
radam5
Użytkownicy-
Liczba zawartości
133 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
radam5's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Witam, Mam do wykończenia zewnątrzne schody (malutkie łącznie ok 2-3m2) i pomyslałem o kamiennym dywanie. Jednak jest kilka pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi 1- jaką frakcję kruszywa najlepiej zastosować? Czy w ogóle ma ona znaczenie oprócz kwesji wizualnych? 2- sklepy sprzedają profile aluminiowe na zakończenia, ale ich ceny są kosmiczne. Czy mogę zastosować normalny kątownik aluminiowy za 1/3ceny oferowanych typowo do kamiennych dywanów? 3- na elementy pionowe chcę nałożyć mozalit. Czy to ma sens? 4- żywica epoksydowa czy poliuretanowa? 5- czy taki dywan przepuszcza wodę?
-
Wyciszenie ściany między bliźniakami (uderzenia w ścianę)
radam5 odpowiedział radam5 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
W planach jest bliźniak a w rzeczywistości wyszło inaczej. Materiałów jest mnóstwo do wyciszeń. Głównie trapi mnie to czy inwestycja w takie wygłuszanie da efekt. Czytałem, że ścianki np z wełny + płyta GK wygłuszy np rozmowy ale nie uderzenia a u mnie o te uderzenia w ścianę chodzi.- 6 odpowiedzi
-
- (uderzenia
- bliźniakami
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Mieszkam sobie w bliźniaku, w którym ściany dzielące są strasznie cienkie i mam problem z hałasami od sąsiadów. O ile na parterze jest znośnie to główny problem występuje na poddaszu w sypialni córki. Otóż za ścianą sypialni sąsiedzi mają łazienkę z prysznicem i podczas mycia się strasznie słychać szum wody oraz,co najgorsze, uderzenia w ścianę podczas zakładania/zdejmowania słuchawki prysznicowej (tak mi się wydaje, że to słuchawka ewentualnie coś innego czym pukają w ścianę) Czy jest jakiś sposób żeby wygłuszyć te dźwięki. Myślę nad zabudową wełna +płyta gk, mogę poświęcić 5-10cm pokoju ale czy to coś da?
- 6 odpowiedzi
-
- (uderzenia
- bliźniakami
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy warto dopłacać ok 600zł do ościeżnicy termo? Drzwi mam od strony północnej. Czy rzeczywiście będą przemarzać tak jak mówi sprzedawca?
- 1 857 odpowiedzi
-
- drzwi
- drzwi wejściowe
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ponieważ w domu nie mam balkonu pomyślałem nad tarasem na poddaszu. Mam pokój o wymiarach ok 7x3m. Mój pomysł jest taki aby podzielić ten pokój na mniej więcej pół, wyciąć część dachu i tam zrobić taras. tak wygląda przekrój poddasza a tak po wycięciu Czy ma to rację bytu? Od czego w ogóle zacząć planowanie? Czy potrzebny jest do tego projekt? Dodam, że budynek to bliźniak tak więc ściany na tarasie byłyby po obu stronach.
- 2 odpowiedzi
-
- poddasza
- przebudowa
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mam problem ze zbierającą się wodą na szybach. Czytałem wiele wątków ale w żadnym nie było mojego przypadku. Standardowo zaczęło się gdy temperatura spadł i trzeba było podgrzewać dom. O ile na początku pary było troszkę to teraz przy mrozach jest jej dużo. Każdy pisze o wentylacji i wilgoci. Otóż mam wilgotność na poziomie 50% (sprawdzany dwoma higrometrami), temperatura ustawiona na noc 19 st w dzień ok 21st. Para jest na okach tylko po nocy i tylko w dolnej części szyb w postaci paska o wysokości od 1 do 4cm. W ciągu dnia para znikała. Ale obecnie przy tem -10, -15 st po nocy jest strasznie dużo wody i nie cała znika. