Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartolook

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bartolook

  1. Projekt to żadna filozofia dla doświadczonych wykonawców. Mój wykonawca wykonał mi projekt w cenie montażu rekuperacji. Rekuperator Zehnder 350 Luxe VV wraz z montażem i całą instalacją wyniósł mnie około 15000zł. Cenę miałem w pakiecie z CO, CWU i centralnym odkurzaczem, wydaje mi się, że jest to dobra cena. Robiłem wyceny u innych, to ceny były znacznie wyższe. Rekuperatory.pl są najprawdopodobniej najdrożsi. U mnie montowała firma VIROMEX tel. kontaktowy 788378832, polecam.
  2. Rozdzielacz w łazience do pomieszczeń na parterze http://img31.otofotki.pl/miniaturki/tt527_reku1.jpg Rura spiro do rozdzielacza pomieszczeń na piętrze http://img31.otofotki.pl/miniaturki/ct412_reku5.jpg Rozdzielacz do pomieszczeń na piętrze http://img31.otofotki.pl/miniaturki/sq264_reku6.jpg http://img31.otofotki.pl/miniaturki/en118_reku3.jpg Kanał do anemostatu do pomieszczenia na parterze, przed położeniem styropianu i wylewki http://img31.otofotki.pl/miniaturki/dh899_reku4.jpg Kanał obłożony wełną 7cm http://img31.otofotki.pl/miniaturki/jl268_reku8.jpg
  3. Witam, u mnie z robotą ostro, planujemy w prowadzać się w lipcu. Na prośbę kolegi Cebulki wklejam zdjęcia odnośnie wykonania rekuperacji. Rekuperator będę miał na dniach zamontowany w garażu. Główne kanały idą z garażu do łazienki ( w moim przypadku jest to pokój), poprzez rozdzielacze są rozprowadzone stamtąd do pozostałych pomieszczeń. Do pomieszczeń na parterze kanałami pe-flex o średnicy ok. 50mm (można zastosować 75mm) są rozprowadzone po stropie. Między kanałami mam położony styropian podłogowy 5cm, ogrzewanie podłogowe i wylewkę. Ja zastosowałem wylewkę anhydrytową, która jest zalecana do ogrzewania podłogowego. Podłoga jest równa jak stół. Z kolei do pomieszczeń na piętrze kanały zostały zamontowane do belek, pomiędzy belki, nad kanałami dałem wełnę 15cm, a pomiędzy kanały wełnę 7 cm, i na to płyta gipsowa (oczywiście z folią paraizolacyjną).
  4. Ją daję folię pomiędzy stelaz a płytę gk, chociaż mam również ocieplony strych. Tak mi doradził mój wykonawca
  5. Ja również dałem deski z szalunku a na to płytę OSB o grubości 12mm. Podłoga jest sztywna. Jętki dałem również w garażu a na nie też deski z szalunku a pod jętki płytę OSB. Zrobił mi się jeszcze dodatkowy magazynek w garażu. Co miałeś na myśli z tym 0,30?
  6. Właśnie pojawił się na stronie IKEA choć wszędzie ma status niedostępny ale to już dobry znak. Mamy nadzieję, że już wkrótce będzie na stanach w sklepie. Pozdrawiam
  7. Dzięki, u mnie tynkarz wyliczył 520 m2 z garażem. Ciekawe skąd takie różnice . Muszę w wolnej chwili sam to przeliczyć.
  8. Planujemy wybudować grill przy kominie, zastanawiamy się jeszcze na połączeniu grilla z wędzarnią. Na razie są to jedynie pomysły, coś więcej pomyślimy na dalszym etapie.
  9. Na zakończeniu tego roku wklejam ostatnie tegoroczne zdjęcia z postępów prac. Życzę wszystkiego NAJ w nadchodzącym Nowym Roku, aby rodzina Nastkowiczów była coraz liczniejsza. http://imageshack.us/a/img845/8000/n6xp.jpg http://imageshack.us/a/img62/685/o00d.jpg http://imageshack.us/a/img706/1962/oany.jpg http://imageshack.us/a/img46/7987/3f0o.jpg http://imageshack.us/a/img20/2443/wqrc.jpg No i na deser drzwi wejściowe drewniane "antywłamaniowe" http://imageshack.us/a/img43/944/g6ez.jpg
  10. Będę miał rekuperację, centralę Zehnder 350 VV Luxe, koszt około 15 tys. z projektem, montażem i sprzętem. W sumie kanały mi wentylacyjne zostały zrobione w kominie. Będę musiał je zatkać . Tak więc nie zmieniłem ich wielkości, choć komin przy kotłowni jest u mnie wybudowany w ścianie a nie przy ścianie jak w projekcie. Cebulka powiedz mi, co zyskujesz przez poszerzenie garażu o 0,5 m, czy to czasem nie zaburzy za bardzo całej struktury budynku? Chyba, że poszerzasz też dom o te 0,5m, to tak. Ja np. wydłużyłem garaż o 1m, dzięki temu zyskałem ten metr w kotłowni, w której urządzimy pralnię.
