chociaż nie jestem przekonana czy to warte 300 - 350 zł/m2. Elektryka prawie zrobiona, woda w trakcie robót. Biorę się za ogrodzenie. Pozdrawiam Marcela
- 2 764 odpowiedzi
-
- budujacy na odleglosc
- budynek gospodarczy
- (i 6 więcej)
-
krolik2002 Jeśli u ciebie pokój ze skosami nie jest od północy bez obaw jak się będzie ogrzewać dom to śnieg na oknach nie będzie zalegał. Mnóstwo dzieciaków ma takie pokoje. Nt. tej rury spustowej to jak chcesz ja zamontować? Ja myślałam żeby zrobić delikatny spadek posadzki w kierunku ściany zewnętrznej pod kominkiem. Jakby zabezpieczenia płaszcza zawiodły woda poleci na zewnątrz a nie na salon. A wyczystki z gdzie masz? Ja na zewnątrz. Podłogówki jednak nie chcę. Kanały zostaną tylko muszę koryta przygotować. I grzejnik na przeciwległej ścianie będzie jednak większy.
-
Ja robiłam strop z akermanów - tak to się chyba nazywa, nie lany z betonu. Na temat komina od kominka nie będę się wypowiadać bo akurat ten element należy do najbardziej schrzanionych w naszym domu. Ale w projekcie jest rzeczywiście napisane że ściany lane można zastąpić cegłą pełną. Jak wertowałam informacje na temat montażu płyt kamiennych to znalazłam odpowiedź, że jeśli nie ma odpowiedniej ściany (betonowej czy z pełnej cegły) to można płyty na specjalnych rusztach zamontować ale to akurat chyba jeszcze droższe rozwiązanie. Odnośnie samego kamienia to osobiście będę dążyć do tego żeby go imitacjami nie zastępować ale rozważam możliwość ułożenia np z płaskich pasków piaskowca. Wizja ciężkich płyt kamiennych zamontowanych do samej góry na tym kominie rodzi we mnie pewne obawy co do trwałości tej konstrukcji. Mniejsze elementy wydają się bezpieczniejsze.
-
Ja wprawdzie buduję Stylowy 1 odbicie lustrzane ale przykleję się do was bo tu się więcej ostatnio dzieje niż pt. Stylowy 1. Stan obecny surowy otwarty. Czekam na okna i bramę. Kilka rzeczy zostało zmienionych w projekcie jedne zmiany wyszły na dobre inne nie najlepiej. Zrezygnowaliśmy z pustki ale przestrzeń na poddaszu w tym miejscu pozostaje otwarta, jeśli zajdzie taka potrzeba stworzymy tam kolejną sypialnię. Schody zrobiliśmy betonowe ze spocznikiem pośrodku. W ten sposób poprawił się odrobinę wygląd i wygoda użytkowania schodów ale kosztowało to trochę ustępstw - ogólnie mówiąc nie polecam. Pokój nad garażem mamy od północy, czyli zero bezpośredniego dziennego światła, a jak śnieg przysypie to w ogóle zero dziennego światła. Na sypialnię dzieciaka się nie nadaje w związku z czym musimy się z córcią zamienić i przebić drzwi do garderoby od strony tego pokoju. W łazience rzeczywiście skoszone drzwi muszą być jeśli chcemy mieć prysznic w rogu . W związku z rezygnacją z pustki i tych pięknych wysokich do stropu okien, okna w jadalni zmieniły swój wymiar. Ta jadalnia rzeczywiście trochę ciasnawa i obawiałam się, że takie bliskie sąsiedztwo szyby do ziemi i krzeseł to trochę ryzykowny pomysł. Jadalnia będzie pełnić funkcję jadalni codziennej. Na wypadek gromadnych posiłków przydałby się duży stół w salonie ale chyba będzie tam zawadzał. Ubolewam trochę nad brakiem zadaszenia nad tarasem ale nie chcieliśmy zmieniać konstrukcji dachu. Jeśli macie jakieś pomysły na dyskretne przedłużenie zadaszenia nad tarasem proszę podzielcie się. Taras przedłużymy trochę w stronę ogrodu. Dachówkę mamy Trumalin kolor Antracyt ułożona na zakładkę. Okna OknoplastKraków w większości przeszklenia w dużych oknach hartowane, 3-szybowe - z tego względu okna wymagały pewnych zmian np. zwężenia otworu w jednym oknie i poprzeczki w drugim. Wykonanie ciepłych okien w wymiarach podanych w projekcie możliwe chyba jedynie z aluminium. PCV wybraliśmy ze względu na cenę i wygodę użytkowania. Teraz mam dylematy dot. 1)ogrzewania w salonie, grzejniki kanałowe czy podłogówka? 2)Drzwi wejściowe? Aluminium w kolorze okien czy drewno? 3)Interesują mnie wasze pomysły na kamień elewacyjny. Z tego co się orientowałam sam materiał - płyty piaskowca gr.3 kosztują ok 200 zł/m2. Wg. projektu na elewację potrzeba ok 80 m2. a i taras i schody pasowałoby zrobić z jednego materiału. Jeśli maci jakieś inne propozycję podzielcie się proszę.
