Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bceuropa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bceuropa

  1. Cześć, Mam pytanko. Kończę dom i mam dylemat z okapem. Czy są na rynku okapy z czymś co bym nazwał "elektroniczny bypass"? O co chodzi. W domu z WM z reku, w sezonie w którym ze względu na korzyści utrzymuję szczelność, zależy mi na okapie, który jedynie filtruje powietrze aby nie psuć skrupulatnie dobieranego bilansu ciśnienia, natomiast w sezonie (czy też poza nim) lub w dniach w których okna są świadomie otwierane chciałbym aby okap pełnił funkcję wywiewną za pomocą istniejącego dedykowanego przewodu. Oczywiście, większość okapów pozwala na wybór opcji filtracji lub wywiewu, ale z wiedzy (i broszur) jest to opcja mechaniczna najczęściej wymagająca ręcznej ingerencji w mechanikę okapu. Ja szukam rozwiązania, w którym z poziomu panelu sterującego, będę mógł przełączyć się pomiędzy "jedynie" filtracją powietrza, a wyciągiem na zewnątrz przewodem wentylacyjnym. Już nawet pomijając "sezon" czasem robiąc przykładowo steki "well done" powstaje sporo dymu (no chyba że źle smażę ale mi smakują ). Chciałbym móc z poziomu panelu sterującego okapem przełączyć się z filtracji (np filtrem węglowym) na wyciąg (nawet poprzez ten sam filtr węglowy) aby szybko pozbyć się dużego i ponad możliwości okapu filtrującego nadmiaru dymu i zapachu. Trudno mi odszukać w specyfikacjach okapów takie ustawienia, a może są. Czy macie jakieś pomysły? Z góry serdecznie dziękuję!
  2. myślałem np o czymś takim : http://allegro.pl/regulator-temperatury-termostat-40-do-120c-sonda-i5724622644.html aby dało się dół i górę sterować i w miarę dokładnie. No właśnie tak czuję że rzeźbię Tylko chciałbym mieć ciepełko szybko, tanio, PRECYZYJNIE, a do tego zmagazynować nadwyżki. Za dużo? co nie? edit: aha jeszcze pytanie o którym termostacie mówimy? Ten co pokazałem ma zarządzać stycznikami przełączającymi odpowiednie pompy i zawory. Przynajmiej tak sobie to w głowie układam.
  3. Witam serdecznie, własnie zakończyłem konstrukcję szkieletową parterowego domu 120m2 z nieogrzewaną piwnicą o zapotrzebowaniu 21kW/m2/rok (choć realnie ze względu na błędy których nie dojrzę niech będzie 30kW). Ogrzewanie planuję elektryczno-wodne, grzejnikami konwektorowymi z z podwójnym wspomnianym układem. Ich cechą jest tym wyższa wydajność im wyższa temperatura dostarczonej wody (do 95 stopni) i mocno spadająca poniżej 60 stopni. Dodatkowo będzie kominek z PW. ok 11-15kW aby mógł zasilać te grzejniki. Pomiędzy ten układ chcę wpiąć bufor (jeszcze nie wiem jaki) a być może dwa (a może się mylę). Chodzi mi o to że chciałbym móc korzystać z największej zalety zarówno konstrukcji jak i grzejników konwektorowych czyli bardzo szybkiego czasu nagrzewania i niskiej bezwładności konstrukcji. Zastosowanie bufora pewnie powyżej 1000l spowoduje, że efekt ten uzyskam tylko prądem (grzałka elektryczna w grzejnikach), i sporo się naczekam zanim osiągnę min 60-70 stopni w buforze aby przejść na tańsze zasilanie wodne. W sumie największe początkowe zapotrzebowanie zaspokoję najdroższym źródłem. Moja idea to zastosować dwa bufory - jeden duży (>1000l) i drugi mały (ok 50-70l). Cel jest aby bardzo szybko zagrzać do 95 stopni mały bufor i móc już z niego korzystać i dopiero wtedy zacząć grzać duży. Przy czym cały czas automatyką utrzymywać w małym pomiędzy 90 a 95 stopni. Pytanie czy dobrze kombinuję czy popełniam gdzieś logiczny błąd. Czy da się inaczej i równie efektywnie. Jeśli to co wymyśliłem ma sens - JAK tym sterować??? Za chwilę montuję okna i fajnie byłoby zaczerpnąć waszego info zanim dokonam pierwszych zakupów. Z góry dzięki!
  4. Nie było mnie parę dni, bo z netem był mały problemik. Kto mi jeszcze skrobnie czy ta stronka się podoba, a jak już mi ktoś napisze że jakieś zdjęcie z moich galerii wylądowało na tapecie to będę wniebowzięty.
  5. mmm...jaki mięciutki... dzięki Do usług mości Panie hehe, ze zwierząt jedzących mi z ręki mam jeszcze... małpy, papugi, kozy, konie, żyrafę, i jakbym poprzeglądał wszystkie moje fotki to coś pewnie by się jeszcze znalazło... Pozdrawiam
  6. Mowisz i masz TU LINK A zdjęciami to rzeczywiście masz rację - trzeba się zająć, bo szkoda by było aby przez kilka niedoróbek nie znajdywały się na tapetkach innych ludzi ------EDIT------ No i serdeczne dzięki za mile słowa o stronce
  7. Witam serdecznie. Generalnie sporo czasu poświęcam na wertowanie również tego forum, ponieważ aktualnie remontuje dom, tym niemniej znajduję również czas na inne sprawy. Ostatnio stworzyłem stronkę i bardzo proszę o ocenę tejże. http://www.galeria-europa.cba.pl O czym stronka...? Otóż, przez ostatnich 6 latek razem z moją kobitką trochę sobie pojeździliśmy po Europie i chcieliśmy się podzielić naszymi fotkami i doświadczeniami. Nadmienię, iż każda fotografia ma możliwość pobrania w dużej rozdzielczości, więc jeśli komuś któraś spasuje na tapetkę to będzie mi niezmiernie miło. Generalnie proszę o subiektywne odczucia dotyczące samej strony, jej wyglądu, kolorystyki, przejrzystości no i oczywiście samej zawartości... Jest to jedna z pierwszych moich stron , więc zakładam że dostanę trochę po uszach i w żadnym wypadku nie liczę na wyrozumiałość. (Jak to mówią "Co nas nie zabija to nas umacnia") Z góry dziękuje za wszelkie uwagi. Aha... Chciałbym dodać, że absolutnie wszystkie fotografie (włącznie z chmurkami w nagłówku) są własnoręcznie wykonane i są moja własnością. (Piszę to, bo zauważyłem że czasem te kwestie są dość drażniące)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...