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne to okna są PCV ale stare. Mają ok 12-13 lat i przez ten okres nie były w ogóle otwierane. Budynek był użytkowany tylko na parterze a piętra (tylko tu występuje problem) dopiero od pół roku zamieszkuje. Co ciekawe w drugim budynku (bliźniak), który dopiero teraz jest remontowany (obecnie tylko ocieplane poddasze) występuje to samo zjawisko, tyle tylko, że tam nie ma ogrzewania więc pasek wody jest zamarznięty. Chłopaki, którzy tam pracują mówią, że częściowo problemem może być pozostawiona listwa transportowa pod oknami. Jest to pusty profil PCV przykręcony na śruby do ramy i może on działać jak mostek cieplny. Zalecają zdjąć parapety zewnętrzne (bo od środka nie będę demolował) nawiercić kilka otworów w tym profilu i wpuścić pianki. Jeżeli chodzi o wentylację to nie wiem jak sprawdzić. Nie mam kratek tylko w 2 z 6 pomieszczeń i co ciekawe w tych dwóch pomieszczeniach problem jest najmniejszy. Dla sprawdzenie kupiłem pochłaniacz i postawiłem na parapecie. Po prawie 2 miesiącach jest ok 200ml wody i nic się nie zmieniło. Zdarzyło się 3 razy, że w WC powietrze wpadało do środka, wentylator siłą wiatru obracał się w drugą stronę. Na klatce schodowej czuć przeciąg. Mocno nieszczelne jest okno na klatce schodowej i drzwi wejściowe, więc trochę wieje. Prośba do Was. Co i jak mogę zrobić? Jak sprawdzić czy wentylacja działa prawidłowo (grawitacyjna) P.S. mam dwa kominy wentylacyjne, i jest w nich 3 do 4 otworów (budynek: piwnica, parter i 2 piętra). Może pozatykać niektóre, np te w piwnicy czy garażu. Dodam jeszcze, że prace mokre były wykonywane w przeciągu 2-3 lat. Tynki 2010r., wylewki, 2012 koniec zimy. Ostatnie było malowanie w 2013r na przełomie lutego i kwietnia.
-
mam tylko jedną pompę w piecu. Na każdym piętrze jest rozdzielacz, do którego podłączone są podłogówki i kaloryfery (4 szt)
-
Pytanie jak w temacie. Obecnie mam 2 piętra + parter. Jeden piec Vitodens 100. Sterownik do pieca (najprostszy digitime 200) jest na pierwszym piętrze. Z piętrami wszystko jest ok, ale na parterze jest chłodno. Parter jest częścią usługową gdzie często są otwierane drzwi, które do tego są nieszczelne (lata zrobiły swoje). Parter i piętra mają oddzielne obiegi. Tzn mogę zakręcić przy piecu ogrzewanie pięter. Ogólnie budynek dobrze trzyma ciepło i przez to po osiągnięciu temperatury zadanej na sterowniku długo ją utrzymuje ale tylko na piętrach a parter szybko się ochładza. Myślałem nad jakimś dodatkowym sterownikiem podpiętym do pieca i do jakiegoś zaworu. Mój zamysł jest taki: Mam dwa sterowniki, zawór i dodatkowy układ, który steruje pracą zaworu oraz pieca. Ten układ byłbym w stanie zrobić sam i napisać odpowiedni program. Bardziej mnie interesuje techniczna sprawa zaworu i ogólnie czy to by działało odpowiednio. W momencie osiągnięcia temperatury na piętrze zawór zamyka się dla tego obiegu, ale gdy na parterze jest za zimno to piec nadal pracuje a obieg jest tylko na dole i na odwrót. Gdy w obu przypadkach jest osiągnięta zadana temperatura to piec wyłącza się. Zawór musiałby mieć funkcję otwarcia dla obydwu obiegów w przypadku gdy trzeba dogrzać cały budynek.
- 1 odpowiedź
-
- niezalezne
- ogrzewanie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ja póki co mam tylko jeden problem z podłogówką. Mam 4 obiegi (rozdzielacz + rtl) i niestety ostatni nie zawsze się nagrzewa przez co mam zimno w WC. Czekam na swojego hydraulika, który może coś zaradzi.
