Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam1212

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

adam1212's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Z tego co czytam to Unico Nemo jest ok., a co z tym moim Neptunem 3Z plus 14 kw, czy też można spokojnie zainwestować w ten kominek (120 m2 bez pow. garażu) do układu zamkniętego z buforem 500 l.
  2. Czyli ............... kominki mogą być stosowane w układzie zamkniętym.
  3. Nie mogę znaleźć żadnych opinii na internecie, a instalator proponuje mi następujący kominek : Firma Unirol z Jaworzna. Kominek Unico 3 Z plus 14 kw ( z wężownicą schładzająca) . Do układu zamkniętego. - grubość ścian ze stali kotłowej 4 mm, wyłożone ściany i dno płytami szamotowymi 3 cm. - sprawność 70 %, - pojemność wodna 27 l. - ciężar bez wody 142 kg - wysokość 790, szerokość 790, głębokość 540. Dodatkowe wyposażenie, szyber, wężownica, wlot/miejsce do podłączenia dopływu powietrza z zewnątrz. Cena około 4.5 tys. Proszę o opinię, czy można ze spokojnym sumieniem ten kominek zamontować? Lub też polecenie innego do układu zamkniętego o podobnej mocy (bez nadmiernych szaleństw - sterowania dopływu powietrzem i pomp oraz dodatkowych wymienników ciepła - nie licząc wężownicy).
  4. Nie wiem, czy dobrze rozumiem przepisy ale chyba połączono tutaj (powyżej) niewłaściwie dwie normy: 1. Żadne kotły na paliwo stałe niezależnie od układu (nieważne, czy zamknięty, czy otwarty) nie mogą być montowane w pomieszczeniach mieszkalnych - co kompletnie dyskwalifikuje wszystkie kominki z salonów, co oczywiście jest martwym przepisem - ponieważ ludzie montują kominki z płaszczem wodnym w salonach.. 2. Zmienione w zeszłym roku przepisy i dopuszczają one kotłom do 25 kw pracę w układzie zamkniętym, jeżeli posiadają one dodatkowe urządzenie schładzające - wężownicę. Co już widoczne jest w ofercie firm sprzedających kominki wodne DOPUSZCZONE DO PRACY W UKŁADZIE ZAMKNIĘTYM z wężownicą, np. Lehma. Proszę o sprostowanie jeżeli mylę się powyżej.
  5. Chodzi mi też o ocenę jakości kominka i grzejników bo firma kotła gazowego jest w miarę przyzwoita. Jeżeli chodzi o instalację to czy konieczne jest instalowanie dodatkowych zabezpieczeń, wymienników ciepła, podmieszania grzejniki - podłogówka, itp..
  6. Jestem na etapie instalacji C.O. zamierzam na 115 m2(łącznie z instalatorem i za jego radą) założyć: - kominek z płaszczem wodnym Unico Neptun 3Z (stal kotłowa 4 mm i szamot 3 cm), z wężownicą schładzającą, - wpiąć kominek w układzie zamkniętym bezpośrednio do rur z C.O., zabezpieczenie to schładzanie wężownicą + chyba zawór ciśnieniowy (NIE MA NACZYNIA OTWARTEGO) - kocioł gazowy jednofunkcyjny De Dietrich ok. 24 kw z zasobnikiem na 120 l. (proponuje mi również zamiast zasobnika zbiornik wodny pod sufitem w kotłowni, który współdziałał by grawitacyjnie z kominkiem - minimalnie zwiększa to bezpieczeństwo), - instalacja C.O. na przewodach plastykowych - plex, - ogrzewanie podłogowe na dole (dodatkowo też grzejniki) i grzejniki na poddaszu użytkowym - grzejniki Termo Teknik (tureckie) lub IRDA (polskie) Proszę o opinię co do samej INSTALACJI jak i podanego KOMINKA, PIECA i GRZEJNIKÓW.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...