-
Ja również witam. Pierwszy raz ujawniam się na tym forum ale nadszedł chyba ten czas... Buduję Stylowy 1 odbicie lustrzane. Stan obecny surowy otwarty. Czekam na okna i bramę. Kilka rzeczy zostało zmienionych w projekcie jedne zmiany wyszły na dobre inne nie najlepiej. Zrezygnowaliśmy z pustki ale przestrzeń na poddaszu w tym miejscu pozostaje otwarta, jeśli zajdzie taka potrzeba stworzymy tam kolejną sypialnię. Schody zrobiliśmy betonowe ze spocznikiem pośrodku. W ten sposób poprawił się odrobinę wygląd i wygoda użytkowania schodów ale kosztowało to trochę ustępstw - ogólnie mówiąc nie polecam. Pokój nad garażem mamy od północy, czyli zero bezpośredniego dziennego światła. Na sypialnię dzieciaka się nie nadaje w związku z czym musimy się z córcią zamienić i przebić drzwi do garderoby od strony tego pokoju. W łazience rzeczywiście skoszone drzwi muszą być jeśli chcemy mieć prysznic w rogu . W związku z rezygnacją z pustki i tych pięknych wysokich do stropu okien, okna w jadalni zmieniły swój wymiar. Ta jadalnia rzeczywiście trochę ciasnawa i obawiałam się, że takie bliskie sąsiedztwo szyby do ziemi i krzeseł to trochę ryzykowny pomysł. Jadalnia będzie pełnić funkcję jadalni codziennej. Na wypadek gromadnych posiłków przydałby się duży stół w salonie ale chyba będzie tam zawadzał. Ubolewam trochę nad brakiem zadaszenia nad tarasem ale nie chcieliśmy zmieniać konstrukcji dachu. Jeśli macie jakieś pomysły na dyskretne przedłużenie zadaszenia nad tarasem proszę podzielcie się. Taras przedłużymy trochę w stronę ogrodu. Dachówkę mamy Trumalin kolor Antracyt ułożona na zakładkę. Okna OknoplastKraków w większości przeszklenia w dużych oknach hartowane, 3-szybowe - z tego względu okna wymagały pewnych zmian np. zwężenia otworu w jednym oknie i poprzeczki w drugim. Wykonanie ciepłych okien w wymiarach podanych w projekcie możliwe chyba jedynie z aluminium. PCV wybraliśmy ze względu na cenę i wygodę użytkowania. Teraz mam dylematy dot. 1)ogrzewania w salonie, grzejniki kanałowe czy podłogówka? 2)Drzwi wejściowe? Aluminium w kolorze okien czy drewno? 3)Interesują mnie wasze pomysły na kamień elewacyjny. Z tego co się orientowałam sam materiał - płyty piaskowca gr.3 kosztują ok 200 zł/m2. Wg. projektu na elewację potrzeba ok 80 m2. a i taras i schody pasowałoby zrobić z jednego materiału. Jeśli maci jakieś inne propozycję podzielcie się proszę.
- 18 odpowiedzi
-
- domy z wizją
- stylowy
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami: