Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MiL999

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

MiL999's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie. Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku że sufit podwieszany może dać niewiele. Gdy ostatnio u sąsiadów było głośno, przysłuchałem się którędy dźwięki się przenoszą. Okazuje się że uderzenia w podłogę słychać w jednym konkretnym miejscu sufitu, tam gdzie uderzenie wystąpiło. Ogólnie mam wrażenia są takie jakby strop zrobiony był z jednej warstwy cienkich desek. Rozmowy, muzykę, tv itp. natomiast słychać 3x głośniej po przyłożeniu ucha do ściany. Ściana jest jak duża słuchawka. Wniosek z tego jest taki że bez odizolowania ściany od stropu rezultat całej operacji może dać niewiele. Ściana na szczęście to ścianka działowa zbudowana z szarej cegły, grubości ok 10cm. Cegła ta jest tak krucha że wiertło nawet bez udaru wchodzi w nią jak w masło. Dlatego pomyślałem o takim manewrze, żeby przy suficie nawiercić w niej otwory w rzędzie i wypełnić je np. pianką. To zasłonić wyciszonym sufitem podwieszanym. Wiem że to mega kombinowanie ale jestem skłonny zrobić wszystko żeby pokój wyciszyć.
  2. Witam, Mam pytanie o izolację akustyczną sufitu. Mieszkam w starym bloku, w którym słychać sąsiadów nade mną. Dźwięki jakie się*przedostają mają głównie wysoki częstotliwości, wygląda to tak jakby klepki parkietu im poodpadały i uderzały w podłogę przy chodzeniu. Czasem coś spada na podłogę i jest ogromny huk. Są to dźwięki wysokich częstotliwości, coś jak uderzanie młotkiem w cienkie drewno. Dokładnie słychać w którym miejscu pokoju coś upadnie albo ktoś właśnie stanął, głosy, śmiechy itp. Wiem, że niskich częstotliwości nie sposób wytłumić i zawsze będzie słychać mocne tupanie, bo to niesie się też po ścianach. Czy w tym przypadku pomógłby sufit podwieszany z izolacją akustyczną? Chciałbym wyciszyć tak niewielką sypialnię, dać Aku-Płytę 75mm, 10mm przestrzeni i płyta gk. Stelaż oklejony taśmą akustyczną. Kosztów się*nie boję bo pokój ten ma raptem 9m. więc koszt nie byłby wielki, tylko czy to nie będzie praca na marne?
  3. Dzięki za odpowiedź. Drugie wyjście niestety nie działa. Zakładałem tą baterię i niby wszystko jest ok ale naprężenia są na tyle duże że cieknie przez nakretkę w samej baterii. Najdziwniejsze jest to że na takim krzywym dojściu bateria była zamontowana i nic się nie działo przez lata.
  4. Witam Ostatnio u mojej teściowej w mieszkaniu zaczął przeciekać kran. Przyjechał jakiś magik, zdjął kran i na jego miejsce założył nakrętki żeby woda się nie lała. Chciał założyć nowy kran ale okazało się że jedna krzywka wystająca ze ściany jest skrzywiona w stosunku do drugiej o kilka stopni. Rozstaw się zgadza ale ustawione są względem siebie jakby miały zeza rozbieżnego. Magik powiedział że trzeba kuć całą ścianę i prostować rury. Co można z tym zrobić? Dodam że na takich krzywych krzywkach był zamontowany kran od dziesięciu lat i dopiero teraz to zaczęło przeciekać.
  5. MiL999

    Nierówny sufit

    Witam Potrzebuję porady. Zrobiłem remont pokoju, gładź, podłoga, malowanie itp, ale problem jest z sufitem. Gdy w pokoju było mocne oświetlenie, wydawał się równy, ale po pomalowaniu i odpowiednim oświetleniu widać wszystkie niedoskonałości. Ogólnie sufit jest równy ale dużo ma drobnych nierówności, których wcześniej nie widziałem. Widziałem raz sufit pomalowany jakimś grubszym wałkiem tak że została na nim wyraźna faktura farby. Czy nie dało by się tego zastosować do optycznego wyrównania tego sufitu?
  6. To podłoga w mieszkaniu 40 letnim ale równałem masą większe dziury tydzień temu. Płyty mam zwykłe, przecięte na pół bo inaczej nie dałoby się ich wnieść do tego pokoju, dlatego chcę to na sztywno przykręcic kołkami do posadzki. Plan mam taki: 1. Folia 2. Osb na kołkach 3. Pianka podkładowa 3mm 4. Panele. Czy to jest ok?
  7. Wylewka odpada ze względu na czas schnięcia. Nie ma na to czasu bo panele i OSB już leżą i czekają aż się za to wezmę. Sprawdziłem jak płyta OSB będzie się zachowywać jako podkład, położyłem na nią piankę 3mm, kilka paneli i jeżeli chodzi o wrażenia słuchowe to jest kilka razy lepiej niż ekoplyty. Próbowałem z ekopłytami 7mm i to nie była podłoga tylko bębenek.
  8. Witam. W jednym pokoju zamierzam ułożyć panele. Postanowiłem kupić płyty OSB 12mm żeby podnieść i wyrównać podłogę. Mam pytanie co do mocowania tych płyt do posadzki. Czy wystarczą same kołki szybkiego montażu? Czy dać pod nie jakiś klej? Posadzka jest średnio równa, nierówności to 3-4 mm. Druga rzecz to folia paroizolacyjna. Czy ją dawać i w którym miejscu?
  9. Witam Jutro zaczynam układanie paneli w pokoju. Panele mają 8mm grubości, jako podkład kupiłem eko płyty 7mm. Na próbę położyłem kilka paneli na tym podkładzie i jeżeli chodzi o sztywność to jest bardzo dobrze. Płyta jest dosyć twarda, panele sztywne i nic się nie ugina. Problem w tym że całość strasznie stuka. Na tym próbnym kawałku chodzenie przypomina chodzenie po pudełku. Czy to dlatego że położona jest tylko mała część a po ułożeniu całej podłogi będzie lepiej? Druga rzecz to to że pasowało by mi jeszcze trochę podnieść poziom podłogi. Czy będzie źle gdy położę podwójną warstwę tych płyt? Jak pisałem są one dosyć sztywne i nie uginają się ale jak ma to stukać jak pudełko to będzie wioska.
  10. Nic nie uszkodzą, chyba że to będą kompletni partacze. Pierwszy raz też słyszę o pozwoleniu na wymianę okien. Wymieniałem kilka razy i nikogo o zgodę nie pytałem.
  11. Witam Kupiłem do przedpokoju tynk japoński i producent zaleca żeby przed nałożeniem zagruntować ściany gruntem Primer Plus. Problem w tym że trudno go dostać, więc mam pytanie czym można go zastąpić? Czy to jakiś specjalny grunt czy można użyć innego?
  12. Witam Mam pytanie czy pod panele można położyć eko plyty 7mm i na to korek 2 - 3 mm? Chodzi mi o podwyższenie poziomu podłogi. Czy taka podłoga nie będzie za bardzo się ugniatać, nienaturalnie stukać itp?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...