Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hisroyal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hisroyal

  1. Rozumiem, że na ślepy pułap trzeba położyć folię i wywinąć na boki na belki przed wylaniem styrobetonu. Następnie na belki znowu folia pod wylewkę betonową. Oznacza to, że belki w większości będą otulone folią, jedynie od spodu, czyli tam skąd wchodzi wilgoć z pomieszczeń poniżej nie będzie folii. Trochę się tego obawiam. Panie Adamie, co Pan na to? Czy wykonał Pan już remont swoich stropów tą metodą? czy ma Pan jakieś zdjęcia z tych prac?
  2. Chyba trzeba zastosować jakąś izolację, żeby tego styrobetonu albo potem wylewki nie lać na drewno? Jeżeli zastosuje się folię na belki pod wylewkę, to czy drewno przykryte szczelnie folią nie zacznie gnić?
  3. hisroyal

    Pełne deskowanie dachu

    Dziękuję za podpowiedź.
  4. hisroyal

    Pełne deskowanie dachu

    Tak sobie myślę, że rozwiązanie z kontrłatami przybitymi do krokwi i dopiero na to deskowanie w moim przypadku naprawdę byłoby idealne. Wystarczyłoby przecież nabić na krokiew nie jedną długą kontrłatę, a kilka odcinków - zostawiając pomiędzy nimi odstępy. W ten sposób obieg powietrza na całej połaci pomiędzy deską a ociepleniem byłby zapewniony. Trochę jednak za późno wszedłem na to forum i już jest za późno na zastosowanie tego sposobu. Dach mam już odeskowany - deska bezpośrednio do krokwi - ekipa uwinęła się szybko. I co teraz? Mówiąc szczerze trochę mam opory przed wierceniem otworów w krokwiach. Krokwie maja wysokość 13 (to takie pomocnicze, podtrzymujące) oraz 15-17 te główne np. narożnikowe. Zostawiłem oryginalne krokwie z 1920 roku bo były w bardzo dobrym stanie. Obawiam się, że wiercenie zanadto by je osłabiło. Tym bardziej, że musiałbym je nieźle poszatkować - mój dach ma tak skomplikowany kształt, że mnóstwo w nim np. takich trójkątnych martwych pól, gdzie musiałbym nie tylko wiercić otwory wyjściowe ale i wejściowe. Myślę, że po prostu między krokwie włożę płyty wełniane o grubości 8 cm, zostawiając w ten sposób co najmniej 5cm odstęp do deski. Jak się to wszystko porozsycha to mam nadzieję że samo się przewentyluje przez szpary między deskami. Co specjaliści na to? Pod krokwie 10-15 cm wełny i przynajmniej wszystko będzie równomiernie ocieplone. No i oczywiście paroizolacja.
  5. hisroyal

    Pełne deskowanie dachu

    @Andrzej Wilhelmi Panie Andrzeju Bardzo proszę o radę. Remontuję stary dom. Dach dość skomplikowany: koperta, lukarny, kawałki masandrowe, kominy itd. Oryginalnie łaty były przybite bezpośrednio do krokwi i na to karpiówka - żadnej innej izolacji. Postanowiłem zagospodarować poddasze: ocieplić, odeskować i na to papa. Proszę odnieść się do 2 propozycji: 1) Jedna z osób na tym forum proponowała takie rozwiązanie: folię wysokoparoprzepuszczalną na krokwie, na to kontrłaty, deskowanie, papa, kontrłaty, łaty, dachówka. Ponieważ moje krokwie mają 15 cm pasowałoby mi to rozwiązanie bo można wełne dosunąć do folii wykorzystując całą wysokość krokwi. Co Pan sądzi o tym rozwiązaniu? 2) Już ktoś pytał o to na tym forum, ale nie otrzymał wyczerpującej odpowiedzi. Jak poradzić sobie przy dachu kopertowym z obiegiem powietrza pomiędzy wełną i deskami? Bardzo proszę o w miarę dokładne instrukcje. Pozdrawiam hisroyal
×
×
  • Dodaj nową pozycję...