Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

spin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez spin

  1. Nie do końca jest jak piszesz. 1.Towar na placach jest w większości sprzedany ( wełna , bloczki-silka,cegła,suporex) 2.Producenci w związku z łagodną zimą nie robią przegląów i stanów magazynowych tylko produkują non stop 3.Obecnie tiry stoją do załadunku na dolnymśląsku po suporex ponad 36h 4.w 2007 roku obowiązują limity kontyngentowe dla hurtowników np.na wełnę 5.Wielu producentów chodliwych towarów nie może zwiekszyć produkcji-i towar ograniczają np.Próby sprzedaży 25 za gotówkę dla hurtowni -inwestycje zmniejszanie upustów dystrybutorom Taniej nie będzie w 2007 -możesz o tym zapomnieć pozdr
  2. nie, jestem mykologiem taki od glonów ---pozdr S.P
  3. Osoba, która odradziła ci układ ściana warstwowa ze styropianem docieplona styropianem miała racje. Kondensacja pary wodnej miedzy warstwami styropianu będzie często występowała. Jednak: 1.zawsze można zastosować wentylację przegrody (listwy startowe z dziurami i wyloty przy końcu docieplenia) 2. Dlaczego zmartwiła Cię wełna? Jeżeli wykonawca jest dobry i popytasz producentów to można wykonać w rozsądnej cenie.
  4. Farby silikatowe są niestety dostępne tylko w ograniczonej kolorystyce. Wiąże się to z wysokim ph farb silikatowych--które niszczy większość tzw "ładnych pigmentów". Tak więc oferta rynkowa bez względu na producenta bedzie zawsze szarawa. Są oczywiście pigmenty czerwone odporne jednak ich cena przewyższa często koszt samej farby i nie jest ich stosowanie uzasadniona ekonomicznie. W przypadku ciemnych kolorów (żywych)-można zastosować zamiast farby silikatowej -farbę silkonową. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to ,iż często można nią malować w przypadku świeżych podłoży mineralnych dopiero po czasie karbonizacji podłoża (min. 1 miesiąc) Jeżeli chodzi o kolor to : 1.Kolory czerwone b.szybko blekną i są b. drogie. 2.W przypadku systemów dociepleń często stosowanie kolorów ciemnych jest ograniczone (nagrzewanie elewacji --szkody) Przemyśl zanim kupisz farbe i pomalujesz elewację
  5. ......A jaki klej do klejenia bez kołków? Jaki klej się do tego nie nadaje? Aby klej mozna było nie kołkować trzeba spełnić kilka warunków: 1.Przeprowadzić próbę rwania styropianu 2.Zastosować klej,który w ateście ma wpis,że mozna go stosować bez kołkowania. 3.Zapoznać się b.dokładnie z instrukcją ITB nr 334/2002 4.Tego rodzaju kleje kosztują za worek w detalu powyżej 35 zł (chemia kosztuje) ps.Rady kolegów o tym,żeby stosować klej do styropianu jednego producenta, do zatapiania siatki innego ,tynki,grunty jeszcze innego to "rady diabła". Kompletowanie systemy tylko po cenia, lub wg. "widzimisię" powoduje utratę gwarancji i jest niezgodne z prawem--brak atestu ITB. Radzę podzwonić po producentach a nie słuchać tylko hurtowników. ps.Kazdy system z atestem nawet najtańszy jest lepszy od składaka. (to tak jak z samochodami --pół OPLA i pół FIATA)
  6. Każdy producent tynku i systemów docieplen posiada w swojej ofercie program ochrony mikrobiologicznej. Firma TORAED zapewne też. Występowanie glonów na tynku czy innych materiałach budowlanych jest zjawiskiem normalnym i zależnym w głównej mierze od otoczenia i warunków klimatycznych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...