romole
Użytkownicy-
Liczba zawartości
508 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
A mówili: - weź zburz i po problemie...
romole's Achievements
DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)
10
Reputacja
-
Moja ostatnia uwaga - co by nie śmiecić akademickimi wywodami:bash: - do powietrza: - jesteś ofiarą jedyniesłusznejopcji i nic Cię nie przekona do innych systemów, - grzanie podczerwienią jest znane w dziale Kominki:p, - jest jednak na tyle niewystarczające do ogrzania całego domostwa, że trzeba je pogonić... - wcale nie trzeba dużo energii, żeby go nagrzać. Ma jedynie niewielką pojemność cieplną (np. w stosunku do wody) i dlatego objętościowo trzeba go użyć więcej, by tą samą ilość ciepła przetransportować.
-
Szamot w obudowie można wykorzystać jako akumulator ciepła w dystrybucji DGP. Żeliwny lub stalowy wymiennik ciepła do szybkiej wymiany. Ciepłe ściany zwiększają bezwładność cieplną zasilania DGP. W ten sposób unikamy wady dystrybucji ciepła w obudowach izolowanych, czyli konieczności palenia non stop.
-
Proponuję po nalewce jeszcze raz przeanalizować powyższe... Powszechnie wiadomo,że powietrze jest izolatorem, ale nieruchome, zamknięte w formie styropianu, pianki poliuretanowej lub innej postaci. Wprawione w ruch doskonale sobie radzi z rozprowadzeniem ciepła.
-
Wyciszenie sufitu w bloku pianą poliuretanową?
romole odpowiedział in54ne71 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Nie o rodzaj wełny w Twoim przypadku chodzi, a o łatwość zaaplikowania. Ważne jest to, aby upchać jej najwięcej ile się da. Dodatkowo to pudło rezonansowe trzeba szczelnie zamknąć. Nie ma sensu rozbebeszać istniejącą zabudowę, aby tylko przekładki zastosować. Wystarczy porównać dudnienie ścianki suchej zabudowy z wypełnieniem wełną, a bez niej.- 11 odpowiedzi
-
Kolorystyka załatwia wszystkie problemy z brudzeniem. Dobry pomysł z siatką maskującą. Nie zapomnij o fotce z końcowym efektem.
-
Wyciszenie sufitu w bloku pianą poliuretanową?
romole odpowiedział in54ne71 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Jak zmienisz postać wełny, to możesz ją tam wdmuchać. Optymalne rozwiązanie, to wełna w granulacie. W tej sytuacji wytłumiające przekładki bym sobie odpuścił.- 11 odpowiedzi
-
Informacji nigdy za wiele. Jeżeli inwestor ma podstawy, aby oprzeć się na własnym intelekcie, to po studiach przypadku, analizie za i przeciw – wybiera optimum. Jeżeli nie rozumie tego, o czym tutaj piszemy, to powinien wziąć fachowca, założyć kapcie na nogi i czekać na owoc rzetelnej pracy. Czy można ufać doradzaczom typu: „bo u mojego teścia, szwagra, sąsiadki to....” Nie ma uniwersalnych przypadków. Nie poznamy wszystkich szczegółów konstrukcyjnych, warunków itp. Decyzja inwestora powinna zapaść w jego głowie...
-
7 płyt. Narysuj sobie w pomniejszonej skali plan pomieszczenia. W tej samej skali wytnij papierowe formatki płyt i układaj tak, co by cztery rogi płyt w jednym miejscu się nie spotkały.
- 2 odpowiedzi
-
Pol-u, wstaw na miejsce docelowego kominka grzejnik elektryczny z połową mocy nominalnej i testuj, czy dotrze ciepełko we wszystkie kąty.
