Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robert J

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Robert J

  1. Robert J

    Druga warstwa kleju

    Oczywiście że są, do takich prac najmuje się firmę z jakąś praktyką A tak poważnie to klej na drugą warstwę powinien być tylko troszkę mniej gesty niż na pierwszej (na pewno nie rzadki bo to utrudni ci prace). To dlatego iż ponieważ pierwsza warstwa jest chłonniejsza niż sam styropian i z warstwy drugiej będzie ci wypijać wodę. Nierówności zniwelujesz jeśli do pracy użyjesz dłuższej pacy tego typu: http://www.sklep.krystianpolice.pl/Img.ashx?Id=2646&w=300&h=300
  2. Jarek, tym przedpiścą byłem ja;) nie chodzi o to by lać cokolwiek na ogienek bo to tylko palący się gaz wydobywający sie z paliwa jakim jest np drewno, Gaśnicy tez trzeba używać z głową. Wdziałem jak na pewnych pokazach z okazji dnia czegoś tam. Miejscowa straż gasiła pojemnik 9m2 z benzyną. Zajęło to 6s. Gaśnica proszkowa ma środka na 13 sekund, to niewiele ale sporo by uciekać.
  3. Oj dały by wiele więcej niż myślisz. Robiłem próbę z 2kg gaśnicą. wystarczy na całkiem spore ognisko. Ważne by wiedzieć jak gasić. Nie należy "dmuchać" w ogień a tak kręcić by od zewnętrznej do środka zataczać coraz ciaśniejsze kręgi. Zdławi się ogień. Jak ktoś już wcześniej wspomniał, gaśnica jest głównie po to by się wydostać torując sobie przejście. Dlaczego 2? bo jedna przy wejściu gdyby zaszła konieczność po kogoś iść w piekło a druga (ta na poddaszu, w zabudowanej szafie na korytarzu) po to by tego piekła wrócić. Czasem nawet miska wody jest dobra... byle stała w zasięgu ręki:)
  4. Wynajmowałem stary dom z dobudowanym z boku drewnianym garażem gdzie mieściła się kotłownia. Rudera jakich wiele w naszych miastach a cena wynajmu przystępna. Październik, godzina 4:15 bardzo wczesne rano. Budzę się i przez okno widzę na podwórzu jasność. Myślę sobie w głowie "przecież gasiłem światło wieczorem w garażu" Podnoszę głowę wyżej, przez uchylone drzwi kotłowni bucha ogień na 1,5 m w górę ponad budynek. Zrywam się i budzę żonę krzycząc by zabrała dzieci i wyszła z domu. Niema prądu, bezpieczniki w garażu. Telefon... wykręcam nr na straż 999.... zgłasza się pogotowie. Krzyczę "jaki jest nr na straż - pali się". Wybieram 998, pan mówi że zaraz będą... po minucie a dla mnie wieczności jeszcze raz dzwonie na 998 " panie gdzie oni są? - już w drodze-odpowiada" przyjechali , zgasili. Jedyne co ocalało to brykiet z trocin (paradoks) -pewnie pan pieca nie zamkną usłyszałem, gdybym nie zamkną to woda by się zagotowała rury by trzaskały, na pewno zamknąłem. Pożar powstał od spięcia instalacji wykonanej jeszcze w alu. Straty znaczne ale wszyscy cali. Nigdy nie zapomnę i też nigdy się nie dowiem co mnie wtedy obudziło a śpię twardo. Mam Anioła? Pozdrawiam tych którym wystarczy "miska z wodą"... mnie już nie wystarczy mam dwie 4kg gaśnice!
  5. Na suficie dałeś łaty i na to płyta osb? Mogłeś je chociaż na wysoki kant dać. Podaj adres, mam parę starych kasków budowlanych;)
  6. w razie jakiegokolwiek przecieku narobisz sobie bałaganu! wata napije wody i odda ją w miejscu innym niz przeciek dachu. Belek nie owijaj folia bo jak wilgoć wlezie to zgniją. Jak nie chcesz zdejmować dachówki to przystrzel membranę między belkami z 1,5cm niżej niż łaty zawsze to coś da w razie "W"
  7. Laschlo dlatego jak sie wczytasz w to co napisałem, znajdziesz tam cenę OKOŁO 32zl/m2 i tak jak mówisz cenę ustala się na budowie bo jak to będzie strych jak w oborze gdzie m2 sporo a praca lekka i przyjemna to cena spada, jak wiele utrudnień to cena rośnie. Ale średnia cena to 32. Jak znam matematykę to średnia bierze się z przedziału od 0 do 64;) tylko nie licz na te zero hehe, pozdrawiam
  8. Laschlo... bo mnie na forum jeszcze nie było, następnym razem daj znać jak nie dam rady samemu zrobić to chociaż o cenach pogadamy by nikt w rogi cie nie walnął. Jest jeszcze jedna możliwość, masz pogmatwany budynek wielokondygnacyjny. Praca rusztowania to już niezła suma, bo tanie nie są i amortyzacja nie mała.
