Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zdzich12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zdzich12

  1. Cenna uwaga, dziękuję, masz jeszcze trochę takich? Bedę wdzięczny:yes: A czemu akurat zamknięty? W czym będzie lepszy od otwartego? Pytam, bo naprawdę nie wiem.
  2. Nic nie bedę przerabiał, bo nie mam jeszcze żadnej instalacji . Jak pisałem wcześniej, remontuję dom 90-letni i robię od nowa wszystkie instalacje. Mam nadzieję do końca sierpnia mieć wykonaną podłogówkę i te instalacje, które muszą się zmieścić pod podłogą, czyli kanalizację i wodę. Ale dziękuję za cenną uwagę.
  3. A jaki to gwint? Bo może od razu przygotuję sobie jakiś metalowy insert do tej gałki, albo i całą nową porządnie zrobioną. Jeżeli tylko takie problemy mają użytkownicy, to klamka zapadła, będzie RBR 17kW od Minertu . Jestem przekonany, że z Jego pomocą szybko skonfiguruję właściwie system ogrzewania. Na szczęście żadna z wad, które wymieniłeś nie jest krytyczna, mozna toto samodzielnie poprawić, albo nauczyć się z tym żyć. Może i jest gdzieś na świecie idealny kociołek, może nawet jest idealne paliwo do niego, ale sądzę, że ten jest wystarczająco dobry. A sterownik ma prawo się sypnąć nawet bez pioruna. Za eCoal przemawia dostęp zdalny, portal esterownik.pl i algorytmy, czyli praktyczna bezobsługowość. Nie mam duszy palacza, który nawet nocowałby przy swoim kociołku. Im mniej mnie będzie angażował do obsługi, tym lepiej, są ciekawsze rzeczy do zrobienia.
  4. Arturo, kończą mi się powoli pomysły, jak w sposób kulturalny powiedzieć Ci, że nie interesują mnie Twoje dywagacje coraz bardziej przypominające trolowanie. Myślę, jak myslę, Twojej kasy w ten sposób nie marnuję. Powtórzę tylko, że modelowałem różne warianty ocieplenia i ogrzewania i ten wydał mi się optymalny dla mnie. Dla Ciebie może nie, ale potrafie z tą świadomością żyć. Nie jest moją intencją obrażanie Ciebie, ale wolę dyskusję bardziej merytoryczną na temat zgodny z tytułem wątku i z pytaniami, jakie zadałem na początku. Chcesz na ten temat porozmawiać, chętnie poczytam także Twoje opinie.
  5. Bardzo Ci dziękuję za opinie, ale piszę w watku o RBR Ekouniwersal, to znaczy, że wybrałem już kocioł i sterownik dla siebie p.s. a co Ty chcesz mi sprzedać?
  6. To chyba tak zrobię. Wystarczy zamówić w połowie września? Dwa tygodnie na dostawę wystarczą?
  7. To chyba ta sama technologia wtedy obowiazywała, ale mój starszy . Nie ma co prawda daty wypisanej na ścianie szczytowej, ale wywalając stare futryny znalazłem pod jedną z nich upchane gęsto wióry i zwiniętą gazetę. Stara, zbrązowiała, pisana po niemiecku gotykiem, wydana w Landsbergu (tak się przed wojną nazywało moje miasto) i datowana na marzec 1924 r. Widziałem na fotkach, ładny jest . Oglądanie na żywo raczej niewiele zmieni moją opinię, bardziej biorę pod uwagę cechy użytkowe a o tych czytam na forum, nie tylko tym zresztą. Proszę o pomoc w dobrym zakupie tego kociołka. Mam nadzieję do końca sierpnia zrobić wylewki z rurkami podłogówki. Albo uda się kupić go wcześniej i przed wylewkami wstawić do piwnicy, albo będę celował na koniec września, gdy już posadzki dojrzeją i będę mógł klocka przetransportować.
  8. Arturo, jestem Ci wdzięczny za uwagę, jaką mi poswięciłeś, ale prosiłem o pomoc w zakupie RBR Ekouniwersal. Co mogę kupić w pobliżu domu, to wiem dosyć dobrze. Nie musisz się wyzłośliwiać, tem kocioł raczej na to nie zasługuje.
  9. Standardowy poniemiecki z dwuspadowym dachem, 17m x 8.5m, prosta bryła bez udziwnień. Sciany 45 cm z pustką powietrzną. Zapomniałem dopisać, że planuję WM z rekuperacją.
  10. Przeliczyłem i wiem - szału nie ma, chyba, żebym dał znacznie wiecej, ale to bunkier będzie z wąskimi i głęboko osadzonymi strzelnicami a nie dom wiejski. Zadałem konkretne pytania, z merytorycznymi odpowiedziami słabo a wybuchła kolejna wojenka. Tak być musi? W edukacji niezrozumienie pytania to dyskwalifikacja.
  11. Witajcie wszyscy , z wielkim zainteresowaniem śledzę ten wątek (doszedłem mniej więcej do setnej strony, więc trochę jeszcze przede mną. Jak wszyscy na początku, tak i ja przychodzę tu po pomoc. Kilka słów wprowadzenia: remontuję dom poniemiecki około 90 lat i jakieś 230 m2 powierzchni użytkowej po remoncie. Dom częściowo podpiwniczony - jest piwnica pod jednym pokojem i w niej chciałbym ustawić kocioł. Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka. Próbowałem liczyć OZC, używałem różnych kalkulatorów i mówią mi one, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 11 kW. Realne to? Chciałem pompę ciepła, ale pod domem śliczny suchy piaseczek, woda dopiero gdzieś na 3,5m pod powierzchnią gruntu, to wychodziły kilometry rury i hektary na dolne źródło poziome. Na pionowe mnie nie stać, gazu nie ma, prąd - majątek, to stanęło na węglu. Jaki piec? Nie będę streszczał moich poszukiwań, ale wybrałem RBR Ekouniwersal . Następny problem to moc - 17kW wystarczy? Będzie dodatkowo grzał zbiornik wody użytkowej 220l. No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. Najbliższy ponad 200 km ode mnie. . Kocioł sprzeda, przyśle kurierem, ale potem co? A instalacja, serwis itp? Ktoś coś wie, czy słyszał? Każdy trop, czy poszlaka będzie przeze mnie sprawdzona. Wszystkim autorom i AUTOROM tego wątku składam przy okazji podziękowania za ogromną wartość merytoryczną, którą tak chętnie się dzielą. Mam wrażenie, że przystępując do pierwszego rozpalenia będę wiedział prawie wszystko .
  12. Czytam i czytam, ale czas coś dać od siebie: takie coś ostatnio oglądałem. Przy Jarkowych umiejętnościach...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...