
Zet77
Użytkownicy-
Liczba zawartości
35 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Rzeszów
Zet77's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Z tym odwrotnym kładzeniem to trochę przewrotna "teoria" : ) Wiemy, że tutaj ma znaczenie gdzie góra, a gdzie dół, nie bez kozery producenci podają jak ma być kładziona. Jezeli paroprzepuszcalność byłaby zachowana w takim przypadku to wtedy rzeczywiście do góry nogami i święty spokój ale myślę, że struktura materiału jest tak skonstruowana, że jest i góra i dół, a czy firmy kładą polimer od spodu i ile by to więcej kosztowało( czy kosztuje ) i w jakim celu to już inna kwestia. U mnie w okolicy stoi dom, którego ktoś nie skończył i tyvek na dachu w ogóle nie zakryty koło 5 lat. Folia przeżyła wiele i nie widać żeby miała się za chwilę rozlecieć itd. Oczywiście nie jestem zwolennikiem postępowania wbrew zaleceniom producentów czegokolwiek ale z tym zakrywaniem od spodu to rzeczywiście skontaktuje się z doradcą technicznym. Pozdrawiam.
-
Przy kotle gazowym pewnie bez znaczenia, ale przy paleniu w kominku lub ogrzewaniu węglem różnie może być. Klinkier dobrze jest zabezpieczyć przed wodą dobrym środkiem, a tym samym i sadza może trudniej siada. Jak będzie u mnie czas pokaże, bo jeszcze nie mieszkam ale cudów raczej się nie spodziewam i po jakimś czasie na pewno zabrudzenia będa.
-
No i akurat z tym jednym oknem do końca poziomo nie jest - do małej poprawki. Folia jest zakryta od spodu pomiędzy murłatą, a podbitką i od tej strony nic nie dociera, okna połaciowe też ale zastanawiam się po co i czy to jest potrzebne. Producenci nic o takich zabiegach nie piszą, a dzisiaj miałem członka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, którego porosiłem o ocenę dachu pod kątem poprawnosci wykonania dachu i który stwierdził, że nie trzeba zakrywać membrany od spodu dlatego, że warstwa polimerów wrażliwa na uv jest od "góry" i tą część trzeba chronić przed promieniami. Pozdrawiam.
-
Witam, Mam pytanie a'propos krokwi, kilka z nich dziwnie się "pochyla" na całości długości ( wichruje ) i koszowa krótka i długa w innym rejonie konstrukcji i nie wiem czy to normalne zjawisko nie zagrażające bezpieczeństwu, czy coś jest nie tak. Zastanawiam się także nad osadzeniem okna połaciowego, które nie jest rownolegle do obydwu krokwi między którymi jest zamontowane. Zmierzyłem odległości na kilku odcinkach krokwi i stąd chyba różnica. Czy zabudowa karton gipsem to zgubi ? Pozdrawiam.
-
Będzie rekuperacja, więc kwestia wysokości posadowienia kratki wentylacyjnej w moim przypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Co do kuriozum to zamieściłem zdjęcia dwóch kominów - "moja wina" i dlatego tak to może z pozoru wyglądać, a wrzeczywistości jest na przestrzal, chociaż przy wentylacji mechanicznej tak jak pisałem nie ma to żadnego znaczenia. Co do cofnięcia ostatniej warstwy cegieł miałoby jak by dekarz nie przesadził z czapą, prawdopodobnie pojdzie do poprawki. Jezeli będą jakieś problemy z karbowanym olowiem za kominem to mam 5 lat gwarancji - będzie poprawka. Pozdrawiam i dzięki za Wasze spostrzeżenia
-
Niezrozumienie z murarzem ...
-
No i zrobił, tylko czy poprawnie ? Pomijam estetykę, z dołu wygląda całkiem przyjemnie z bliska już trochę gorzej ale na dachu nie będę mieszkał. Blacha aluminiowa w wydrze uszczelniona klejem szczeliwem dekarskim wurtha. taśma ołowiana "nabierze "koloru dopiero po opadach deszczu jak zmyje kurz z roboty.
-
Co do zakrycia folii to nie wystarczy między murlatą, a podbitką. Tak zrobiłem. Dach już dawno przykryty dachówką, światło nie pada przez inne otwory, okna dachowe zabezpieczone. Muszę zakrywać całość od spodu ?
-
O ... Myślałem, że wymyślił znowu coś nowego, bo trochę z nim przebojów już miałem ; ). Dziękuję.
-
Zrobiłem fotkę tej krokwi, która najbardziej spękała. Mam jeszcze pytanie do obróbek komina, mam z cegły klinkierowej i po zimie dekarz chce skończyć to co zaczął ale nie wiem, czy w nietypowy sposób. Chce użyć taśmy ołowianej, gdzieś ją zakładać jakby pojedynczo z zakładkami na każdą dachówkę ( mam płaską ) pewnie wyciągnąć to na komin, a na to dopiero obróbka blacharska z blachy aluminiowej, oczywiście w bruździe wyciętej w kominie, silikon dekarski itd. Spotkał się ktoś z takim "podwójnym" zabezpieczeniem, rozwiązaniem ? Pozdrawiam Świątecznie : )
-
Dzięki, ale ta natura trochę mnie przestraszyła, wyobrazilem sobie jak ta część przed szpilką odpada pod naporem krokwi : ) Mam jeszcze niektóre krokwie spękane, zrobię jutro zdjęcia. Pozdrawiam
-
Witam, A ja się zastanawiam nad murłatą, która po półrocznym leżakowaniu popękała, chyba za bardzo. Dziwne, że tylko z jednej strony budynku, z drugiej wszystko o.k. Pewnie tartak przyrzeźbił i drewno nie było z jednego sortu. Zastanawiam się, czy trzeba ją jakoś "spinać" śrubami czy jakieś inne rozwiązanie, bo mam taką możliwość, nie ma jeszcze ocieplenia i jest miejsce na takie zabiegi, czy zostawić w spokoju, chociaż trochę mnie to niepokoi. Wymiana nie wchodzi w rachubę, dach dawno położony.
-
Rekuperator Jan-Gaz opinie
Zet77 odpowiedział starki → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Facet handluje różnymi, być może z tych za 10 tys ma największy zysk, nie wiem. To czego oczekuje od sprzętu to : stosunek jakości do ceny do określonego pułapu offcourse, cicha praca,dobre wentylowanie chałupy, bezawaryjność, tania eksploatacja ( pobór prądu, filtry ). Gabaryty jak i wygląd nie mają znaczenia Jakieś typy ? -
Rekuperator Jan-Gaz opinie
Zet77 odpowiedział starki → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Bardzo chętnie. Można mi podesłać telefon na priva ? Pozdrawiam. -
Rekuperator Jan-Gaz opinie
Zet77 odpowiedział starki → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Za 10 000 to juz można powybierać ale też mi się nie uśmiecha wydawać taką kasę tym bardziej, że za wykonanie instalacji też trzeba trochę zapłacić, w moim przypadku od 7 000 do 10 000 zl. Szkoda, że nie jestem Adamem Słodowym albo McGyverem : D Choć podobno to żadna filozofia ...