Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rzeczki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

rzeczki's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Obieg 1 (grzejniki) - pkt pocz/pkt końc. 30/47 max temp zasilania: 60 wpływ temp pomieszczenia: 70% wpływ temp. pom skuteczny w trybie: grz-szcz-pzam korekcja: 0 ogrz wył do niższego poziomu temp: TAK ogrz wył przy temp zewn: 20 Obieg 2 (podłogówka) - Tryb: ogrzewanie podłogowe Temp projektowa: 45 Maksymalna temp zasilania: 50 Wpływ pomieszczenia: 20% wpływ temp. pom skuteczny w trybie: grz-szcz-pzam korekcja: 0 ogrz wył do niższego poziomu temp: TAK ogrz wył przy temp zewn: 20 czas pracy zaworu miesz: 140s Minimalna temp zewn: - 23 Akumulacja budynku: 70% Kalibracja czujnika: 0 Pomyliłem się wcześniej i minimalna temp zewnętrzna to -23. Czy to, że dla drugiego obiegu nie korzystam z ustawień pkt pocz/pkt końcowy może mieć wpływ na te wysokie temperatury zasilania? Kocioł grzeje przez ok 5 minut i przestaje, a według mnie mógłby grzać dłużej z mniejszymi temperaturami. Zwłaszcza, że pracuje podczas grzania CO z mocą 50-60% co jest bez sensu
  2. Dlatego powoli wariuję. Byłem teraz sprawdzić, jest -2 "na polu" , a temperatura zasilania na kotle wyświetla się 44 stopnie. Co jeszcze mogę sprawdzić?
  3. mariuszwa Testuję obecnie ustawienia podane przez Ciebie, czyli: punkt pocz - 30 punkt końcowy- 47 akumulacja budynku - 80 kalibracja czujnika : 0 max zasilania - 60 wpływ temp pomieszczenia - 70 wpływ twmp skuteczny - grzanie-oszczedznie-pzamarzanie, korekcja wskazan:0 ogrzew. wył do niższego poziomu -tak Pytanie: Jaką masz ustawioną minimalną temperaturę zewnętrzną? U mnie obecnie kocioł taktuje i przy temperaturze zewnętrznej ok 0 stopni, woda na zasilaniu ma nawet 46 stopni, a to chyba za dużo. Dodatkowo kocioł taktuje i gdy sprawdzam moc (9c) to zwykle jest 50%, wolałbym oczywiście żeby grzał dłużej z mocą minimalną. Moje parametry: dom 130m, grzejniki (8szt) + podłogówka (40m). IPM2, FW200. Grzanie: 21.5, oszczędzanie: 20.5 Minimalna temp zewnętrzna -30 Reszta jak u Ciebie, tzn dla grzejników. Dla podłogówki mam ustawienia wg nastaw "ogrzewanie podłogowe", temp projektowa 45, maksymalna 50, wpływ 40%.
  4. 108 stron... przeczytane. Pomóżcie: 1. Cyrkulacja CWU - Mam podłączoną pompę pod NP LP (zgonie z instrukcją), 5E=1 i na sterowniku ustawione jak trzeba. Jednak pompa działa cały czas Czy ktoś przełączał do innych styków (NZ, LZ na przykład)? była też taka sugestia w wątku. 2. Czy histerezę CWU można zmniejszyć, tj żeby temperatura w przedziale czasowym gdy zadana jest np 45, nie spadała poniżej 38? Bardzo irytujące jest to. Może się okazać, że właśnie przed prysznicem temperatura w zasobniku wynosi 37 st i trafiliśmy na chwilę przed załączeniem podgrzewania. 3. Czy korzystanie z fabrycznych ustawień (tj. grzejniki i ogrzewanie podłogowe), względem definiowanych krzywych grzewczych jest bardzo nieekonomiczne? Nie wiem dlaczego wszyscy ustawiają krzywe. Pomóżcie proszę, zwłaszcza 2 pierwsze tematy mnie dobijają.
