Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nu_men

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

nu_men's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. O tym, że od środka nie zaleca się ocieplać styropianem ścian po obwodzie budynku kiedyś nie wiedzieli . Ponieważ prawie cały dom nie jest ocieplony poklejono kilka płyt tu i tam aby było trochę cieplej. Nie chcę ingerować mocno w pokój, tym bardziej zabierać centymetrów w powierzchni pokoju, kładąc wełnę, budując stelaże i takie tam. Co do grubości już wszystko jasne, standardowe 12,5 mm będzie ok. Pozostaje tylko kwestia, czy sposobu połączenia tych trzech "przegród". Rozwiązanie ma by krótkoterminowe, powiedzmy max. dwa lata a jest potrzebne od zaraz. Potem się zobaczy co dalej.
  2. Witam szanownych forumowiczów. Zamierzam zrobić mały remont pokoju. Dwie ściany skierowane są na zewnątrz budynku. Jedna z oknem i grzejnikiem więc tylko wyrównanie nierówności (budynek lekko osiadł po trzydziestu latach więc są małe pęknięcia) i malowanie. Druga ściana jest ocieplona od środka styropianem 5 cm i zamaskowana jakimiś panelami ozdobnymi (ok. 10 m2). Planuję zdjąć panele ponieważ straciły już swój urok i na styropian położyć płyty g-k. Moja prośba dotyczy udzielenia kilku rad z zakresu tych działań. Po pierwsze chciałbym dowiedzieć się czy zwiększenie grubości styropianu (ew. zamiana na styropian XPS o tej samej grubości) da odczuwalny efekt zimą. Druga sprawa dotyczy sposobu montażu płyt g-k. W sieci dostępne są różne metody ale chciałbym dowiedzieć się jak metoda jest najbardziej odpowiednia w tym przypadku (ściana-styropian-płyta g-k). Zastanawiam się na montażem za pomocą kołków rozporowych ponieważ łączone będą trzy różne materiały. Jakie kołki byłyby najlepsze oraz jakiej grubości płyta będzie najlepsza (może coś na niej zawiśnie a należy pamiętać, że zaraz za nią jest styropian). Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości na inne ocieplenie (z zewnątrz) więc musi pozostać tak jak jest. Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
  3. Witam, Chciałem zasięgnąć opinii ekspertów z zakresu wykańczania zewnętrznego świeżo zmontowanych okien. Jakiego tynku powinienem użyć. Ponieważ pianka nie powinna być odsłonięta przez dłuższy okres czasu muszę przynajmniej na niecały rok nałożyć tynk na ościeża. Za rok ocieplenie po uzbieraniu funduszy . Zastanawiam się jakiego tynku powinienem użyć. Odległości pomiędzy ościeżem a zewnętrznymi wymiarami okien wahają się od 10 do 20 milimetrów, w związku z czym tynk powinien dobrze łączyć się z powierzchnią ościeża i być w miarę elastyczny aby nie odpadał przy takich małych powierzchniach (około 10 centymetrów szerokości przy grubości tynku max. 20 mm). Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  4. Witam wszystkich serdecznie, Przedmiotowy temat jest moim pierwszym postem na forum. Sprawa dotyczy remontu łazienki. Chodzi o wymianę starej muszli klozetowej z bardzo starym systemem spłukiwania (coś ala syfon w rurze) na coś nowszego i wygodniejszego. Niestety łazienka nie jest zbyt duża więc w celu jej możliwie dużego wykorzystania (np. dodatkowe półeczki) postanowiłem zamontować muszlę ze stelażem instalacyjnym. Przeglądają dostępne produkty zauważyłem, że na stelażach zawsze montowane są muszle z poziomym odpływem. Konstrukcja podłogi (ujście nieczystości z rurą w podłodze) wymaga jednak zastosowania muszli z odpływem pionowym aby nie było potrzeby rozkuwania podłogi. Zastanawiam się nad wykorzystaniem stelażu ze spłuczką oraz muszli z pionowym odejściem (ujście przewidziane w stelażu na odpływ poziomy pozostanie niewykorzystane). Pytanie moje brzmi: Czy takie rozwiązanie zostało już przez kogoś zastosowane i jak się sprawdza? Z góry dziękuje za odp. i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...