Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wasut

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wasut

  1. Opisz dokładniej jakie warstwy ściany i gdzie i jaka ta "przestrzeń" jest. Wstępnie, z tego co piszesz wygląda to na szczelinę wentylacyjną, która ma na celu odparowanie pocącego się muru i w założeniu złe nie jest. Ogólnie niemcy budowali porządnie i z głową, ale od wszystkiego zdarzają się wyjątki.
  2. Wątpię czy ktoś podejmie ryzyko podania Ci konkretnej odpowiedzi. Jeśli bym miał Ci coś poradzić to udaj się do jakiegoś uprawnionego inżyniera (uprawnienia budowlane wykonawcze, najlepiej konstruktor) i zaproś go do domu niech oglądnie dokładnie i się wypowie. Jeśli to kwestia podmycia narożnika fundamentu jak piszesz, to nie będzie miał dla Ciebie wesołych informacji.
  3. Najtaniej i najszybciej siatka do grodzenia upraw leśnych. Witaj na forum.
  4. Wracając do tematu wątku. Chciałbym się dowiedzieć czy stawiając stan surowy budynku wzniesionego z ceramiki poryzowanej (pustaki porotherm lub podobne) powinienem go jakoś zabezpieczyć na zimę? Zaciągnąć jakąś zaprawą? Czy swobodnie można zostawić surowe mury, a ocieplane kontynuować dopiero w nowym sezonie?
  5. Dla wyjaśnienia - każdy projekt gotowy trzeba adaptować - adaptować do działki czyli wykonać dodatkowo: projekt zagospodarowania terenu, uzgodnienie zudp (przebiegi tras instalacji/sieci), adaptować fundamenty, oraz wykonać projekty przyłączy. Koszty tego z reguły likwidują (lub sprawiają że staje się nieznaczna) równicę w cenie. Co do większości projektów gotowych - to też nie jest tak że projektanci nigdy nie byli w normalnym domu i niewiedzą jak zaprojektować funkcjonalnie - projekty gotowe to nie są teoretyczne projekty tego jakby mogło być - to są projekty robione na życzenie konkretnego klienta które potem się tylko lekko liftinguje i opycha jako gotowe. Więc tutaj w dużej mierze jest kwestia niechęci inwestorow do takich pomieszczeń niestety. Nie uniknąłem uogólnień i nie chcę żeby to brzmiało krzywdząco ale tak jest.
  6. Zawsze warto się zastanowić nad projektem indywidualnym. Powtarzam to zresztą każdemu klientowi, który do mnie się zgłaszał a adaptacją, wyceniam mu koszty zmian uzgodnień i całej papierologii i w efekcie zawsze się okazuje że to koszty porównywalne, a za to projekt jest pod nas. Co do okien stałych czy też >fix< to bym się mocno zastanawiał - możliwość otwierania okien we własnym domu jest bardzo przydatna.
  7. Najpierw się dowiedz czy działka na której stoi dom jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu czy też będziesz potrzebował przygotować decyzję o warunkach zabudowy. Te informacje udzieli ci w gminie osoba odpowiedzialna za gospodarkę przestrzenną ewentualnie sprawy inwestycyjne, mogą Cię ewentualnie odesłać do starostwa po te informacje.
  8. Witam Was, Na forum kupę czasu , bardzo nieaktywnie i nieregularnie. Teraz się to zmieni z takiej racji, że przystępuję, z moją druga połową, do budowy własnego domu. Po pierwszych mocno nieudanych negocjacjach z wykonawcami, zasięgnąłem porady forumowej białej listy i wszystko zaczyna się układać pozytywnie, oby tak dalej. Prywatnie jestem architektem, więc w miarę możliwości i czasu, zasięgając Waszych porad, mam nadzieję będę w stanie się zrewanżować swoim doświadczeniem. Pozdrawiam Maciek
  9. Styropian może wchodzić w reakcję z papą i ulegać degradacji jeśli się nie mylę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...