-
Ja kupiłem i dzisiaj zamontowałem Orno OR-VID-YT-1007/B na razie jestem zadowolony (chociaż obraz mógłby mieć wyższą rozdzielczość) Zaleta tego modelu dla mnie jest to, że kamera przy drzwiach (furtce) jest praktycznie nie widoczna (mała dziurka) gdzie w innych modelach jest wyraźnie widoczna, No i mógłby mieć płynną regulację głośności dzwona, a są tylko 2 ustawienia, przy czym na minimum jest i tak dosyć głośny
-
GORENJE - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. opinie, porady, zdjęcia
radam5 odpowiedział kasia.bee → na topic → AGD i RTV w domu
Jestem bardzo zadowolony. Szybko się nagrzewa i w ogóle obsługa jest prosta. Zona załapała wszystko po 2 pieczeniu. Oczywiście jakieś wady są. Ale dla mnie mało istotne. pierwsza to czasami zdarza się (na razie 2 razy na 10) po pieczeniu, że zaparuje wyświetlacz, prawdopodobnie trafiłem na model starszej produkcji gdzie było mało kanałów powietrza w drzwiach (problem w trakcie rozwiązywania) druga to po rozgrzaniu do ponad 200st powietrze które chłodzi szybę częściowo wydostaje się między nimi a panelem górnym- nie jest ono bardzo gorące ale ciepłe. To również prawdopodobnie jest przyczyna zbyt małej ilości kanałów w początkach produkcji. Trzecia (chociaż ciężko to nazwac wadą)- pokrętło wyboru funkcji nie da się schowac po przekręceniu na inną pozycję niż 0 (wyłączone) Więcej wad nie pamiętam, reszta to same pozytywy: -prowadnice (chociaż mogłyby się wysuwać ciut dalej) -szybkość nagrzewania (do 200st ok 5-7min jeżeli dobrze pamiętam- a sprawdzę dokładniej przy okazji kolejnego pieczenia) -multum opcji pieczenia (żona jest zachwycona efektami pieczenia, na razie głównie ciast) -regulacja głośności przypomnień (beepania) o rozgrzaniu się do zadanej temperatury oraz o końcu pieczenia po ustawieniu czasu -możliwość ustawienia albo czasu pieczenia albo godziny zakończenia pieczenia. -
GORENJE - wątek zbiorczy o sprzęcie do kuchni. opinie, porady, zdjęcia
radam5 odpowiedział kasia.bee → na topic → AGD i RTV w domu
Ja ma ten piekarnik (a na pewno BO 74xxx) -
U mnie na szczęście wygięcie syfonu (rurki) pomogło. I to w 100%. Nic nie śmierdzi, i woda w tym syfonie nie jest zasysana przy używaniu górnej jak i dolnej łazienki
-
Dzięki za wyjaśnienie sposobu działania tego zaworu. Nie mam pojęcia jaka jest kanalizacja. Jestem podpięty do miejskiej i tyle wiem. Dzisiaj rano postanowiłem obwąchać sprawę. I tak z sedesu i okolic nic nie czułem, ale za to z umywalki już tak. Umywalka i szafka pod nią są mikroskopijnej wielkości (40x20 cm) ze względu na wąskie pomieszczenie. I w związku z tym syfon to taka karbowana rura, którą prawdopodobnie żona aby mieć więcej miejsca wyprostowała sobie Wygiąłem tą rurkę w odpowiedni sposób i dodatkowo zatkałem umywalkę korkiem dla testów. Zobaczymy czy to pomoże. Poczekam do wieczora i jeżeli pomoże to zostanie mi sprawdzić czy podciśnienie nie wysysa wody z syfonu.
-
Od dłuższego czasu mam śmierdzący problem w WC na 1 piętrze, Schemat wygląda tak (to duże niebieskie to kibelki) Problem ze smrodem był jeszcze przed urządzaniem łazienek. Jednak wtedy sądziłem, że to przez brak syfonów itp. Jednak po zamieszkaniu prawie codziennie zdarza się czuć silny zapach. Po nocy wychodzi nawet na przedpokoju. Z tego co zaobserwowałem zapach nasila się po użycie łazienki na 2 piętrze, głównie pralka i prysznic. Są dni, że jest w miarę (stojący zapach maskuje smrodek) ale coraz częściej nie daje się wytrzymać i przez dłuższy czas włączony jest wentylator w wentylacji. Budynek to bliźniak i mam możliwość częściowo z drugiego budynku (stan surowy) zajrzeć do odpływów kibelka i jest tam szczelnie, żadnych wycieków. Oczywiście jak nic nie poskutkuje to wezmę sobie wolne i rozbiorę kawałek ściany w drugim budynku, żeby się w 100% upewnić. Pion ściekowy nie ma żadnego odpowietrzenia. Górna łazienka była dobudowana i pion kończy się na kibelku nie idzie wyżej. Gdzieś widziałem jakieś odpowietrzenie, które wpinało się w pion i na boku wystawał grzybek (coś jak trójnik, nie mogę znaleźć rysunku) myślę czy takie coś mógłbym założyć i czy pomoże. Jedynym miejscem gdzie to mogę założyć był by parter (pion przechodzi przez garaż) P.S. podpięty jestem do kanalizacji. W budynku są 2 piony kanalizacyjne które łączą się w piwnicy i z nim wszystko jest ok, nic nie czuć.