Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lkk.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    kończymy SSO :)

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Poznań

Profil płatny

  • Kategoria
    wykonawcy

lkk.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Planuję obłożyć panelami tylko połać południową, ewentualnie w przyszłości mogę dodać panele na jeszcze jednym dachu z połacią południową. Więc wychodzi na to, że nie ma dla mnie znaczenia czy wezmę 3 przyłącza czy też 2+2? Jeszcze wcześniej pytałem o odległość między panelami a inwerterem, czy jest to sensowne, żeby dawać panele na wiacie garażowej, a inwerter w domu oddalonym o ok. 20m (licząc po kablu to byłoby co najmniej 35m a może i ponad 40m kabla między panelami a inwerterem). Jeśli dam panele na domu, odległość do inwertera to i tak będzie jakieś 20-25m, bo zakładam że inwerter jest instalowany w pobliżu rozdzielni?
  2. Dzięki za podpowiedź, ale chciałbym się dowiedzieć, w czym lepszy jest Fronius od Steca? Mniej awaryjny? Chodzi o lepsze parametry? Jeszcze jedna zagwozdka, w specyfikacjach pojawia się informacja o liczbie przyłączy prądu stałego - albo są 3 przyłącza albo 2+2 - jakie są plusy i minusy obu opcji?
  3. Byłby ideał ale nie - panele będą podpięte pod sieć, także powiedzmy, że bardziej chodzi o to, żeby w ciekawy sposób zwiększyć zużycie prądu, żeby mi się ładnie wszystko bilansowało Do przeróbki biorę vw jettę mkI, początek prac w przyszłym tygodniu. Na pierwszy ogień blacharka, potem wymiana bebechów. Jak mi się uda projekt zamknąć w jakieś 3 miesiące, będzie super. Dobrze widzę, że jesteś z okolic Biłgoraja, Zwierzyńca? Pięknie tam, a i wspomnienia pozytywne ale jest ode mnie kawał drogi, także jakby co tylko wymiana informacji na odległość wchodzi w grę.
  4. A sprawdzałeś może w swoim regionalnym funduszu ochrony środowiska? Może mają akurat nabór wniosków.
  5. Hmmm, o tych inwerterach może ktoś by mógł się wypowiedzieć - lepsza Steca czy Fronius, czy to podobne jakościowo? A może coś jeszcze innego warto brać pod uwagę? No i marka paneli, mając wybór taki, o którym pisałem, na co warto się decydować?
  6. Ze zwiekszeniem zużycia rzeczywiście nie będzie problemu: - ładowanie elektrycznego samochodu - w przyszłym tygodniu zaczynam przy nim dłubać - ogrzewanie warsztatu grzejnikiem elektrycznym, żeby zimą mieć chociaż z +5 - całoroczna szklarnia, początek montażu latem.
  7. Wśród ofert mam w zasadzie trzy opcje - StecaGrid 3203, Fronius Symo 3.0-3-S, Fronius Symo 3.0-3-M. Przy okazji pytanie - planuję montować panele na wiacie garażowej a inwerter w domu, odległość między budynkami to jakieś 20m, ma to sens czy lepiej mieć inwerter jak najbliżej paneli?
  8. Witam, chętnie podepnę się pod temat. Zastanawiam się nad montażem instalacji PV, no i po głowie tłucze się pytanie zasadnicze - warto czy nie warto? Sytuację mam taką: - roczne zużycie prądu między 1400 a 1500kWh (dom jednorodzinny 100m2) - południowa połać dachu - kąt nachylenia 35 st, odchylenie 20 st na zachód (chociaż mam możliwość montażu na wiacie garażowej - dach idealnie na południe, kąt 33 st) - oferty, które do tej pory zebrałem są w zakresie 17 do 20 tys. brutto za instalacje ok. 3kW z inwerterem 3-fazowym (panele w ofertach różne: Amerisolar, Q.Cells, SHARP, Bauer, Selfa, Winaico), inwerter Fronius albo Steca - składam wniosek o dofinansowanie z WFOŚiGW - do 100% finansowania w formie pożyczki, oprocentowanie 1%, przy regularnych spłatach ostatnie 30% umażane Niby ma to ręce i nogi, ale doświadczenie z PV mam zerowe więc jak ktoś bardziej w temacie oblatany może się wypowiedzieć na temat sensowności inwestycji - będę wdzięczny.
  9. ok, przyznaję, że opisu pod filmem nie przeczytałem... a tak z ciekawości - jaka była grubość tych płyt styropianowych?
  10. ...a czemu ten film na youtube ma być dowodem na oszukaństwo Genderki? W paczce jest między 0,24 a 0,3 m3, zależnie od grubości płyt. Gdyby w paczce był 1m3 i ważyło toto niecałe 3,5 kg to bym się zgodził, że masakra
  11. dzięki za porady!!! tak myślę, czy jeszcze może przejrzeć, co pod planowaną blachę na rąbek producent doradza...?
  12. Witam, też dołączę do tematu - w przyszłym tygodniu będziemy mieć robioną więźbę ( ) z pełnym deskowaniem, na wierzch w przyszłym roku chcemy położyć blachę gładką na rąbek, dach ma nachylenie 35 stopni. Będę wdzięczny za poradę, jaką papą warto taki dach przykryć na zimę. aha, dach jest najprostszy z możliwych - dwuspadowy, bez żadnych okien dachowych, lukarnów i innych udziwnień jedynie dwa kominy będą przez niego przechodzić.
  13. lkk.

    kredyt i inne takie

    umowa kredytowa podpisana (ulga, że to już z głowy...), po wcześniejszym baaaaardzo dogłębnym przeryciu wszystkich paragrafów - głowy mieliśmy jak dynie, ale przynajmniej podpisy składaliśmy z jakimś takim spokojem wewnętrznym mury zrobione, w najbliższym tygodniu więźba, potem wykańczanie szczytów i deskowanie / papowanie. Następnie zabić otwory dechami i... ...tyle szanowni państwo przed zimą potem tylko ciepłe kapcie i grzane piwo i byle do wiosny. A z wiosną transz uruchamianie, okien montowanie, instalacji zakładanie i ogólna rozpierducha. Oj, będzie się działo, jak to mawia klasyk
  14. lkk.

    i decyzja kredytowa też już jest ;)

    spoko spoko, bedzie dobrze :)
  15. no to posuwamy się do przodu :) bank wydał decyzję pozytywną odnośnie kredytu, to raz budowlańcy chcą jeszcze w tym tygodniu wchodzić na poddasze, to dwa wycenę na więźbę dostałem całkiem przystępną, to trzy tydzień jeszcze się nie skończył, a jaki już udany normalnie wychodzi na to, że nasz niecny plan zrealizujemy - SSO przed zimą! Kasa swoja i ta pożyczona się rozejdzie, ale kredyt przyznany, więc pożyczki rodzinne można pooddawać i na wiosnę ruszać z wykańczaniem! czadzior!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...