Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tramp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tramp

  1. Jajmar twoje tlumaczenie jest conajmniej tajemnicze ....Cytuje : wyskośc ławy jest dobrana aby napręzenia ściskajace nie wyszły poza obrys spodu lawy. O co tu chodzi ? Na chlopski rozum to zginanie i scinanie w betonie ma zasadniczy wplyw ale co ja sie znam ...... Rowniez twierdzenie ze lawa o mniejszej szerokosci jest lepsza od szerszej to tez ciekawe bo prosta matematyka udawadnia ze im wieksza powierzchnia przenoszenia obciazenia tym naprezenia mniejsze ....a chyba o to chodzi .. Zainteresowanych odsylam do lektury : na google Wykonywanie fundamentów 311[04].Z2.01 tekst w pdf powinien przyblizyc temat szczegolnie strona 31 i 32. Wick jest najblizszy prawdy jesli chodzi o zarysowania ,przypomne tylko ze min.grubosc otuliny zbrojenia to 40mm jesli konstrukcja betonowa wykonywana na wylewce lub 75mm przy bezposrednim kontakcie z gruntem Slawek9000 ma racje takie pytania to nie na forum tylko do projektanta bo potem bedzie placz i zgrzytanie zebow. Po przeczytaniu paru tematow nie wiadomo czy smiac sie czy plakac.
  2. Dodam tylko ze jakies 2-3 lata temu postawiono obok nowy, 3 pietrowy budynek mieszkalny..
  3. Jesli mozna to przylacze sie do tematu.Miasto wojewodzkie ,osiedle, budynek 2pietrowy ,powojenny ze stropodachem, 6mieszkan na pietrze.Podobno budynek podchodzi pod ochrone konserwatora ( jaki jest jej zakres to nie wiem ), nie ma MPZP ustalonego (podobno sie ‘robi’ ).Chcialbym rozebrac dach ,nadbudowac pietro i przykryc nowym dachem. Jakie sa szanse ze konserwator zabytkow sie zgodzi na cos takiego oraz co robic przy ewentualnej decyzji odmownej ? Budynek sam w sobie nie wyroznia sie nieczym szczegolnym , cale osiedle to budynki z lat 50tych i 60tych jakie mozna znalezc w wielu miejscach . Jaka jest droga dzialania ? Arch-bartek podaje ze najpierw rozmowa z urzednikami a potem koncepcja .Ale przeciez decyzja musi byc wydana w oparciu o jakas koncepcje ,poprawcie mnie jesli sie myle. Arch –bartek jesli mozez przyblizyc temat to bede wdzieczny.
  4. Mysle ze powiniennes skontaktowac sie ze specjalista od konstrukcji wodnych.Nie wiem jak z biurami projektowymi ale zadzwon do ktorejs z politechnik (Bialostocka ,Warszawska czy ktoras blizej twoich okolic ) gdzie maja wydzial konstrukcji wodnych i jestem pewien ze znajdziesz kogos kto Ci pomoze.Dla zwyklego inzyniera budownictwa to troche egzotyczny temat.
  5. Tez mi sie wydawalo ze niepowinno byc paraizolacji ale spojzalem do ''Poradnika majstra budowlanego'' i internetu, i tak jak podaje Andrzej Wilhelmi na plycie zelbetowej jest polozona paraizolacja a na tym izolacja termiczna.Spojzcie tutaj http://www.paroc.pl/channels/pl/building+insulation/cad+designs/izolacja+termiczna+dachow+plaskich.asp To tylko przyklad ,nie mam zadnych powiazan z producentem czy sprzedawca materialow przedstawionych na stronie.Paraizolacja jest po stronie cieplej wiec niepowinno dojsc do skraplania sie wody .Oczywiscie odpowiednia wentylacja pomieszczen to podstawa.
  6. Tak sie sklada ze czesc poddasza zaadaptowano - w latach 70tych -(powinno byc widoczne na zalaczonym planie ).I tu pare pytan : 1Czy jesli czesc poddasza zostala podniesiona tylko tyle aby uzyskac 2.2m w swietle to czy ja musze podniesc tyle samo zeby zachowac linie dachu ? Czy tez powiniennem podniesc wiecej aby zmiescic sie z 2.5m ( jak to sie ma do roznicy w nachyleniu sasiednich polaci dachu)? 2Czy jest mozliwosc podniesienia calego dachu wraz z kalenica czy wydzial architektory to odrzuci? 3Jakie sa szanse na otrzynanie zgody na podniesienie sciany kolankowej od strony elewacji wychodzacej na ulice ? W Wlk.Brytani przepisy zabraniaja jakiejkolwiek ingerencji w wyglad budynku od strony ulicy ,czy w Polsce jest tak samo ?
  7. Dzięki william.bonawentura za wyjasnienie.Trochę mnie zmartwiłeś bo miałem w planach kupić poddasze i zaadoptować ,ale przy takich warunkach będzie to chyba niewykonalne.Dodam tylko że na planach poddasza z lat 70tych była pokazana wstępna adaptacja z podpisem pani architekt .Jedna połać dachu została podniesiona a wysokość od podłogi do sufitu to 2.20m...wiec albo przepisy się zmieniły albo ktoś się pomylił.
  8. Jak to w 'świetle' ? Jesli są skosy np. wysokosc 120 przy ścianie kolankowej i sufit się podnosi do 250 przy drzwiach /lub części pomieszczenia od strony kalenicy to jak to obliczyć ?? Gdzie te wysokości które podałeś muszą być zachowane ?
  9. Witam szanowne Forum ,na wstępie zaznaczam że będę zadawać duuuużo pytań..... Oczywiście z branży budowlanej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...