Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PasiuMoniś

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    440
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

PasiuMoniś's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Ok czyli ustawienia, o których piszesz robi się w kotle/sterowniku kotła? Grzałkę można podłączyć nawet przez zwykły programator czasowy i będzie działać jak piszesz, chyba że są jakieś grzałki z programowanymi godzinami pracy.
  2. Dzień dobry. Dawno mnie tu nie było ale wreszcie po wielu latach będzie u mnie gaz i mam kilka pytań . Mam kocioł na ekogroszek, bojler 140l z grzałką elektryczną, grzejniki + podłogówka w łazience i kuchni. Dom około 200m do ogrzania. W sezonie grzewczym CWU grzeję kotłem natomiast od wiosny do jesieni prądem. Chcę zainstalować kocioł gazowy, kondensacyjny, jednofunkcyjny + zewnętrzny wymiennik CWU koniecznie z grzałką elektryczną. Czemu z grzałką? Ponieważ mam też instalację fotowoltaiczną i szczególnie w miesiącach letnich z niej korzystam. Od razu uprzedzę pytanie czemu nie CP skoro mam fotowoltaikę? Ponieważ nawet obecnie nie pokrywa ona moich potrzeb co do zapotrzebowania na energię elektryczną i gdybym się zdecydował na CP to w zasadzie w całości grzeję prądem "z sieci" a nie "swoim" no i do tego zdecydowanie wyższy koszt samego urządzenia. Generalnie stwierdziłem, że mi się to nie opłaci. Wracając do wątku pytania są takie: Czy można zastosować kocioł gazowy + zewnętrzny wymiennik CWU z grzałką elektryczną? Pewnie tak więc kolejne pytanie czy można jakoś tak to zaprogramować aby kocioł gazowy nie grzał CWU kiedy chodzi grzałka elektryczna? Ew. czy można robić tak jak robiłem obecnie czyli piec gazowy pracuje tylko w okresie grzewczym a w "lato" woda jest grzana tylko grzałką (obecnie to u mnie przestawienie 2 zaworów)? Mam istniejący komin systemowy z wkładem ceramicznym, czy można go wykorzystać do odprowadzenie spalin czy trzeba wsadzić do niego wkład koncentryczny? I ostatnie pytanie dotyczące samego kotła a raczej jego "modulacji" i mocy minimalnej, która jak wyczytałem powinna być jak najmniejsza - czy ta moc to parametr który się ustawia (programuje) czy też kocioł sam ją dobiera tak aby spalić jak najmniej paliwa? Jeśli robi to sam to na podstawie jakich danych czyli jakich ew. dodatkowych urządzeń potrzebuje aby tak pracować (czujniki temperatury, itp.)?
  3. No więc stwierdzam, że w zasadzie jest to takie samo badziewie co CP a w szczegółach porównanie wygląda tak: - dostawa chyba ze 2 tygodnie, dramat (CP zawsze była max. po kilku dniach) - worki 25kg mocne (CP 20kg, trochę słabsze) - granulacja faktycznie większa niż CP, mniej jest drobnej frakcji i miału - jak na porę roku węgiel w miarę suchy, tutaj nieliczny plus - spieka się strasznie (chyba nawet bardziej niż CP) - popiołu dużo (porównywalnie z CP) - dużo jakiegoś czarnego nalotu na elementach kotła (przy paleniu CP ten nalot jest dużo jaśniejszy) - spalanie podobne co CP Czy warto dopłacić 50zł? Chyba nie. Tak czy siak w tej cenie nic się nie kupi więc jak najbardziej można tym palić, mając powyższe na uwadze oczywiście. Były niedawno mrozy około -20 i bez większego problemu na obu opałach piec sobie radził. Pozdrawiam
  4. Jak trochę poczekasz to Ci napiszę bo ostatnio zamówiłem tonę. Palę Czarną Perłą i w sumie z ciekawości zamówiłem Stabka czy jest jakakolwiek różnica. Ten sam producent, oba to rusek, 50zł różnicy w cenie. Zobaczymy.
  5. Tak się zachwycił zakupem, że postanowił podzielić się tym szczęściem z całym forum :lol2: Ale widzę, że to już nie pierwsza próba bo pamiętam to "cudowne źródło"
  6. Spaliłem tonę CP, teraz kupiłem 2 tony na zapas bo cena śmieszna ale u mnie mocno się spieka, szczerze to nie wiem jak ją spalić żeby się nie spiekała. Tej "zimy" trochę poeksperymentowałem z 3 rodzajami opału, napiszę w wolnej chwili oddzielnego posta bo wyniki są interesujące.
  7. Gdyby nie brak miejsca w garażu to bym kupił. CP ma swoje wady ale w tej cenie grzech nie brać
  8. O! Jest i polecany przez Wiktora626 sprzedawca... zima idzie
  9. Oj tam... Wiktor626 tak się zachwycił "swoim zakupem", że już prawie wszystkie informacje tu podał... Zaraz pewnie numer konta podrzuci żebyś nie musiał na stronie szukać :lol2:
  10. Sprecyzuj może dokładnie co mam oglądać bo jak patrzę na mój komin nie po tygodniu ale po 8 sezonach to nie widzę nic niepokojącego...:confused: A piec czyścić trzeba tak czy siak. Z jednego grochu syfu więcej z drugiego mniej. Jak pewnie 95% tu piszących, natomiast z tym pechem to nie wydaje mi się
  11. Spalił byś tyle samo, może ciut mniej Przynajmniej u mnie tak jest bo jednak każda instalacja jest inna. U mnie różnice w spalaniu różnych grochów to max.10%-15%, mogą być większe w przypadku dużych mrozów ale takich dni jest kilka w roku, bardziej różnice są np. w ilości popiołu.
  12. Kolego z tymi ratami 0% to trzeba uważać. Nie na same raty bo wielokrotnie korzystałem ale np. ktoś polecił SOBIANKA - ok, tylko że cena Silvera na allegro w ratach 0% to 1019 a u nich na stronie od ręki kupujesz tego samego za 909... no tylko musisz od razu wyłożyć kasę.
  13. Równie dobrze mogę napisać (z własnego doświadczenia), że rusek za 730 zł spali się tak samo jak nasz za 900 i co tu jest "porządne" a co nie??? Śmieszy mnie co to producenci a raczej dystrybutorzy wypisują na swoich stronach no ale jak się chce sprzedać towar za 1000 czy nawet 1200 (o zgrozo) to jakimiś bajkami trzeba to uzasadnić.
  14. I wzbudził u Ciebie taki zachwyt, że aż zarejestrowałeś się aby w pierwszym komentarzu podzielić się ze światem tą wspaniałą wiadomością... :lol2: :rotfl:
  15. No właśnie też mam wrażenie, że trochę mniej się spieka tylko nie wiem czy to zasługa CP czy trochę innych parametrów spalania wynikających z tego, że jest cieplej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...