Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

caffe23

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez caffe23

  1. Jeżeli masz pewność, że termometr dobrze wskazuje temperaturę (nie jest to termometr przylgowy) to wyjmij czujnik CO z kotła, przymocuj tymczasowo chociażby drutem do rury w pobliżu tego termometru odczekaj jakiś czas i skalibruj czujnik tak żeby pokazywał podobną temperaturę. Najlepiej żeby mieć jakieś porównanie i orientację co się dzieje to przymocuj razem z czujnikiem CO czujnik np. powrotu.
  2. 7300 dałem za OE+10kW z transportem (zakup przez Internet). Odpalony po raz pierwszy 28 sierpnia. Będzie ogrzewał jakieś 153m2 - dwie kondygnacje (8.5m / 9m między ścianami) oprócz piwnic i strychu oraz 200l. CWU. Już widzę, że nie będzie problemów. Dom stary wybudowany z końcem lat siedemdziesiątych. W 97r. ociepliłem ściany i strop na strychu styropianem o grubości 5cm. Okna też rocznik 97 drewniane, trzy szyby.
  3. Po rurach nic nie słychać. Moim zdaniem te dźwięki przenoszą się po murach. Najlepiej gdyby posadzka w kotłowni lub ta część, na której stoi kocioł była z dylatacją, odizolowana, niepołączona betonem ze ścianami tak jak jest teraz. Warto, aby pomyśleli o tym ci, którzy będą się budować. Ja się do tego przyzwyczaję, nie jest to takie głośne i uciążliwe.
  4. Przed chwilą to sprawdziłem i w moim przypadku zastosowanie gumowego oringu nie daje kompletnie żadnego wyciszenia. Wirnik silnika w miejscu połączenia z motoreduktorem zakończony jest fabrycznie plastikową tuleją zębatą i dzięki temu zredukowany jest odgłos pracy silnika. Możliwe, że w przypadku innych kotłów i z innym napędem daje to 50% wyciszenie. Kocioł i podpora podajnika stoi u mnie na grubej gumie z pasa transmisyjnego (kotłownia w piwnicy) a mimo to odgłosy napędu (silnika) słyszalne są nawet na pierwszym piętrze i na strychu.
  5. Czy mógłbyś dokładniej opisać w którym miejscu zastosować ten oring? Zaraz za silnikiem?
  6. Tak to prawda z tą wełną. Ja ponieważ rozkręcałem na drobne części swój kocioł zaraz po zakupie też to zauważyłem i nie tylko to (nie będę wymieniał). Dołożyłem dwa razy tyle wełny mineralnej i wcale nie jest upchane. Pod górną pokrywę obudowy w miejscu gdzie jest przykręcony panel sterowania można bez problemu zmieścić jeszcze 5cm.
  7. Witam. Nie przejmuj się, nie tylko w twoim egzemplarzu. Myślę, że wszystkie tak są wykonane. Ale o tym wiedzą ci, którzy rozbierali kociołek na części pierwsze np po to by wnieść do piwnicy tak jak ja. Do sterownika nie można się przyczepić, jest cacy! Ja swój kocioł 10kW dopiero będę podłączał z małą przeróbką starej (30 letniej) instalacji jak już się ociepli.
  8. Kolega @larky odkręcał raczej cały zespół napędzający tzn. silnik z motoreduktorem od podajnika, bo w tym miejscu jest ten silikon, natomiast połączenie podajnika z kotłem jak i pokrywa z drugiej strony kotła w moim przypadku nie było to niczym uszczelnione. Mam na razie kocioł rozebrany na części i wniesiony do piwnicy to służę fotkami jak by ktoś chciał coś podejrzeć. Podłączenie wraz z modernizacją instalacji planuję na wiosnę.
  9. Ta substancja, zapewne koloru czerwonego na połączeniu zespołu napędowego z podajnikiem to silikon wysokotemperaturowy (do 350 stopni) dostępny chociażby w CPN. Bynajmniej tak jest w moim OEP10kW. Rolą tej warstwy uszczelniającej jest zapewne to, aby nie łapał lewego powietrza lub nie przedostawał się tamtędy dym tak jak na przykład przez niedomknięty zasobnik.
  10. Nie trzeba zdejmować kosza, trzeba natomiast odkręcić zespół napędowy od podajnika i wtedy wysuniesz ślimak
  11. caffe23

    Rura dymowa do kominka

    Dzięki za pomoc, musiałem się upewnić żeby nie rozwalać później obudowy. Pozdrawiam.
  12. caffe23

    Rura dymowa do kominka

    Pomóżcie bo zimno sie robi
  13. Nie pamiętam w tej chwili jaka jest nazwa tej rury dymowej odprowadzającej spaliny od kominka. (taka ta giętka srebrna) Chodzi mi o to jak ta strzałka na rurze namalowana czy to oznacza wylot (doprowadzenie do komina) Jak tą rurę umieścić? Strzałką w kierunku komina? Dziękuję i pozdrawiam.
  14. Nie orientuje się za bardzo jak rozwiązać dostarczenie powietrza do spalania. Wkład kominkowy jaki posiadam i staram się podłączyć to CABO Les Foyers 14kw. Inetresuje mnie gdzie doprowadzić rurkę z powietrzem z zewnątrz. Wkład nie posiada jakichś odrębnych doprowadzeń powietrza. Powietrze które pobiera do spalania, pobiera z otworków umieszczonych w szufladzie (popielniku). I teraz pytanie - gdzie doprowadzić przewód zasilający w powietrze do spalania? Czy wystarczy umieścić go pod wkładem? Dziękuję i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...