  9. Wybacz ale napisałeś że budujesz DOM a nie budynek częściowo z pomieszczeniami usługowymi. Jeśli w domu masz biuro to roboty w tym biurze 22% a w domu 7%. Jeśli masz tylko dom to 22% ciebie nie dotyczy. Dotyczy to firmy która ma w budynku mieszkalny "lokal użytkowy" czyli biuro czy salon fryzjerski, i firma sobie to wrzuci w koszty.
  10. "2 łepków położyło 2500 cegieł w... 4 dni" Jeden nazywał sie pewnie Talar a drugi...? Jeśli zrobili to ładnie to szacun dla panów!!! Swoją drogą zrobili to dość tanio. Ja w Rokietnicy pod Poznaniem Mam cene 2.50-3/szt + 40-60/mb fundamentu cena zależy od wysokości, szalowania, ilości zakrętów i ewentualnych stopni
  11. "A to raczej inwestor powinien decydować a nie instalator" No nie przesadzaj! jeśli zrobił to fachowo i z dobrego materiału to bardziej niż złączki boli cie to że podął decyzje bez twojego udziału. Bardziej niż te złączki martwi mnie twoje pierwsze zdanie: "Dzisiaj wykonując poprawki po fachowcach instalacji alarmowej"
  12. Po prostu majster Ci się nie wykazał, robię tynki c-w i zazwyczaj jest kilka-kilkanaście poprawek po dziurach technologicznych po hydrauliku, elektryku itp. daje się to naprawić tym samym materiałem a efekt zależy od wprawnej reki, packi styropianowej ew. packi filcowej czy gąbki. Jeśli można odrestaurować 400 letnie obrazy to i tynk także. Niepotrzebnie malowałaś bo teraz trzeba dostosować fakturę tynku do pomalowanej ściany a to jest trudniejsze. Zawsze można pomalować miejsce naprawiane tyle razy co ściane a na koniec całość. Pozdrawiam i nie łam się Jeszcze zostaje coś takiego jak mleczkownie, zaprawa tynkarska+50% wapna i przelecieć łączenie gąbką, im mniej wapna tym faktura ostrzejsza.
  13. hehe dobre:) Myślę że kolega po prostu chciał zapytać o cenę standardowego domu bez udziwnień. W WLKP to koszt około 30-35k za dom na w miarę płaskim i otwartym terenie, dom w rzucie prostokąta, 2 ściany nośne w środku, 2 kominy po 3 kanały zakończone klinkierem, strop "teriwa", ściana kolankowa 80cm i 2 szczyty, ścianki działowe na parterze. Cena nie obejmuje przygotowania terenu czyli zdjęcie humusu, schodów zewnętrznych i wewnętrznych, tarasu, ścianek na poddaszu (ze względu na utrudnienie pracy ciesielskich).
  14. 7% za usługi bez względy na to czy remont czy nowy. Inna kwestia czy da się to odliczyć od podatku.
