Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

backspace13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez backspace13

  1. Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie namiar na rzeczoznawcę budowlanego Warszawa i okolice który specjalizuje się w hydraulice i podejmie się sprawdzenia wykonania poprawności ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym. Nie jestem hydraulikiem ale mam podejrzenia że instalacja została wykonana nieprawidłowo(przeglądając schematy ogrzewań podłogowych). Zasilanie jest z kotła na eko-groszek i bezpośrednio bez żadnego mieszacza wchodzi w rozdzielacz podłogowy. Hydraulik chce pieniążki za wykonaną pracę i straszy mnie sądem. Jaki byłby koszt takiej ekspertyzy, termin i czas jej wykonania. Proszę i pomoc. Pozdrawiam Janusz
  2. Więc jeśli hydraulik będzie chciał żebym zapłacił mu za wykonaną instalację to mogę mu nakazać poprawienie tej instalacji? Czy ta instalacja którą mam jest prawidłowa czy powinien ją przerobić zgodnie z Waszymi sugestiami żeby pracowała lepiej i wydajniej? Wasza odpowiedź jest bardzo ważna dla mnie. Dzięki.
  3. Przepraszam Was ale nie jestem hydraulikiem i schemat rysuję prowizorycznie. Teraz postarałem się dokładnie narysować to co jest w kotłowni. Jeszcze raz przepraszam jeśli o czym zapomniałem.
  4. Ogrzewany jest tylko parter. Są to 4 obwody 1- wiatrołap, 2- kuchnia, 3- salon, przedpokój i 4 łazienka. Łączna powierzchnia ogrzewana to około 40 m2. Na parterze są jeszcze trzy grzejniki dodatkowo wiatrołap,salon i przedpokój. Na poddaszu są 3 pokoje sypialnia 2x grzejnik, 2 pokoiki i łazienka po grzejniku. Dodatkowo na poddaszu jest w łazience podłogowe ogrzewanie podłączone z obwodu grzejnikowego też z regulacją na wyjściu. Zauważyłem że przy lekkim nastawieniu tej podłogówki początek podłogi jest ciepły, środek letni a koniec podłogówki zimny. Łącznie powierzchnia grzewcza to 105m2 nie licząc garażu. Wiem że wiele jest rozwiązań i schematów instalacji podłogowej ale proszę Was o napisanie czy to ogrzewanie jest wykonane prawidłowo. Chciałbym żeby służyło mi długo i regulacja była też poprawna. Z góry Wam dziękuję.
  5. Jest pompa, jest ona w systemie otwartym ze zbiornikiem. Za wymiennikiem jest obwód zamknięty. Mam pytanie, czy na wejściu na rozdzielacz i tym samym na zasilaniu podłogówki nie powinno być regulacji temperatury wejścia? Ostatnio na kotle miałem 65oC i taka temperatura wchodzi na rozdzielaczu w podłogę. Mam obawy że to za duża temperatura. Wyczytałem że max temperatura to 55oC. Chcę Waszej opinii czy jest to prawidłowo i poprawnie wykonana instalacja.
  6. Udało się, proszę o sprawdzenie schematu.
  7. Nie mogę zamieścić zdjęcia ;-(
  8. Witam. Mam ogromną prośbę o sprawdzenie schematu instalacji ogrzewania podłogowego która została wykonana w moim domu jednorodzinnym.
  9. backspace13

    Kocioł Zębiec

    Może mnie ktoś poratuje jak ustawić tego mojego "SMOKA". Moc kotła to 18kW, ogrzewam nim w tej chwili poddasze to jest około 55m2. W tej chwili spala mi około 25kg ekogroszku dziennie. Nawet potrafi dojść do ponad 30kg !!! Dodam że temperatura w domu nie jest wysoka. Groszek podobno jest bardzo wysokiej kaloryczności, podczas spalania robią się spieki i czasami wypalone czarne węgielki. Popiołu jest mało i jest on szary. Kocioł ma zadaną temperaturę na kotle 55oC a woda CWU 50oC, podajnik jest ustawiony fabrycznie czyli automatycznie. Błagam doradźcie coś bo to spalanie mnie przeraża !!! Dziękuję z góry za każdą sugestię lub podpowiedź co można ustawić
  10. Witam Wszystkich. Chciałbym aby tutaj wpisali się Ci którzy mają w swoich domach i użytkują piec firmy Zębiec seria Merkury. Jako że posiadam taki piec chciałbym się dowiedzieć o jego funkcjonowaniu jak najwięcej. A i może ja dodam coś z moich spostrzeżeń. Pozdrawiam Wszystkich.
  11. Witam Wszystkich. Ja też planowałem budowę w Halinowie i dziś mogę się pochwalić stanem surowym zamkniętym W końcu po trzech miesiącach jest. Jeszcze tylko przyłącze wody i prądu i można zacząć wykańczać. Pozdrawiam Halinów, Hipolitów i okolice.
  12. Mała poprawka, dzwonił projektant i musiał nanieść zmianę w długości kabla jest 90m. Ma to wpływ na grubość kabla? Radzicie żeby zamiast miedzianego 5x16mm2 dać aluminiowy 4x25mm2, jak to się ma w dłuższym użytkowaniu takiego kabla? Co do mocy to mam przydział standardowy 11kW.
  13. Witam serdecznie. Mam pytanie związane z tematem. Jak przelicza się taki kabel?. Od skrzynki licznikowej przy ogrodzeniu do tablicy bezpiecznikowej w domu mam około 75m. W projekcie mojego domu kabel od przyłącza ma średnicę 5x6mm2, architekt naniósł na plan kabel YKY-żo 5x16mm2. Czy jego średnica jest dobra? Pozdrawiam. Janusz
  14. Witam serdecznie. Tak jak większość z Was dokonywaliście zmian w projekcie. W moim też potrzebowałem dokonać kilku więc oddałem mój projekt do architekta z zaznaczeniem co chciałbym zmienić. Po odebraniu stwierdziłem że została dokonana zmiana bez mojej zgody i wiedzy. Chodzi mi dokładnie o kotłownie - pomieszczenie gospodarcze. W moim projekcie VIGO jest wejście do kotłowni z garażu, natomiast architekt zlikwidował wejście z garażu i naniósł drzwi bezpośrednio z dworu. Zadzwoniłem do niego dlaczego tak to zrobił, stwierdził że takie są przepisy i że nie może być wejścia bezpośrednio z garażu do kotłowni. Chciałbym się Was zapytać czy to prawda i jaki to przepis mówi o takich zmianach, dodam że będzie tam piec na eko-groszek. Pozdrawiam. Janusz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...