  11. i strych na gotowo, ocieplony wełną 15cm, podbity płytą OSB 12mm. Na podłogę daliśmy deski, które pozostały po szalowaniu stropu a na nie również płyta OSB. Moim zdaniem wyszło to fajnie. http://imageshack.com/a/img843/877/j7nu.jpg http://imageshack.com/a/img13/1313/b8js.jpg
  12. A tu zdjęcie z postępów budowy Nastki, dom już jest obłożony styropianem z Austrothermu o gr. 15cm, dach wykonany jest z dachówki bałtyckiej Brass Cisar kolor grafit. W końcu dzisiaj montujemy okna, tak więc Nastka będzie przygotowana na zimę http://imageshack.com/a/img837/9528/tpfh.jpg
  13. My wykonaliśmy komin z pełnej cegły, który ociepliliśmy styropianem 5cm i otynkowaliśmy na kolor elewacji. To chyba najtańsze rozwiązanie i taki komin też nam się podoba. Zużyliśmy na to około 2400 sztuk cegieł + zaprawa, styro, siatka i tynk, ale każdy wybiera to co mu się podoba i każde rozwiązanie moim zdaniem będzie dobre. Komin można jeszcze obłożyć struktonitem, co też jest podobno estetyczne i trwałe. Poniżej nasz komin http://imageshack.com/a/img823/4649/8vca.jpg
  14. Jeśli tabliczka ma odstraszać, to ja bym wybrał zdecydowanie tą pierwszą z lewej
  15. Dobry argument żeby nie były otwierane:P Jako dobry i przykładny mąż biorę mycie tych okien na siebie;) Co do oszczędności, to zobaczymy po ich wycenie czy warto. Dzięki.
  16. Czapka betonowa już jest na pierwszym kominie, uzbrojona prętem o8, tylko brakuje pompona
  17. Od przyszłego tygodnia zaczynamy kłaść dachówkę, wybraliśmy grafitową bałtycką Braas Cisar. Szacuje, że stan surowy otwarty czyli dom pokryty dachówką, z podbitką, orynnowany, z 5 oknami dachowymi, kominami ze zwykłej cegły, bez okien, drzwi i instalacji to koszt wyjdzie nas max. 145000 z robocizną. Okna mają rozszczelnienie jest to raczej standard, chyba chodziło Ci o nawiewniki, to ich nie mają, przy rekuperatorze nie ma sensu ich stosować. Zdjęcia aktualne z budowy: http://imageshack.us/a/img513/8513/egwt.jpg http://imageshack.us/a/img577/510/6lov.jpg
  18. Zaznaczam, że do wyceny dawałem okna o parametrach: - profil szeroki 6-komorowy - pakiet 3-szybowy - okleina dwustronna, w naszym przypadku orzech - w garażu okno okrągłe - na strychu okno bez łuku tylko proste Producenci co robią na profilu VEKI nie byli w stanie wykonać łuku w salonie takiego jak w projekcie, nie wiem czy to problem producentów czy samego profila, producenci to KNS i VETREX. Najniższą ofertę jaką otrzymałem to okna z Eurocolor model ENERGETIC na profilu REHAU pakiet 3-szybowy, cena to 17900 zł z montażem bez szprosów. Wycenę jeszcze robiłem w MS i Avante. Brama garażowa automatyczna w kolorze z montażem to 3400 zł, taką samą mam ofertę z Miroli i Wiśniowskiego. Bramę wybiorę MIroli, bo taką oferuje u nas dealer Eurocoloru. Czekam na Wasze opinie co do otwierania tych 3 bocznych okien w salonie. Dzięki.
  19. Czytają c mojego posta to się uśmiałem bo brzmi głupio , zapomniałem dopisać najważniejszego, że chodzi mi o te 3 boczne okna, oczywiście, że otwierane pozostaną drzwi balkonowe oraz okno w kuchni. Wyjście na taras będzie tak jak w projekcie, tyle, że otwierane będą 2 skrzydła środkowe i boczne z ruchomym słupkiem.
  20. Zapytam się jutro jakie teraz robią minimalne szerokości. Dzięki. Zastanawiamy się również (a mamy burzliwy wieczór w temacie okien ) czy na dole w salonie zostawić otwierane okna czy też je zrobić na stałe bez klamek i zawiasów. Będziemy mieć rekuperator tak więc z wentylacją nie będzie problemów. Czy Wy korzystacie z Tych okien w sensie ich otwierania, czy jeśli zamontujemy je na stałe to będzie ok? Co Wy sądzicie?
  21. Zastanawiamy się nad szprosami, w pierwszej wersji mieliśmy wstawiać okna bez nich ale sądzimy, że Nastka straciłaby bez nich dużo uroku. Oglądaliśmy zdjęcia okien od Leszka i Trabi-ego, podobają nam się tego typu szprosy co Wasze, napiszcie nam czy Wasze szprosy są naklejane czy też okna są przedzielone ramą? I jaką macie szerokość? Dzięki za pomoc.
  22. My planujemy w przyszłym roku w wakacje, zobaczymy czy to nie hura optymizm. Teraz jesteśmy na etapie więźby i wyboru okien. Po naszym castingu zostały nam do wyboru okna Eurocolor Energetic lub MS Evolution, podobają się nam pod względem estetycznym oraz cenowym. Niektórzy producenci mają problem z łukiem w oknie salonowym, powodem są zgrzewy poziome samego łuku i nie są w stanie tego wykonać. Macie jakieś sugestie co do wyboru producenta okien?
  23. No jest ten pokój większy, cały czas w głowie miałem, że są identyczne. Tak więc rezygnujemy z okna dachowego i już: Dzięki:)
  24. Idąc takim tokiem myślenia, to po co te okno dachowe w pokoju za ścianą, jeśli metrażowo są do siebie podobne. Jeśli architekt zrezygnował w 1 pomieszczeniu to czemu w innym metrażowo w takim samym pokoju zastosował okno dachowe przy tych samych oknach na ścianie. To może zrezygnować w tych pokojach w ogóle z okien dachowych. Nie wiem, bo trudno mi zdecydować jeśli czegoś nie widzę a Wam łatwiej bo Wiecie z doświadczenia czy trzeba je mieć lub nie. Dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...