  15. Kolego Arejaski, zgadzam się z tobą w 99%. To co powinno interesować inwestora to końcowa cena i jakość wykonania. KNR nie jest dla niego tylko dla mnie, ustalona jest roboczogodzina firmy i z tego policzona wartość prac. Rynek reguluje tylko stawka danego zakładu. Życie to weryfikuje, gdy na rynku jest konkurencja. Zakłady stosują opuszczanie cen na zasadzie "to zrobimy Panu gratis" a biedny Inwestor nieświadomy tego jak go firma kantuje - płaci. Przypomina to prostą zasadę kupowania drukark i- Drukarkę ma pan gratis a o cenach tuszu dowie sie pan z czasem! Zawsze po umówieniu z inwestorem zaczynam prace tylko i wyłącznie po obejrzeniu tego co jest do zrobienia. Uzgadniamy zakres prac na miejscu i przedstawiam cenę np. m2 tynku. Po wymierzeniu metrów Inwestor dowiaduje sie ile to będzie kosztowało. Myślę że to jest logiczne. Czytam w innych postach jak to "jakaś" pani remontując łazienkę wydała kolosalna kwotę na płytkarza bo wziął za całość. Gdy przeliczyć metry, dodatki, półeczki i inne pierdoły to wychodzi na to że Fachowiec brał 120pln /m2 A nie wygodniej było się umówić na tyle i tyle za metr i tyle za pierdoły typu cokoły itd.? Może i by to kosztowało 120/m2 ale Pani była by to sama w stanie policzyć. Pozdrawiam
  16. szanowny kolego: odliczanie bądz nieodliczanie powierzchni zawarte jest w KNR (katalogi nakładów rzeczowych) Nie myślisz chyba że jak masz dom z 20 slupów wypełnionymi szkłem to panowie policzą ci tylko za ocieplenie slupów. Powiedzmy że okno ma 1m2- to są dwie płyty i zamontuje je w 15 min. ale gdy masz okno to trzeba wykonać szereg robót poza tymi dwoma płytami (docinanie styropianu, docinanie i obrobienie naroży, docieplenie ościeża itd) Otwory do 3m2 wliczone w ścianę, a powyżej 3m2 odliczone ale w to miejsce policzone ościeża ze stawka zazwyczaj x3 Szkoda że wolny rynek "zabił" KNR czysto jasno i klarownie...nawet zasady odbiorów
  17. A jak mam zareklamować samego siebie? Rodzinna firma budowlano tynkarska z Czarnkowa, 2 braci, ojciec i pomocnik. Jeśli ktoś ich spotkał na swojej drodze to proszę o opinie:)
  18. Jestem tym drugim i raczej ci pierwsi (w większości przypadków) nie maja nic wspólnego z budową. Na 10 projektów jest 9 błędów. Porada 11 zanim pomyślisz o budowie domu i "kupisz" projekt dowiedz sie co kupujesz. Wtedy my geniusze-praktycy będziemy szczęśliwsi:) Tak na marginesie, czytając wszystkie złe rzeczy o "fachofcach" zaczynam się zastanawiać skąd wy ich bierzecie. Na budowach jestem od 12-ego roku życia, mój ojciec jest mistrzem murarskim, brat tech.bud, ja budowlaniec, szwagier też, większość znajomych też w branży.... dziwne. Rozstrzelał bym pseudo budowlańca który przedtem był piekarzem czy rzeźnikiem (bez urazy do tych ludzi)
  19. W okolicach Szamotuł cena tynków to około 13-14pln/m2. Odliczam drzwi i okna (chyba że są obrabiane). Tynk cem-wapienny narzucany ręcznie na listwach drewnianych. Odradzam stosowanie narożników jeśli tynk ma być szpachlowany. Piasek wyciera ocynk na listwach narożnikowych a gipsy nie lubią surowej stali. wystarczy założyć narożniki alu przed gipsowaniem:)
  20. Wybacz ale jako wykonawca to chciałbym znaleźć inwestora który mi zapłaci takie pieniądze za przykręcenie i szpachlowanie. W Wielkopolsce ceny za taka usługę to około 16-18pln a za całość czyli ocieplenie ,izolacja, stelaż, płyta i szpachel to cena około 32pln/m2
  21. Witam. Reprezentuje rodzinną firmę budowlaną z tradycjami. Zajmuje się budową domów i innymi pracami z tym związanymi. Wykonuje takie usługi jak budowa domu od "0" do ostatniej cegły na kominie, tynki cem-wapienne, posadzki, klinkier, zabudowa wnętrz i poddaszy płyta G-K, szpachlowanie, ocieplenia wraz ze strukturą, wszelkiego rodzaju prace betoniarsko zbrojarskie. Większość prowadzonych prac prowadzona jest w pobliżu Poznania (Rokietnica, Kiekrz, Tarnowo Podgórne) ale także północnej części wielkopolski. Udzielam też fachowych porad i chętnie odpowiem na państwa pytania. Gdy byłem małym chłopcem myślałem że są rzeczy niemożliwe, po kilkunastu latach spędzonych na budowach zmieniłem zdanie - rzeczy niemożliwe staja się możliwe, problemem staje się gotówka:) Kontakt: Tel 605677681 em@il: zaklad_bud-insto2.pl
×
×
  • Dodaj nową pozycję...