Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Djarek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Djarek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. jadeit Generalnie da sie zmienic wszystko. Stropy są na tyle grube, ze rury rozprowadzające ciepło z kominka do pomieszczen swobodnie sie zmieszczą. Co do zamiany pomieszczen miejscami i przeznaczeniem to też kwestia tego co sie chce. W domu praktycznie można zmienic wszystko oczywiscie z głowa. Jedyne co bym zmienił to komin spalinowo-wentylacyjny w salonie. Nie planuje kominka, a ten"mebel" przeszkadza jednak skutecznie. jednak da sie z tym życ. Reszta jest OK. arapacho Blachodachówka owszem przenosi dzwięki, ale nie jest to uciążliwe. Bez przesady siedzac w pokoju na poddaszu wcale nie przeszkadza padajacy deszcz. Musi naprawde porzadnie lac aby to słyszeć. Generalnie to co słyszysz to lciutki szum. Obok sasiad ma na dachu dachówke, odczucia akustyczne sa podobne podczas deszczu. Nagrzewanie poddasza latem zalezy od izolacji. Jezeli ekipa zrobila to dobrze to wcale nie jest gorąco. Wprowadziłem sie 20 lipca 2010. Bylo jeszcze naprawde wiele ciepłych dni, ale zycie na poddaszu wcale nie było nie do wytrzymania. Zawsze sa okna, wentylacja - można zrobic przeciag, zamontowac klimatyzacje. Dobrze zrobiona izolacja działa jak termos - uwazam ze u mnie sie to udało...
  2. Witam, technologii jest wiele. Moja sciana wygląda tak patrząc od wnętrza : Płyta GK, folia, wełna mineralna 20cm, płyta OSB, folia paroizolacyjna, wełna elewacyjna klejona i mocowana, trzy razy zaprawa klejowa z siatką, tynk strukturalny. Dolne pomieszczenia mają okna 3-szybowe. Podłoga to płyta, na niej ogrzewania podłogowe w: kuchni, korytarzu, wiatrołapie i dolnej łazience. Kaloryfery sa w salonie i sypialni - praktycznie zawsze zamknięte. Metodą prób i błędów udało sie tak ustawic "podlogówkę ze na dole rozpiętosć temperaturowa waha sie w ciągu doby 21-23st C, góra (poddasze ) wypada podobnie. Tam nie ma nigdzie ogrzewania podłogowego. Wszystkie pomieszczenia mają kaloryfery. Okna 2- szybowe. Ogrzewanie realizuję piecem Kostrzewa fuzzy logic lambda control 15kW. W zasadzie zasypuję pelletem raz w tygodniu i reszte robi automatyka. Zaglądam i sprawdzam oczywiscie ale nic nie musze ingerować. Zwykle raz w tygodniu (sobota) czyszczę piec z popiolu, z nagatu w gardzieli podajnika. Po zasypaniu 12 worków pelletu (180kg) po tygodniu pozostaje pół 10l wiadra popiołu... W sumie jestem zadowolony. Wracając do postepów budowy to dom stawialo 4 górali przez 3 tygodnie - pracowali od poniedzialku do piątku. W dniu wyjazdu ekipy - dom miał dach (blachodachówka), okna połaciowe i elewację zewnętrzną (wełna 8cm) w 3/4 powierzchni zmontowaną. Rozpoczęcie budowy 8 marzec 2010, wprowadzilem sie 20 lipca 2010 już do gotowego domu. Nie liczę fundamentów. Ten powstał w 2008 a potem była "kryzysowa przerwa".
  3. Nie wiedziałem że są dwie wersje projektu, ale wg. tego co piszesz to mamy nową
  4. Moc to 25kW, dla temperatury w pomieszczeniach (regulowanej automatyką pieca w sposób ciągły) w dzień 22-23st C, w nocy 20 -21st C wychodzi ok 1 worka dziennie(15-17kg, przy czym worek pelletu wazy 15kg)
  5. Witam, mieszkamy w domu od sierpnia 2010. Sprawdza sie wysmienicie. Odstępstwa które poczyniłem od orginalnego projektu to powiekszony i podwyższony garaż i dach nad nim. Dało to w efekcie fajny dodatkowy pokój nad garażem o pow . 25m kw. T są w zasadzie jedyne zmiany . Ogrzewam piecem Kostrzewa na pellet.
