Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zap

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Zap's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. http://www.buildeazy.com/carport.html http://absolutelyfreeplans.com/OUTDOOR%20PROJECTS/outdoor_projects.htm
  2. Hmm - mam trzy koty. W czasie dnia wchodzą, wychodzą - jak im się podoba i jak zdążą w czasie otwierania drzwi. Na noc są wystawiane i idą spać do stodoły albo szlajać się po polach. Oprócz tego od czasu do czasu mam w domu myszy - zwłaszcza strych i piwnica - ale ponieważ to jest dość mobilne stworzenie, to słychać też za boazerią i płytami G-K. Od lat nie zaobserwowałem żeby któryś z kotów poniżył się do złapania myszy w domu. Co więcej, w lecie montuję drzwi siatkowe z klapką (mam też psa) i trzeba uważać żeby sobie nowej nie przyniosły do domu jako żywej zabaweczki - wtedy często myszka hyc pod szafę i po zawodach. W miarę możliwości staram się więc przeprowadzać kontrolę wnoszonego towaru na wejściu Tylko trutka w miejscu niedostępnym dla innych zwierząt lub łapka (trutka sprawdza się lepiej - znajduję potem truchełka w piwnicy).
  3. Różnice w jakości "ukrytej" (pomijam jakieś wpadki producentów) są właściwie nie istotne. Zwróć uwagę na wygląd, jakość powierzchni, kształt krawędzi i dokładność wymiarów - jeżeli jest porównywalne to najlepsze warunki powinny przesądzić. Natomiast: jeżeli masz już ekipę do kładzenia, to przepytaj ich na okoliczność. Płyty zależnie od producenta różnią się między sobą organoleptycznie (proces technologiczny, surowce itd.) - jedne są bardziej kruche i sztywne, inne są bardziej "miękkie". Jeżeli dana ekipa pracowała zawsze z jednym rodzajem (ma ulubionego producenta) - to przekonanie jej do innego nie jest takie łatwe i może powodować wiele "kłopotów" - zaraz okaże się, że to do czego ich zmuszasz to chłam, pęka, papier odchodzi, śruby się nie wkręcają a płytę się ciężko docina - itd. Powodzenia.
  4. 1) Wyniki: Na biurku obok. 2) Skandynawia: Chyba się jednak mylisz. Np.(żeby było bardziej po skandynawsku ): http://www.norgips.se/type1.asp?gid=104 polecam zwłaszcza fragmenty: oraz Oczywiście to co sobie zamontujesz albo kupisz to twój wybór.
  5. Dzień dobry. Eeee - zapomniałem się przywitać. Ale to dlatego bo jestem tu stałym bywalcem - anonimowo dotąd.
  6. Jeżeli masz na myśli szczeliny przy dłuższych (spłaszczonych) krawędziach, to zazwyczaj np. stelaże stawia się posługując się np. rozstawem 60cm. Płyty jako takie posiadają tolerancję szerokości zawsze in minus (wg PN do -5mm). I to niejako samoistnie narzuca Ci szczelinę która powstanie po ich zamocowaniu symetrycznie na konstrukcji.
  7. Bezkrytycznym zwolennikom tzw. naturalnych płyt proponuję oddać do badania gips naturalny i powstały w wyniku odsiarczania. Ten z odsiarczania jest po prostu związkiem chemicznym, i jako taki ma dużo większą czystość i mniejszą promieniotwórczość oraz zawartość metali ciężkich niż kopalniany. Ale jak to ładnie brzmi: naturalny...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...