Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marian_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    wykonawcy

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

marian_'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. marian_

    skąd macie drzwi przesuwane

    Witam jakiej grubości jest to skrzydło? Gdzie je kupiliście? Bo nie wiem czy można dowolne bezprzylgowe zakupić i problemem jest tylko wycięcie tej dolnej fazy do stabilizatora w podłodze, czy trzeba jakieś specjalne zamawiać? Bo kaseta to pewnie ECLISSE lub odpowiednik jak sądzę.
  2. Ja bym nie kleił bo panel się odkształci i odejdzie, kup te listwy, długo ich nie było bo kiedyś sprzedawali ale nieco wadliwe - bez pionowych usztywnień, teraz polepszyli ten produkt i pomiędzy każdym panelem masz pionowe usztywnienia. Wygląda to bardzo estetycznie (aluminium anodowane) i jest proste w montażu (na kołkach się trzyma). Dziury - obrysowujesz kwadrat pod puszkę, wiercisz dużym wiertłem 4 otwory na wylot w rogach, kończysz wyrzynarką (dobrej klasy brzeszczot, żeby nie postrzępił brzegów) - 5 min. roboty.
  3. Dzień dobry mam taki problem, instalacja co w bloku jest z rur stalowych, robiłem remont łazienki i niestety podejścia pod grzejnik są niedostatecznie wysunięte ze ściany po położeniu płytek i mają minimalnie różny rozstaw od rozstawu podłączeń grzejnika (ok 4-5mm). Czy można, zamiast spuszczać wodę z pionu i przerabiać te podejścia (wstawiać przedłużki, jakoś "naprostować" to 5mm) zrobić jeszcze krótkie odcinki - po parę cm - z rurek z tworzywa, tam skorygować brakujące wymiary i dopiero podłączyć grzejnik? Czy są jakieś przeciwwskazania? Woda w instalacji ma chyba 75stopni na zasilaniu.
  4. Witam czy orientuje się ktoś gdzie można kupić aluminiowe profile do wsuwania paneli z blachy (lub szyb) nad blatem kuchennym? Szerokość szczeliny powinna wynosić ok. 3mm. Sprzedawano takie profile do niedawna w IKEA, ale z jakichś powodów produkt wycofano. Kleić blachy do ściany nie chcę, wiercić w arkuszach otworów też bym nie chciał. W marketach budowlanych nie mają tych profili.
  5. Witam czy orientuje się ktoś gdzie można dostać oświetlenie jak w temacie? Chodzi mi lampy spotykane bardzo często w galeriach sztuki, gdzie małą lampką podczepioną do sufitu oświetlana jest przykładowo prostokątna wisząca na ścianie praca z bardzo dużą dokładnością - tak, iż nie ma rozmytego przejścia w obszar nieoświetlony poza krawędziami pracy - oświetlany jest tylko i wyłącznie pożądany obszar. Czy można coś takiego dostać do zastosowań amatorskich (do instalacji w domu) czy są to tylko i wyłącznie drogie rozwiązania profesjonalne?
  6. Witam mam pytanie, co będzie najlepszym ekranem w moim przypadku? Mój salon od sąsiada oddziela niestety cienka ścianka działowa (13 albo 25cm - ciężko stwierdzić - zostały w ten sposób zapewne wydzielone dwa mieszkania) i sąsiadka niestety nienajlepiej słyszy, tak więc jej telewizor chodzi dość głośno i zakłóca mój spokój Sprawa wygląda mniej więcej tak: http://img168.imageshack.us/img168/8510/57162554.jpg Zastanawiałem się nad wyciszeniem wełną na profilach i płytami g-k, czy będzie to najskuteczniejszy sposób? Czy budowa ścianki z litej cegły byłaby tu alternatywnym rozwiązaniem? Ktoś chyba wspomniał, że im większa masa przegrody, tym lepiej. Problemem pobocznym jest to, że przy tej ścianie mam okno, trzeba więc jakoś ten ekran estetycznie zakończyć na wys. otworu. I jeszcze odnośnie konstrukcji z wełny i płyt g-k. W Muratorze 1/2010 jest artykuł poświęcony temu zagadnieniu, i tam radzą tak: - wełna max 5cm (grubsza niewiele da, parametry będą zbliżone a zabierze miejsce) - po centymetrze szpary na obwodzie zostawić, tam taśma akustyczna - dwie warstwy płyt g-k (mówią że druga warstwa ograniczy natężenie o jakieś 2dB - ponoć duży zysk małym kosztem) Co o tym sądzić? Czy to dobry "przepis" ?
  7. Witam szukam systemu drzwi przesuwnych pojedynczych (jedno skrzydło) chowanych w ścianie - zastanawiam się czy przy cenie ok. 1000-1300zł za rozwiązania systemowe (Porta, Eclisse - cena za kasetę, prowadnice, wałki, szczotki i ew. ościeżnicę - bez skrzydła) jest sens samodzielnego składania kasety i prowadnic z profili kupowanych "luzem"? Nie orientuję się czy są jakieś elementy "kluczowe" w tych zestawach, które trudno będzie skompletować samemu zaopatrując się w Castoramie czy LM, albo trudno będzie znaleźć takie, które jakościowo będą na odpowiednim poziomie - nie nawalą po paru miesiącach (wtedy chyba ścianka do częściowego rozebrania?) A może w takiej kasecie nie ma żadnej filozofii i nie ma się tam co popsuć? Prosiłbym o wypowiedź kogoś kto takie rozwiązanie posiada/montował. Druga sprawa - widzę, że producenci rozdzielają zestawy na: montowane w ścianie g-k i do ściany murowanej. Jaka jest w praktyce różnica? Inne są profile? Ja dysponuję ścianką murowaną 125mm i w ofercie Porty (chyba najtańsza ~1000zł) jest zestaw tylko do ściany g-k no i jestem trochę w kropce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...