Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artur.k

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    remont

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    18-516

artur.k's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. U mnie stanęło na razie na tym że drzewo na konstrukcje mam już na podwórku, deski tarasowe mam zamówione z sosny - grubość ok 32-35 mm. Muszę teraz przygotować ściany które będą zasypane ziemia pod ten taras i może do jesieni się wyrobię ze wszystkim na gotowo.
  2. ok, a co sądzicie o podparciu legarów co 3 metry po długości. Mam teraz zrobioną prowizorkę na odcinku 3 metrowym podparte w dwóch punktach - na końcach legarów i jest ok - stąd wniosek że odległości są ok.
  3. Witam, proszę znawców o pomoc w temacie doboru przekrojów legarów pod taras wykonany z drewna sosnowego. Całość będzie zawieszona ok 1,5 metra nad powierzchnią gruntu. Podparcie legarów przewiduję co 3 metry - tzn: ściana domu -> ok 3 metry ->podparcie legaru -> 3 metry -> podparcie legaru. Legary planowałem dać w odstępie od siebie w odległości 75 cm. Na te legary pójdą jeszcze drugie legary - łaty już o mniejszym przekroju i na to dopiero deski. Część legarów będzie tylko 3 metrowa więc tylko dwa punkty podparcia, 6 metrowe - trzy punkty podparcia. Legar A - planuje przekrój 7x14 - odstępy co 75 cm Legar B - planuje przekrój 4x5 - nie wiem jakie odstępy? Belka C to punkt podparcia legarów tych 7x14 Na to pójdą deski sosnowe, myślałem o grubości 32mm. Proszę o podpowiedzi co i jak.
  4. Ja dostawiłem nowy komin do zewnętrznej ściany domu. Komin z allegro + jeden kanał wentylacyjny, ocieplany. Fundament 1,5m/1,5m/1,5m, powrzucane w beton druty zbrojeniowe. Komin kotwiony do ściany na opaski z bednarki co 2 metry. Wysokość komina to 9,75m. Następnie przy ocieplaniu komin obłożono jeszcze 3 cm styropianem posadzkowym.
  5. Szukałem ale znalazłem tylko ogólnikowe informacje więc postanowiłem zapytać wprost. Mam do ocieplenia poddasze i muszę to zrobić na wczoraj bo chcemy zacząć grzać a szkoda żeby całe ciepło poszło w niebo. Czy ocieplić narazie wełną 10 cm w krokwie cały dach, w sumie to zacząłem już tak robić czy też wybrać drugą opcje i zrobić tak jak zaznaczone jest jaśniejszym kolorem na załączonym szkicu? Czy można położyć pierwszą warstwę tak jak kolor ciemniejszy wełną 10cm a drugą warstwę tak jak kolor jaśniejszy też 10cm? Mam świeże tynki a posadzki jeszcze świeższe i czy przykrywać to jakąąś folia czy pozwolić aby woda z tynków i posadzek poszła w wełnę - w sumie to jak będę grzał to ta wełna wyschnie chyba? Jeżeli przykryć folią to jaką, zwykłą budowlana taką ciemną czy jakąś paroizolacyjną?
  6. Nasz fachowiec od C.O. namówił nas na taki kocioł od Dziubarczyka: http://www.dziubarczyk.com.pl/index.php?p=oferta02c&l=pl Podobno bardzo dobrze spala miał a eko groszek podobno pali się dobrze w każdym kotle. Nie jestem do końca przekonany o słuszności tego wyboru, kocioł mamy już w kotłowni ale jeszcze nie odpalony - jak pogoda pozwoli to w poniedziałek będzie hulało.
  7. artur.k

    pierwsze zdjęcia

    Jak wkleić żeby było całe zdjęcie a nie załącznik?
  8. Jako że wieczory dłuższe postanowiłem nadrobić trochę zaległości. Przedstawiam zdjęcia wtedy jeszcze nie naszego domku. tzn chciałem Wam pokazać bo nie wiem jak wkleić zdjęcie?
  9. zdecydowałem, dostawię drugi komin z boku domu - nie będę rozbierał starego - będzie służył za wentyl
  10. Tutaj nie do końca chodzi co będzie tańsze ale co będzie lepsze. Jeżeli nie ma przeciwwskazań dla kominów stawianych w szczycie budynku (słaby ciąg, przemarzanie itp...) to wolałbym zrobić taki komin. Jeżeli jednak lepszy jest komin w środku, w miejscu starego to trzeba zakasać rękawy i nie patrzeć na koszty. Nie chciałbym jednak bawić się z kominem tym w środku domu skoro mogę postawić nowy w szczycie i będzie tak samo spełniał swoją rolę. Proszę o rzeczową odpowiedź, czy komin dostawiony z boku domu to dobre rozwiązanie?
  11. Witam, jak w temacie - potrzebuje porady bo słyszałem już tyle opinii różnych "fachowców" że się pogubiłem. Mam dom z lat 70 i w nim komin który ewidentnie nie daje się do użytkowania. W związku z tym mam pytanie - czy rozebrać stary komin i w jego miejsce postawić nowy ceramiczny z gotowych elementów? Czy może żeby było mniej roboty to postawić od szczytu domu nowy komin na zewnętrznej ścianie? Jedni "fachowcy" mówią żeby w miejsce starego robić ale mi się to za bardzo nie uśmiecha bo będzie sporo roboty z tym a sam tego nie zrobię więc koszty będą dosyć wysokie. Znowu inni mówią że ten komin na szczytowej ścianie będzie miał zimno i będą problemy z "ciagem" (czy jak tam zwał). Jestem w kropce bo lada chwila wchodzą magiki od dachu i trzeba podjąć jakąś decyzję.
  12. Witam w naszym dzienniku remontowo-budowlanym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...