Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yareck

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

yareck's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie jest. Ale 100m^3 o temperaturze >= 28 stopni żal odpuścić. Tym bardziej, że czerpnie mam od strony południowej.
  2. Andrzej5101: Właśnie próbuję. Porównanie do psujów było niepotrzebne- wystarczyło napisać "zły pomysł". Pozdrawiam.
  3. Dobry, A taki temat: Mam duży kocioł na pellet, w kotłowni jest bardzo ciepło. Czy pompa powietrze- woda gdzie "powietrze" byłoby powietrzem z kotłowni a "woda" zasobnikiem cwu z dwoma wężownicami miałaby sens? Jestem laikiem, takie rozwiązanie przyszło mi do głowy.
  4. Witam, kolejne nietypowe pytanie: potrzebuję coś, co kiedyś nazywało się syfonem podstropowym, było z żeliwa i wisiało pod sufitem Z tym, że szukam czegoś takiego z plastiku i o średnicy 50mm. Szukałem na allegro i w innych podobnych miejscach - nie ma. Ktoś się z tym może spotkał?
  5. @BrodowskiG : nie sądziłem, że ktoś mnie tu aż tak nie lubi, by chcieć mnie przyprawić o zawał! Buderus to na pewno świetny sprzęt, ale cena jest zaporowa. Taniej wyjdą 2 zwykłe zasobniki mniejszej firmy i mniejszej mocy połączone równolegle. Tym niemniej za wskazanie dziękuję! @yaiba83: takie założenie muszę przyjąć. Obiekt powstaje tuż przy powstającym mszczonowskim Aquaparku i Parku rozrywki. Przez kilka lat głównym klientem będą robotnicy, którzy rano zazwyczaj się nie kąpią, zjeżdżają z roboty o jednej godzinie, idą się wymyć i później na wódkę i spać. Taki klimat Poza tym w hotelach nikt się nie pierniczy z oszczędzaniem wody czy światła, bo w końcu zapłacił. Perlator troszkę pomoże, ale tylko troszkę.
  6. A co Panowie myślicie o pomyśle zdublowania ogrzewania CWU? Kocioł z wężownicą służący wtedy jako quasi bufor + zbiornik? Z tego co widzę pierwszy lepszy zasobnik (Biawar Mega 300l ) ma tylko 25 kW mocy.
  7. Witam za około miesiąc będę się borykał z kotłownią w obiekcie typu hotel/kwatery pracownicze. Trochę danych: 1. Budynek troszkę ponad 600 m^2 do ogrzania, mur stary i gruby (>=50 cm) + 10 cm styropianu 2. Piec na ekogroszek o mocy 75 kW 3. Liczba osób - do 45, przy czym realnie patrząc obłożenie będzie pełne (nie wchodzę w szczegóły, bo to nie dotyczy tematu) 4. Grzejniki stalowe, zasilane przez alupex Zastanawiam się nad rozwiązaniem kotłowni: jaka pojemność zasobnika CWU oraz czy i jaki bufor. Prawdopodobnie w wybranym przeze mnie modelu kotła jest możliwość zainstalowania nagrzewnicy CWU. Gdy padną jakieś propozycje - dyskusja na pewno się rozwinie:) Dzięki z góry, z dołu i z boku!
  8. Tak, nacisk będzie z góry. Pytanie, który rodzaj zaprawy będzie najlepszy, by to stabilnie obsadzić.
  9. Witam, potrzebuję SOLIDNIE przytwierdzić bloczki z suporeksu do podłoża betonowego wykończonego grubą warstwą papy. Ścianki nie będą wysokie (maksymalnie około metra), ale dość długie, będzie ich kilkanaście i będą się na nich wspierały legary. Obciążenie na legarach będzie statyczne (podłoga z osb). Prawdopodobnie po montażu bloczków będzie potrzeba ich lekkiej obróbki w celu wypoziomowania legarów. Pytanie brzmi: samodzielnie zrobiona zaprawa murarska, gotowa zaprawa murarska czy klej do suporka? A może jeszcze coś innego? Czy ktoś ma doświadczenia lub przemyślenia w tym temacie? Będę wdzięczny za sugestie Pozdrawiam!
  10. OK, dopnę się do tego wątku, żeby nie śmiecić. A dom_zrb może pomoże No więc tak: stary budynek produkcyjny (ok 35 -40 lat), przerabiany na hostel. Ok 170 m.kw. Posadzka na poziomie grunt + 15 cm, gruba, betonowa. Podłoga powstającego obiektu podniesiona o około 1 m w sposób następujący: ścianki z suporeksu, na nich co 60 cm legary 12x12, na nich płyta OSB 25 mm. Wyciszone i ocieplone wełną mineralną. No i w tej pseudopiwnicy jest potworna wilgotność, woda skrapla się nawet na wełnie i podłodze. Zaczyna rosnąć pleśń. Pytanie: czy wystarczy nawiercenie otworów wentylacyjnych? Jakiej średnicy i ilu? Jakieś specjalne prowadzenie rur (wewnątrz niżej, na zewnątrz wyżej lub odwrotnie)? Czy muszę wymuszać obieg powietrza? No i czy pleśń, która już powstała zdechnie sama czy trzeba ją czymś potraktować? Będę bardzo wdzięczny za sugestie.
  11. Zdecydowanie tak. Polski hostel to nie angielski hotel czy B&B, dla wspólnego komfortu musi być terakota. Architekt koncepcję klepnął i pochwalił, więc chyba przy zastosowaniu kleju typu "atlas plus" lub innego pracującego powinno być OK.
  12. Witam, Tytułem wstępu: niegdyś hala produkcyjna, posadzka betonowa o grubości około 1 metra z aż niebieskiego betonu Obecnie zamierzam przerobić ją na hostel/kwatery pracownicze. Problem: ze względu na grubość i jakość posadzki niemożliwe jest wkucie się pod instalacje kanalizacyjne. Również ze względu na chłód od posadzki nie chcę jej traktować jako podłogi. Rozwiązanie 1 : Wymyśliłem sobie słupy z pustaka o wysokości 1 m osadzone na posadzce. Na słupach wsparta konstrukcja z kantówki 7x14cm, co 60 cm. Na tych legarach płyta OSB 22mm, dalej klej i terakota. Rozwiązanie 2 : pręty zbrojeniowe wwiercone w posadzkę, w szalunku z rury 120mm wylany słup betonowy zakończony prętem gwintowanym do obsadzenia legaru. Szczerze mówiąc drugie rozwiązanie mniej mi się podoba. Jakie są Wasze opinie, sugestie, podpowiedzi? Z góry zaznaczam, że interesuje mnie tylko temat posadzki: problem z oknami itd jest już rozwiązany. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam!
  13. Retrofood, widzę, że się na tym znasz: kupiłem używany pawilon, złożyłem w oryginalne profile zimnogięte C z dołu i góry, natomiast nie mam pomysłu na montaż dachu. Nawet, jeśli przykręcę teraz do górnego profilu- przy mocniejszym podmuchu odleci. Jak to zrobić? Znalazłeś swój "poradnik"? Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...