-
Wojtek, czy Ty aby nie jesteś zbytnim idealistą? Swoje teorie sprowadzasz do warunków idealnych, a wiesz doskonale, że takich nie ma, tak samo jak nie ma ciała doskonałego. Mam nadzieję, że moja, osobista żona tego nie czyta... Centralnie ustawione piec, czy kominkowe ustrojstwo ogrzeje dookoła wszystko, co "widzi" promieniowaniem podczerwonym. Wszystkie przegrody, to izolacja, a jeszcze większą izolacją jest nieruchome powietrze. Nie wierzę w takie warunki, aby aby odosobnione pomieszczenie było dogrzane w takim stopniu jedynie przez promieniowanie. Ściany nie napędzą konwekcji powietrza aż w takim stopniu. Musi być ruch powietrza wymuszony, albo przez grzejnik (wodny, akumulacyjny itp.) grawitacyjny lub też pędzony wentylatorem.
-
A flaszeczkę i owszem, z przyjemnością...Ale nie będzie Ci żal tej drewnianej chałupy po ogniowych eksperymentach...? Była by to wizja ognia dość spektakularna:D A pro po wizji Byłem o krok od wybudowania podobnego parowozu jak Twój. Jednak kapryśny klimat zweryfikował mój zamiar, bo co zrobić z ogniem, w którego uwielbiam się wpatrywać, a który po załadowaniu ciepłem odbiornika może doprowadzić do przegrzania. W salonie dobrze jest wypoczywać napawając się tańcem ognia, a nie męczyć się z nadwyżką ciepła. Dlatego podobają mi się pomysły z hybrydami, po załadowaniu jednego odbiornika, przester i pakujemy ciepełko w następny. Z niecierpliwością czekam na Wojtkowe wynalazki...
- 3 133 odpowiedzi
-
- ceramiczny...
- piecyk
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zolthar, ja mam na myśli flizelinę z włókna szklanego. Z budowlanki, nie krawieckiej.
-
Nie dało Ci do myślenia dlaczego tynk zduński jest "dośc gruboziarnisty"? Im drobniejsze ziarno, tym większe ryzyko pęknięć. Nie będę reklamował konkretnego produktu - spytaj w branży, ale wiem, że w miejscach narażonych na pęknięcia (na styku płyt lub różnych materiałów) stosują paski flizeliny.
-
W dzieleniu strugi spalin, to bardziej stawiam na równomierność zarastania kanałów sadzą, niż na rozkład temperatur. Sadza na ściankach to izolacja czyli najmniej pożądana rzecz przy wymianie ciepła. Wojtek twierdzi, że spaliny zamiast pędzić po najmniejszej linii oporu, wolą do zimniejszego... Stawiam flaszkę, że również sadza jest bardziej wybredna i woli się osadzić na chłodniejszej ściance. Remiks, Twoja opcja z dodatkowym wymiennikiem do "lżejszych "zastosowań, to świetna sprawa! Wojtek wyłuskał wadę ciężkiego wymiennika ceramicznego i za to medal. Wykorzystanie dodatkowych wymienników nie oznacza końca wizji ognia, bo pzecież w kominkowym salonie, to podstawowa przyjemność.
- 3 133 odpowiedzi
-
- ceramiczny...
- piecyk
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wygląda na to, że nadproże suwliwie Ci się osadziło, czyli ma możliwość kompensacji wydłużenia cieplnego... Takie prefabrykaty, konstrukcyjnie przewidziane są do zastosowań gdzie nie ma takich temperatur. Dla przykładu dla dł.1m i różnicy temp.100*C nadproże wydłuży się o 1,2mm. Niby nie dużo, ale przy sztywnym osadzeniu pęknięcie obudowy pewne. Mistrzowie zalecają zbrojenie nadproża prętem do 6mm, co by je "uelastycznić". Z tynkowaniem obudowy, to też ciekawostka. Pierwsza skorupa, to tynk na siatce, a druga to płytki na kleju. Nie daj się prosić, tylko kładź płytki i dawaj relacje, czy nie pojawią się pęknięcia w miejscach styku różnych materiałów:yes: