Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

suflet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

suflet's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Okna z Natury drewno meranti kolor Sikkens Sosna K077 profil Energo 88 z wszystkimi oknami P4 okucia WK2 3 szybowe U=0,7 i ciepłe ramki z ciepłym montażem po dlugich negocjacjach to koszt 40k. Ja u siebie dodałem do P2 2 okna do garazu (na przeciwko okien juz istniejacych) oraz dodatkowo takiej samej wielkosci okno do kotłowni troche powiekszonej w stosunku do orginalu. Okna do garazu sa 2 szybowe i z profilu 68 wk1 p4. W kuchni jest okno 150x150 jedna tafla i nie ma bocznego okna przy wejsciu. Dodatkowo okno w klatce schodowej jest fix z uwagi na to ze i tak jest strasznie wysoko i ciezko by bylo otwierac a i tak bedzie wm. W gabinecie okno jest zmniejszone do 110cm ze 120cm (orginalny rozmiar bylby za duzy do RU). Okna wyjsciowe na taras gora i dol sa z niskim progiem aluminiowym z przekladka termoizolacyjna i zaczepami wk2 oraz zatrzaskiem balkonowym. Duze fixy sa oczywiscie w jednej tafli. Pozdraiwam
  2. Obecnie zastanawiam się nad kolorem okien do Praktycznego. W projekcie mowa jest o kolorze w odcieniu ciepłego dębu, zaś elementy drewniane są wykonane z modrzewia pomalowanego olejem Pinucolor H001. Mam w domu puszkę tego oleju i próbkę profilu Moco Rhombo w modrzewiu i na gotowym fragmencie kolor ten ma inny odcień niż bardzo popularne kolory okien typu Złoty Dąb czy Winchester - na dołączonym zdjęciach dobrze to widać. Kolor H001 bardziej przypomina okleinę Oregon (niestety jest to okleina niestandardowa i dostępna za stosunkowo dużą dopłatą) i w związku z tym pytanie jakiego koloru macie okna/rolety oraz czym zamierzacie olejować/malować drewniane elementy elewacji?
  3. Rynny są w identycznym kolorze (Rheinzink Patyna) jak obróbki blacharskie wokół dachu. Obróbki blacharskie koszy, komina i obicie komina na rąbek stojący będzie w kolorze dachówki (Rheinzink Patyna Grafit). Kolory są kwestią gustu i mi bardziej podoba się wersja z wizualizacji gdzie kolor obróbek wokół dachu/rynny jest jaśniejszy niż kolor dachówki (Creaton Domino Łupek). Dodatkowo kolor bedzie odrobine ciemniejszy gdyż tytan-cynk się spatynuje troche z czasem.
  4. miejski, nie jestem pewien czy masz zamiar używać kocioł kondensacyjny do ogrzewania ale wybór komina Avant tak sugeruje, to raczerej doradzam skonsultować wybór z producentami kotłów bo z tego co ja się orientowałem np. w Viessmanie to średnica komina rzędu 12cm to jest stanowaczo za dużo dla wentylatorów w które wyposażony jest kocioł i potem są problemu z gwarancyjnym uruchomieniem kotła. W Viessmanie radzili wybudować komin z pionów wentylacyjnych i w to wpuszcza się System odprowadzenia spalin: zestaw bazowy w szacht SPS 60/100 gdzie 60mm to jest przewod spalinowy a 100mm to jest przewod powietrzny. Skropliny wówczas spływają do kotła i dalej odprowadzane do kanalizacji. Polecam poczytać tego posta który potwierdza to co usłyszałem w Viessmanie: http://forum.budujemydom.pl/lofiversion/index.php/t9545.html Jeśli chodzi o salon to konsultowałem się z przedstawicielem Spartherm i do kominka podobnego jak na wizualizacji tj. Varia 2lh zalecał właśnie przewód kominowy o średnicy 20 cm więc Rondo Plus nadaje sie znakomicie. Dodatkowo do kominka trzeba doprowadzić przewód z powietrzem z przepustnica po posadzce lub w płycie fundamentowej tak jak w moim przypadku. Reasumując wydaje mi się że nie warto wydawać pieniędzy na komin systemowy do kotła kondensacyjnego skoro i tak potem trzeba wpuścic w niego przewod spalinowy który też trochę kosztuje. Pozdrawiam suflet
  5. Wracając do okien 240x235 i 270x235 to dostałem dziś dwie wyceny okien tym razem drewnianych i w jednej firmie (Natura) okna zostały podzielone na dwie tafle chociaz przedstawiciel stwierdził że da się takie okna wykonać i będą one droższe od dwutaflowych bo trzeba zastosowac grubszą szybę klejoną - nie mam niestety szczegółów ile dokładnie takie okna kosztują. Z drugiej firmy (Urzedowski) dostałem wycene tych duzych okien z jednej tafli z szybami klejonymi Planilux 6/18/6 U=1.1. Generalnie wycena okien drewnianych dębowych Gallux U=1.1 z Urzędowskiego (bez okna naroznego przy kuchni i pomniejszonym oknie kuchennym ale blednie wycenionym bo z dwoch taflach) to 28000 z montażem, a z Natury okna Sosnowe z drzwiami wejsciowymi anytwłamaniowymi z montażem U=1.0 29000, U=0.7 3 szybowe 32000. Dostałem tez wycene na rolety i brame garażową do Praktycznego 2 firmy Krispol - brama segmentowa 5m szeroka ze sterowaniem na pilota Krispol Zonda 9270, Krispol Sirocco 7250, rolety do zabudowy RZM3 z montażem na wszystkie okna 12000, dopłata za napęd elektryczny 5140zl
  6. To prawda że pustaki U-220 są mniejsze i wychodzi ich prawie dwa razy więcej na m2. W takim wypadku najtaniej można wybudować sciany używając pustaków Laier Thermopor 25 P + W (w Krakowie są po 4,1zl za sztuke) 11szt na m2. Do tego dochodzi oszczęsność zaprawy w stosunku do U-220 i szybciej się sciany muruje. W porownaniu z Porothermem sa bardziej kruche ale i tak doliczajac starty wychodzi taniej.
