Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PiotrN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

PiotrN's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Od 2 lat mieszkam w domu z tynkami gipsowymi z dwójką malych dzieci. Tynki sąrzeczywiście miększe niż wapienno-gipsowe przy sprawdzaniu ich twardości paznokciem, ale moje ściany wcale nie są bardziej poobijane niż w poprzednim mieszkaniu z tynkami tradycyjnymi. W razie uszkodzenia ściany w prosty sposób można naprawić uszkodzenie, podobnie w razie konieczności napraw np. instalacji elektrycznej, poprowadzenia dodatkowego przewodu, o którym wcześniej nie pomyślaeś i tym podobnych poprawkach w ciągu godziny można przywrócić ścianę do poprzedniego stanu. Szybkość tynkowania agregatem, uzyskany efekt i niższe koszty są bezdyskusyjną zaletą. Polecam.
  2. Czy ktoś samodzielnie kładł stiuk? Jak to się robi i gdzie można kupić w okolicach Warszawy?
  3. Mam Vaillanta + zbirnik Galmet. Bez problemów
  4. Ja zamontowałem u siebie w łazience z oknem czujnik ruchu urtuchamiający cyrkulację kupiony za 39PLN w Leroy-Merlin. Taki czujnik ma regulację czasu na jaki uruchamia urządzenie i natężenia oświetlenia przy którym je uruchamia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby czujnik uruchamiał cyrkulację przy pełnym oświetleniu. Czyli pomieszczenie gdzie jest okno = pełne działanie
  5. Jeden problem to ochrona przed utratą ciepła - warto, aby drzwi do nieogrzewanego garażu były w jakiś sposób ocieplone. Drugi problem to zabezpieczenie przed ewentualnymi włamywaczami. Firmy ubezpieczeniowe traktują drzwi z domu do garażu tak samo jak drzwi wejściowe do domu, wychodząc z założenia, że bramę garażową jest b. łatwo otworzyć. Czyli muszą być podobnie zabezpieczone, aby nie było problemów z wypłatą odszkodowania. W moim przypadku firma ubezpieczeniowa (Commercial Union) wymaga aby drzwi do garażu posiadały minimum jeden zamek z atestem lub dwa zamki bez atestu. Czy muszą to być aż drzwi antywałamaniowe zależy od zasobności Twojego portfela i oceny narażenia na ryzyko włamania. Natomiast montowanie drzwi przeciwpożarowych w domu jednorodzinnym uważam za przesadę. Ja mam zamontowane drewniane ocieplone drzwi wykonane przez stolarza na zamówienie + zamek z atestem. A jeśli złodziej będzie chciał się włamać to raczej wybierze któreś z licznych okien na parterze niż pokonywanie najpierw bramy garażowej, potem drzwi wewnętrznych +sygnalizację alarmową.
  6. A ja mam ułożone płytki, a z góry przyklejony drewniany próg. I dobrze się trzyma, i dobrze wygląda.
  7. W domu mojego brata cały dół, w tym salon z kominkiem tworzą jedną otwartą przestrzeń z szerokimi schodami na górę, w pokojach na górze nie ma drzwi. Po napaleniu w komiku na dole jest gorąco, a na górze zimno, mimo że teoretycznie ciepłe powietrze powinno bez przeszkód wędrować na górę. Bogatszy o doświadczenia brata, w swoim domu, o podobnym układzie pomieszczeń zbudowałem DGP. Po napaleniu najcieplej jest oczywiście wokół kominka, ale na górze również szybko robi się ciepło. Polecam choćby najprostsze, grawitacyjne doprowadzenie ciepłego powietrza na górę.
  8. Bez DGP będzie gorąco w pomieszczeniu z kominkiem i zimno we wszystkich innych. Sprawdzone doświadczalnie.
  9. Mam piec jednofunkcyjny z zamkniętą komorą spalania wiszący w pomieszczeniu o kubaturze ok 4 m3. Nie spotkałem się z obiekcjami ani na etapie projektowania i wykonywania instalacji gazowej, ani podczas odbioru kominiarskiego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...