Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hitmebaby

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hitmebaby

  1. Witam, jakie mamy aktualnie ceny na propan we Wrocławiu i okolicach. Ciężko w necie znaleźć aktualne ceny. Być może uda się w tym temacie aktualizować ceny, zatem zapraszam do wpisywania. Mam własną butlę 4850l. Będę chciał się wkrótce dotankować na ok. 2200l.
  2. oczywiście jak uzgodnię już firmę to dam znać. Odnośnie umywalek i sprzętu łazienkowego to polecam firmę Artvillano. Mają swój salon w Domarze. Moim zdaniem cenowo prezentują się bardzo dobrze, jakościowo również i mają bardzo ładne sprzęty (przynajmniej na mój gust). Za taką okrągłą, nablatową umywalkę do łazienki zapłaciliśmy chyba niecałe 300 zł.http://artvillano.pl/sklep/pr_UN-047_1347.htm
  3. @bacardi faktycznie jest 44.1 w projekcie, ale jakoś żadna firma nie proponuje takiej szyby a spotkałem się nawet z opiniami, że w projekcie architekt sobie zrobił żart i takiej szyby na pewno mi nie zamontują i jak będę się upierał to rezygnują z realizacji. A jak w praktyce jest to zielonego pojęcia nie mam, stąd pewnie wolę dmuchać na zimne i zapłacić trochę więcej za grubszą szybkę. pzdr
  4. Mam ofertę z firmy z twoich okolic - http://metglas.pl/kontakt.html Koszt 1 sztuki o wym. 900x1100 szkło hartowane laminowane 55.2 to 1150zł, szkło 66.4 to 1350zł, szkło 88.4 to 1550zł Ceny brutto.
  5. @żona m OK właśnie o to mi chodzi. Też robię szklane, ale co oferta, to inaczej to ekipy nazywają. Dokładnie chodzi mi o te szklane, jak w projekcie. W międzyczasie udało mi się dostać ofertę najniższą za 980 zł netto przy szybie 6,6,4 i wymiarach 900x1100 mm
  6. Hej, podzielcie się proszę informacją ile kosztował u Was komplet balustrady francuskiej z montażem? Oferty, które dostaję we Wrocławiu oscylują około 1400-1600 netto. Na mój gust to sporo. Może macie jakieś doświadczenia?
  7. A ja sobie zrobiłem balkon i jest wszystko ok. nadciąg przeprojektowany minimalnie. wszystko jest cacy i mamy balkonik. A bloczkow to nie wiem ile poszło. Trzeba zrobić tyle aby było wygodnie.
  8. Jestem z Wrocławia. Zatem rozbieżności były w betonach, w zbrojeniu, potem szło już ok. No i zaczęły się różnice na tynkach (robiłem cementowo-wapienne i z nie najtańszą ekipą, ale i tak ceny podawane w kosztorysie były dziwne), zabudowie poddasza (zastosowałem pianę zamiast wełny, zatem też trochę drożej, ale stelaże, płyty gk, wełna też dziwne), drzwi to też jakaś dziwna historia, bo mam jest w kosztorysie za chyba 2,5k, a mają niestandardowy wymiar i niewiele firm takie robi, okna, drzwi wewnętrzne... ziarnko do ziarnka i się robi. wprawdzie na razie jestem jeszcze z lekkim zapasem, ale uważam, że 456k (P4, bo taki robię, jak kupowałem projekt to nie było P4 i dorobiłem sobie garaż jak w P4) będzie przekroczone o jakieś 100k.
  9. cienko to widzę. ale wszystko zależy od standardów. generalnie kosztorys Domów z Wizją jest momentami jakąś kpiną z rzeczywistości a w P3 wynosi on chyba 450k.
  10. Hej praktyczni, czy możecie mi powiedzieć na jakiej wysokości będziecie mieli blat kuchenny. Sprawa pilna, bo nie wiem czy nie zrobiłem sobie kuku, a doświadczenie wielu pomoże.
  11. no z tymi poszerzeniami to też za późno się zorientowałem. Faktycznie tak jest lepiej, ale można wybronić sie teraz, ale to zawsze obrona. Dziury pod uzupełniłem isomurem i ytongiem. Ale zadowolony z tego nie jestem.
  12. Drogie koleżanki i koledzy. Właśnie jestem na etapie zamawiania ocieplenia dachu. Czy możecie podzielić się informacjami jakie zastosowaliście rozwiązania u siebie. pzdr
  13. Owszem są zmiany. Mamy P3 zrobiony na P4 i zrobiliśmy to tak. 1. Na dole wejście do łazienki/toalety zrobiliśmy od strony wiatrołapu - pozbyliśmy się prysznica - została sam kibelek z umywalką 2. Na górze w miejscu gdzie jest garderoba i łazienka zrobiliśmy jedną dużą łazienkę, z prysznicem, wanną narożną, sauną 3. Garderobę wydzieliliśmy z pomieszczenia nad garażem - trochę musieliśmy na garażu podnieść ścianę kolankową, aby można było zrobić swobodne przejście z sypialni właśnie do tej garderoby. 4. Druga łazienka jest bez zmian.
  14. Mam dachówek wentylacyjnych znacznie więcej niż miejski - razem około 16. Uważam, że są potrzebne, chłodzi zawsze dachówkę od dołu, nie przepali się.
  15. @siuta9 poproś aby zrobili Ci wyliczenia energetyczne dla całego okna i będziesz wiedzieć czy ciepłe czy nie. Powinny być z opisu. Osobiście przyjąłem trochę inną metodę od Miejskiego i wielu innych, którzy zdecydowali się na 3 szyby. Pomimo dużych przeszkleń zdecydowałem się na pakiet 2 szybowy z ciepłą ramką i ciepłym montażem. Dzięki temu udało się zaoszczędzić pieniądze na rolety - również ciepłe - które bardzo chciała moja żona. Cała imprezka kosztowała mnie niecałe 29k. Po wszystkich analizach wydaje mi się, że obecnie najlepszym profilem na rynku jest VEKA Alpine 90 (czy jakoś tak) - 6 komór, dodatkowe uszczelki, klin docieplający. Ale na takie ciepłe okna to dobrze mieć też domek budowany na ciepło. Ja mam budowany tradycyjnie - bez pomp, bez reku, itp.
  16. Wciągacie ten marketing jak ta lala. Firmy pracują na tych samych maszynach, na tych samych szybach (2 lub 3 producentów mamy), na tych samych profilach. Kto chce ten płaci więcej sądząc podobnie do miejskiego. Ja wolałem opcje tańszą, z profesjonalnym doradztwem odnośnie ryzyk jakie się podejmuje przy dużej stolarce, oraz pozostałym doradztwem w zakresie doboru odpowiednich pakietów dostosowanych do moim zapotrzebowań. Montaż przede mną i mam nadzieję, że nie będę zawiedzony. Obsługą Oknoplastu byłem mocno skwaszony. Podobnie jak wyceną. Osobiście wolę zapłacić więcej np. za bramę - bo tu widać różnice np. między Normstahlem a Wiśniowskim.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...