Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pletwal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pletwal's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 1. Podczas podpisywania umowy na dostawę prądu po wykonaniu przyłącza można określić ilość KW na czas budowy np. 6-7 KW wystarcza w zupełności. Za każdy KW płacę w okolicach 6 zł/miesiąc. 2. Energa stawia skrzynkę w cenie przyłącza.
  2. wychodzi na to że trzeba ... od granicy 3 lub 4m jak będą otwory w ścianach ... lub za zgodą sąsiada w granicy lub odsunąć się 1,5m ...
  3. Witam! Wydaje mi się że jest na Twoim terenie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ponieważ warunki zabudowy wydaje się na konkretny budynek ... Jeżeli jest plan ... to jedz do Starostwa i poprostu zapytaj, to nic nie boli ... lub weź z Urzędu Gminy zaświadczenie, że jesteś rolnikiem, wypis i wyrys planu ... jedz do Starostwa wypełnij druk zgłoszenia, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, weź mapkę sytuacyjną z zaznaczonym miejscem budowy budynku i to wszystko... spokojnie do 35m2 możesz budować! Pozdrawiam
  4. WItam! Na zgłoszenie możesz rozebrać: Prawo Budowlane Art. 31. 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka: 1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych opieką konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości; Jeżeli natomiast budynek jest w granicy lub odległość od granicy jest mniejsza niż połowa wysokości trzeba spotkać się z projektantem aby zaprojektował i zaplanował roboty rozbiórkowe ... Jeśli stan budynku grozi zawaleniem najlepiej udać się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i oni po oględzinach wydają decyzję na rozbiórkę ... i projektantowi nie trzeba będzie płacić pozdrawiam!!!
  5. Witam! Prawo budowlane mówi tak: Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: 1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej: a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m, ... 2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki; U mnie w Starostwie jeżeli chcesz budować budynek o pow. do 35m2 musisz być rolnikiem i przynieść zaświadczenie z Twojego Urzędu Gminy ... Jeżeli nie jesteś rolnikiem możesz postawić bud. gosp. do 25m2 i jak mówi pkt. 2 ... na każde 500m2 możesz postawić 2 budynki ale niestety wolno stojące ... czyli np 20cm przerwy i już jest wolno stojący Następnie ... jeżeli nie ma planu zagospodarowania, potrzebne są warunki zabudowy na budynek/budynki gospodarczy. Pozdrawiam!
  6. Witam! Nic sąsiedzi nie dostaną! Nawet do wiadomości! Pozdrawiam pletwal
×
×
  • Dodaj nową pozycję...