  6. Dzięki, finansowo wyszło zgodnie z planem choc zgrzytów nie brakowało.Niestety potraktowanie "batem" tzw "fachowców" (zatrudniając ich miałem nadzieje że to sa odpowiedni ludzie - szybko okazało sie ze sa po to na mojej budowie aby ogolic mnie z kasy - nie dałem sie), zaowocowało wykonaniem wykończenia (szlifowanie, malowanie, podłogi, inne detale) samemu. Cięzko było bo uczyłem sie sam na własnych błędach, pytałem, czytałem robiłem i poprawiałem - ale tu juz bez sarkazmu - jak zrobiłem tak mam. Teraz z perspektywy czasu wiem że: znajomi "fachowcy ' to marna oferta, rodzina albo solidnie robi i wie co robi(kuzyn z gór budował ten dom i tu sie nie zawiodłem), albo jest to banda chwalipięt co to naprawde nie wiele umie, ale ceny ma z górnej półki (kafele - krzywo, i bez polotu, instalacja wod-kan, kotłownia - choc kosztorys wykonany i zaakceptowany wczesniej w finale przekroczył 220%!!! ceny - nie zapłaciłem tyle , bo sami sie wpędzili w "kozi róg" i uznali swoja porażkę nie informując mnie że cos będzie drożej). Pozostali to obca ekipa, która zmiesciła sie w finansach wzorowo. EWA NIE ZATRUDNIAJ ZNAJOMYCH ANI RODZINY, PISZ Z KAZDYM UMOWE I KAŻ SOBIE ZROBIC KOSZTORYS - UNIKNIESZ MOICH BŁĘDÓW - SZCZERZE CI RADZE!!!
  7. Spokojnie, nie ma możliwosci. Robaczki nie lubia drewna przesączonego impregnatem... Czyżby kolejny zawzięty na konstrukcje drewniane? Takich tu nie brakuje, ale co tam co kto lubi to jego indywidualna sprawa. Pozdrawiam.
  8. Tak, dokładnie. Pod koniec lipca wprowadzamy sie juz na dobre.Wszystko pieknie szło, ale jak to zwykle bywa dobra passa konczy sie niespodziewanie. wyniknęły jakieś wyimaginowane koszty ekipy wykanczającej - wiec posłałem ich ... na wolne, podobnie hydraulicy - niby wszystko OK, ale koszty wzrosly ok 30%, wszystko przez ambicje prowadzącego ekipę hydraulików. Poprostu przerost tresci nad formą, niestety zapłaciłem - tak sie robi w rodzinie. Teraz juz bogatszy w doswiadczenie wiem ze wolałbym zatrudnic obcego fachowca i byłoby bez problemu. Nie chciałem wierzyc w opowiesci innych o problemach z wykonawcami - teraz już wiem że to prawda!!! Nic na gębę wszystko na papierze, przeliczone, w formie umowy z małym marginesem kosztów wzwyż (zawsze cos może wypasc - to normalne), ale zatrudniając fachowców przez duże "F" mamy pewność że ktoś taki zrobi nam w miare dokładny kosztorys, zgodny z rzeczywistoscia. Niestety ja popełnilem tu pare błedów i niestety kosztowało mnie to niepotrzebnie... Cieszę sie jednak, bo niedługo bede na swoim. Tak wygląda mój domek... http://img690.imageshack.us/img690/9581/dsc2268u.jpg Uploaded with ImageShack.us
  9. Tak, zmienił sie - przypomina dom. Jutro ekipa konczy dach, do soboty bedzie ukonczone ocieplenie elewacji. Praktycznie z zewnątrz już wygląda jak tradycyjny dom murowany. Gdzie jest stawiany? Dolnyśląsk Pozdrawiam.
  10. Witam, taki jest stan po 2 tygodniu budowy. Wszystkie scianki działowe stoją, kominy i wentylacja - gotowe. Ekipa rozpoczeła ocieplanie zewnętrzne konstrukcji... http://img215.imageshack.us/img215/7434/dsc9618m.jpg http://img510.imageshack.us/img510/4318/dsc9623.jpg
  11. http://img641.imageshack.us/img641/7830/p3170286.jpg Domek powoli, acz sukcesywnie przybywa na bryle To zdjęcie z wczoraj (17.03.2010). Na poddaszu sa ścianki działowe, oczywiscie gotowy strop. Dziś powstał ganek, ale nie byłem na budowie. Jutro wstawie fotki najnowsze. Dziś był siódmy dzien budowy... Pozdrawiam, Jarek
  12. Witam Wszystkich serdecznie. Mam na imie Jarek, wiek - blisko 50-tki. Własnie realizuje sie moja budowa - projekt to domek prosty, konstrukcja szkieletowa. Jestem mile zaskoczony jak szybko powstaje ten dom. Jezeli kogos interesują etapy budowy mam dużo zdjec, prosze pytac... Witam i pozdrawiam.
  13. Witam, własnie realizuje domek prosty, pierwsze zdjecie to początek 8.03.2010 http://img384.imageshack.us/img384/855/33376209.jpg Nastepne to11.03.201 http://img24.imageshack.us/img24/4909/dsc9514.jpg Minęły wiec 4 dni. Dom w całosci zew. zamkniety bedzie ok 20.03.2010 - jak pogoda dopisze. Ze zmian to powiekszony do 32m kw. garaż, pokój nad w/w Konstrukcja jak widac szkieletowa... Pozdrawiam, Jarek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...