  5. Czyli nie masz sterownia pogodowego tylko regulator pokojowy?
  6. Mógłby ktoś doradzić? Chciałbym to zrobić nie komplikując instalacji. Czy schemat z linku jest OK, czy polecacie według dokumentacji Junkersa?
  7. Dzięki! coraz więcej informacji! Czytam ten wątek i natknąłem się na taki schemat: http://tinyurl.com/abkursd Dla mnie wygląda OK, ponieważ jest IPM1, czyli sterujemy pogodowo (podłogówkę tylko czy obydwa obiegi?), nie ma sprzęgła i dodatkowej pompy. Wszystko to przekłada się na niższe koszty instalacji. Ale pytanie do Was czy jest to poprawne i będzie dobrze działać? Jakie są minusy względem instalacji opartej na IPM2, sprzęgle (polecana przez Junkersa)? U mnie: 30% podłogówka (2 łazienki, kuchnia, przedpokój) , reszta grzejniki (salon, 4 sypialnie, garaż, drabinki w łazienkach).
  8. Ponawiam, w wątku o Junkersie znalazłem taki schemat: http://tinyurl.com/abkursd Dla mnie wygląda OK, ponieważ jest IPM1, czyli sterujemy pogodowo (podłogówkę tylko czy obydwa obiegi?), nie ma sprzęgła i dodatkowej pompy. Wszystko to przekłada się na niższe koszty instalacji. Ale pytanie do Was czy jest to poprawne i będzie dobrze działać? Jakie są minusy względem instalacji opartej na IPM2, sprzęgle (polecana przez Junkersa)? U mnie: 30% podłogówka (2 łazienki, kuchnia, przedpokój) , reszta grzejniki (salon, 4 sypialnie, garaż, drabinki w łazienkach). Proszę o pomoc.
  9. Proszę pomóżcie. szukam dobrego hydraulika/instalatora do uzbrojenia kotłowni w domku w Krakowie. Piec wybrałem - Junkers ZSB12-3c. Rozmawiałem z kilkoma, ale nie jestem przekonany do ich kompetencji. Chodzi mi o kogoś kto doradzi i wie co robi. Mam podłogówkę i grzejniki, chciałem to zrobić na 2 obiegach + pogodówka. Czy możecie polecić kogoś sprawdzonego, kto zna się na instalacjach opartych na tym kotle?
  10. Dzięki za odpowiedź! Czyli IPM1 steruje podłogówką na podstawie temperatury zewnętrznej, dobrze rozumiem? Co z grzejnikami w takim razie?
  11. dzięki za odzew Panowie! Chciałbym żeby kocioł reagował na temperaturę zewnętrzną, a przy takich zaworach jest tylko możliwość nastawów manualnych, czy tak? Chciałbym Was prosić o rade z jakich kluczowych elementów powinien składać się taki 2 obiegowy system? Coś sensownego co sami byście polecili. Dzięki!
  12. Zdecydowałem się na kocioł Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C i do tego zasobnik 150l Biawar. Chciałem mieć 2 obiegi (30% podłogówka, 70% grzejniki). 2 instalatorów proponuje mi zawór TM200, czy jest to właściwe/dobre rozwiązanie? Z materiałów Junkersa przeczytałem, że powinien być moduł IPM2. Mógłbyś proszę podpowiedzieć jak to najlepiej połączyć? Gubię sięw tych sprzęgłach, mieszalnikach itp.
  13. Witam Wszystkich, zdecydowałem się na ten właśnie kociołek, ale mam problem z instalacją. 30% podłogówka i 70% grzejniki. W związku z tym jaki jest najlepszy sposób na połączenie tego? Chcę mieć dwa obiegi. Na schematach Junkersa przeczytałem, że potrzebny jest moduł IPM-2. Dwóch hydraulików poleca mi zawór TM200. Jak Wy macie zrobione?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...