  7. Chciałbym w praktycznym 2 zastosować wentylacje mechaniczna, do ogrzewania piec jednofunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem cieplej wody tak jak w projekcie 150l, na dole ogrzewanie podlogowe, na gorze grzejnik drabinkowy w lazience i tradycyjne grzejniki w pokojach. Z tego co sie orientuje to w przypadku wentylacji mechaniczne mozna zrezygnowac wogole z kanalow w kominie do wentylacji grawitacyjnej, ale zastanawiam sie co w przypadku pieca kondensacyjnego. Przepisy mowia ze do takiego pieca nie potrzeba komina i wystarczy kanał powietrzno spalinowy, i jesli moc pieca nie przekracza 21kw to mozna nawet spaliny przez sciane odprowadzac. W zwiazku z tym mam pytanie czy w projekcie jest podana moc pieca Viessman Vitodens 200 + zbiornik 150 litrów Vitocell W 100 a jesli jest wieksza niz 21kw to jak zamierzacie odprowadzac spaliny. Drugie pytanie mam o projekt wentylacji mechanicznej. Obecnie projektanci domyzwizja nie maja jeszcze opracowanego projektu wiec trzeba troche poczekac ale zastanawia mnie ktoredy przeprowadzone beda kanaly (wydaje mi sie ze na parterze przy sufitach) i gdzie jest najlepsze miejsce na rekuperator (wydaje mi sie ze pod dachem nad poddaszem uzytkowym). Czy w zwiazku z tym potrzebne jest podwyzszenie stropu nad parterem podczas adaptacji projektu i ewentualne obliczenia konstrukcyjne i jak wyglada usuwanie kanalów do wentylacji grawitacyjnej z projektu podczas adaptacji - czy sie je po prostu usuwa i wykorzystuje przestrzen przez nie zajmowana?
  8. Z tego co pamiętam w projekcie jest mowa o pustaku ceramiczny U-220 o grub. 25 cm + styropian 15 cm. Wydaje mi sie że nia ma co przeplacać za pustaki i wykorzytac u-220 bo i tak np. porotherm ocieplony 15 cm steropianem zapewnia identyczna izolacje jak 15cm steropianu z u-220. Jeśli chodzi o producentów to trzeba znależć jakiego w pobliżu miejca budowy dostepnego w pobliskich składach bo pustaki są ciezkie a co za tym idzie transport drogi wiec nie oplaca się ich sciagac z drugiego konca polski. Myślę że ze steropianem jest podobnie, trzeba brać to co jest dostępne w pobliżu, bo steropian nie różni się zbytnio w zależności od producenta a koszt trasportu (tym razem duza objetosć) może znacząco zaważyc na cenie jednostkowej.
  9. Rzeczywiscie w kosztorysie brakuje jednego okna 100x235. Dodatkowo chyba okno kuchenne spisane z projektu ma bledne wymiary bo na wizualizacji to okno nie ma napewno 235 wysokosci tylko raczej tak jak w kosztorysie 150 wiec poprawne wymiary tego okna to 210x150. Wydawalo mi sie tez ze okno tarasowe od ogrodu jest szersze niz to przy wykuszu - w kosztorysie jest 340x235 dla tego okna a w projekckei nie ma takiej szerokosci i jest 240x235 i 270x235.
  10. Czy mógłby ktoś podać wymiary i ilość poszczególnych okien i drzwi z projektu i sugerowanego producent, kolor i typ drewna jeśli takowe są wymieniony w projekcie. Ogolny kosztorys podany na stronie zaklada że stolarka okienna i drzwiowa na scianach osłonowych z PCV to 20000zl a chciałbym wycenić ile wyniósłby wariant okien drewnianych z ewentualnymi roletami w skrzynkach nadprożowych i podtynkowych dla okien narożnych a do tego potrzebne mi są dokładne wymiary okien. Czy ktoś już wyceniał stolarkę okienna i drzwiową?
  11. Wygląda na to że taką okiennicę przesuwną można samemu zmontować i nie wiem czy wtedy koszt nie bedzie nizszy niz kupno gotowej. Ponizej elementy żaluzji przesuwnej: http://www.krokwie.pl/systemy_elewacyjne/mobilna.jpg http://www.krokwie.pl/systemy_elewacyjne/mobilna_przekroj.jpg Oznaczenia na rysunku: 1. wózek z podwójnymi rolkami http://www.geze.pl/produkty/perlan_140_ks.php oraz elektryczne sterowanie http://www.geze.pl/produkty/perlan_aut.php 2. kątownik do mocowania ściennego 3. odbój szynowy 4. płyta zawieszenia 5. śruba zawieszenia 6. sprężyna blokady położenia skrzydła 7. pokrywa boczna 8. prowadnica podłogowa 9. osłona maskująca zatrzaskowa 10. profil drewniany np. MOCO Rhombus żaluzja http://www.moco.de/fileadmin/user_upload/pdfs/Aussenschalung-MOCO-Polen52_qxd_1-kl_Kopie.pdf Swoją drogą elewacja drewniana to chyba profil MOCO Rhombo z modrzewia syberyjskiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...