Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sys20

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    olkusz

sys20's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Chwilowe kolego tak jak napisałem wcześniej . Chwilowe , czyli takie ile Wat kocioł pobiera w chwili pracy
  2. Dzienne zużycie prądu ma sie nijak do porównań bo u jednego kocioł chodzi 20h. a u innego 2x3h wiec nie można tego porównać.
  3. Zeby sprawdzić chwilowe zużycie pradu należy wpiąć watomierz miedzy zasilanie a kocioł
  4. Zużycie za luty 172 m3 średnio 5,9m3/dobe . Nastawy temperatur. dzień 22,5-23st. noc 22-22,5. Po małych experymentach 1800m rury pex napędza pompka kotłowa na 2 biegu, chwilowe zużycie prądu podczas grzania ok 81W. Pochwalcie sie przy okazji waszym chwilowym zużyciem prądu przez kocioł.
  5. Przepływy na rotametrach ustawione od 0,8 do 1.6 max Ten zawór o którym piszesz to chyba ten tzw. RTL ten na którym pisze TECE nim sie ustanawia stałą maxymalną temperature. Ale to wszystko i tak nie rozwiązuje mojego problemu
  6. Witam, próbuje jeszcze raz tym razem tutaj Kocioł jednofunkcyjny 100% podłogówka parter i poddasze (osobne zestawy pompowe) + dwie drabinki góra i dół. Drabinki zasilone z pionu górnej podłogówki. I tu sie pojawia problem otóż , gdy pozakręcam drabinki wartość temperatur na zasilaniu podłogówek (góra i dół) przyjmijmy np. 34 stopnie. Po odkręceniu jednego bądz obu grzejników drabinkowych (zasilanych z pionu górnej podłogówki) temperatuja na górnej podłogówce spada o 4 stopnie i jest 30 zamiast 34 a drabinki i tak nie grzeją albo grzeją z temp 22 st. Jeżeli zamkne podłogówke górną grzejniki grzeją prawidłowo czyli z temperaturą zadaną na kotle. Cały układ jest na pewno poprawnie odpowietrzony nie słychać powietrza , odpowietrzany pompą każda petla z osobna przez kilkanaście minut . Podsumowując dlaczego tak jest ze : - zeby drabinki grzały prawidłowo musze zamknąć górną podłogówke - jak odkęce wszystko (podłogówki i drabinki) to podłogówka na górze ma o 4 stopnie mniej niż zadana na kotle (a drabinki i tak nie osiągają zadanej temperatury) Ktoś coś podpowie ? Zdjęcia zestawów pompowych góra i dół taki sam zestaw.
  7. Witam, nie wiem czy dobrze obrałem temat ale spróbujemy Kocioł jednofunkcyjny 100% podłogówka parter i poddasze (osobne zestawy pompowe) + dwie drabinki góra i dół. Drabinki zasilone z pionu górnej podłogówki. I tu sie pojawia problem otóż , gdy pozakręcam drabinki wartość temperatur na zasilaniu podłogówek (góra i dół) przyjmijmy np. 34 stopnie. Po odkręceniu jednego bądz obu grzejników drabinkowych (zasilanych z pionu górnej podłogówki) temperatuja na górnej podłogówce spada o 4 stopnie i jest 30 zamiast 34 a drabinki i tak nie grzeją albo grzeją z temp 22 st. Jeżeli zamkne podłogówke górną grzejniki grzeją prawidłowo czyli z temperaturą zadaną na kotle. Cały układ został jest napewno poprawnie odpowietrzony nie słychać powietrza , odpowietrzany pompą każda petla z osobna przez kilkanaście minut . Podsumowując dlaczego tak jest ze jak grzeje podłogówka to nie grzeją grzejniki a jak grzeją drabinki to nie grzeje górna podłogówka ? ? a jak odkrece wszystko to drabinki i tak nie grzeją a podłogówka na górze ma 4 stopnie mniej ? Ktoś coś podpowie ?
  8. Ja mam 210m2 kocioł 12KW i wiekszości chodzi na świeczce
  9. cytuje artykuł jaki znalazłem "Do przyrządzenia prostego kosztorysu posłużyła mi woda, a raczej jej przyrządzenie. Z danych przedstawionych przez producenta płyty indukcyjnej wynika, że zagotowanie 5 litrów wody powinno zająć mi około 2 minut. Tak też się stało. Woda zaczęła się gotować. Sprawdziłem też, jak w tym przypadku radzi sobie płyta gazowa. Z zegarkiem w ręku odmierzałem, kiedy woda zacznie się gotowa – taka sama jej ilość. Ku mojemu zdziwieniu woda zaczęła gotować się dopiero po 7 minutach. Ciężko uznać to za dobry wynik. Muszę więc przyznać, że z pomocą płyty indukcyjnej przyjdzie nam przyrządzić szybciej obiad, bo i potrawa szybciej się ugotuje/przyrządzi. W tym przypadku wskazanie zwycięzcy też nie należy do trudnych zadań – wygrywa płyta indukcyjna. Co jednak z kosztami? Z moich obserwacji wynika – a raczej z przyrządów pomiarowych – że płyta indukcyjna w czasie swojej pracy zużyła 0,050 kWh prądu. Realny koszt podgrzania wody wyniósł mnie więc jakieś 2 grosze.W przypadku płyty gazowej ogrzanie wody wymagało zużycia 0,015 m3 gazu. "
  10. Witam, czy może ktoś napisać ile u was zajmuje nagrzanie 5 litów wody (w garnku z pokrywką) ? Bo coś mi sie wydaje że u mnie jest cos nie tak. Oto moje obserwacje: 5 litrów wody - 12min do momentu wrzenia - 0,56 KWH Gdzieś wyczytałem że powinno zająć ok 3 min i zużycie ok 0,05 ? Kuchenka BOSCH 7,2kw - wpięcie pod siłe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...