
advance
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
wykonawcy
advance's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Ostatnie pytanie - czy VR921 jest kompatybilny z VRC700 ? Na stronie Vaillanta już nie ma informacji o VR920, jest tylko VR921 (sensoNet).
-
Dzięki Mareks77. Zawór trójdrogowy mam ( podpisany na rysunku literką Z ). Musiałbym dokupić siłownik + VR70 + VR91. Rozumiem że VR70 steruje odcięciem obiegu podłogówki poprzez siłownik ? A gdybym jeszcze do łazienki na poddaszu dołożył regulator pokojowy VR51 i sparował go z głowicą VR50 zamontowaną na rozdzielaczu tylko do obiegu podłogówki w łazience na poddaszu ?. Fachura do podłogówki w łazience założył mi zwykłą głowicę na rozdzielaczu . I czy do ambiSens w ogóle potrzebuje VR920 ?
-
Witam wszystkich, W 2020 roku lokalny fachura zrobił mi ogrzewanie w domu w sposób przedstawiony na obrazku poniżej. Regulator VR700 zamontowany na poddaszu w sypialni + czujnik pogodowy na zewnątrz. Poddasze jest w całości ogrzewane grzejnikami z wyjątkiem łazienki gdzie jest podłogówka - całość zasilana z rozdzielacza. Parter z kolei ogrzewany jest podłogówka z osobnego rozdzielacza i osobną pompką P2, która jest załączana po osiągnieciu zadanej temperatury w czujniku T1. Przed pompką P2 jest zawór zamykający obieg podłogówki. Efekt całości jest taki, że często w łazience na poddaszu jest po prostu zimno a grzejniki skręcone na 3 tak by podłogówka na parterze grzała. Chciałem to moje ogrzewanie jakoś usprawnić i myślałem o Danfoss Ally + Icon + głowice na grzejnikach i termostaty w pokojach lub rozbudować obecny system Vaillanta o ambiSense lub TADO. Sam nie wiem w sumie co będzie najlepsze dlatego proszę o jakąś poradę w tej kwestii .
-
Witam, Jestem na etapie montażu okien w domu drewnianym z płaza 18cm. W związku z tym, że chcemy zachować naturalną elewację dom będzie ocieplony od wewnątrz 15cm wełny. Dom usytuowany jest na wsi i nasz tryb życia w lecie będzie bardzo mocno związany z tarasem, który jest zespolony z domem od strony salonu więc w lecie okna będą pootwierane lub uchylone non stop. W zimie natomiast będziemy w 90 % opalać drewnem w kominku z planowanym DGP. Ponieważ posiadam 3 kominy ( jeden w kotłowni - 1 kanał spalinowy, 2 kanały wentylacyjne, jeden w salonie - 1 kanał dymny + wentylacja, 1 kanał wentylacyjny, oraz jeden w kuchni - 3 kanały wentylacyjne) oraz planuje ocieplenie od środka zastanowiam się nad prawidłową wentylacją domu i rozważam dwie opcje: 1. Wentylacja grawitacyjna + nawiewniki w oknach 2. Wentylacja mechaniczna z lub bez odzysku ciepła W moim domu rodzinnym ( również drewnianym ) ale ocieplonym od zewnątrz wełną z plastikowymi oknami przy wentylacji grawitacyjnej nie ma żadnego problemu z nadmierną wilgocią w domu, grzybami itp., dlatego tu przemawia opcja pierwsza - w dodatku okna bez nawiewników. Zauważyłem, że ludzie często narzekają na skraplanie się wody na oknach - powiem szczerze, że nigdy się z tym nie spotkałem i wnioskuję, że wogóle okien nie otwieraja lub nie uchylaja. Wentylacja mechaniczna natomiast musiałaby natomiast współgrać z DGP, a kominek będzie głównym źródłem ogrzewania w domu. W kotłowni planuje mały kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania do ogrzewania podłogowego na parterze i dogrzewania w razie czego poddasza z kaloryferów. W związku z powyższym, którą wentylację doradzilibyście ? Ponadto, gdybym zdecydował się na WM z odzyskiem lub nie to czy znalazła by się osoba, która pomogłaby mi ją zaprojektować ? Wykonaniem zająłbym się sam. https://imgur.com/a/mHJYYG6 https://imgur.com/a/vjdpG2d
-
Starostwo powiatowe - poprawki do projektu
advance odpowiedział advance → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Nie zgubiła bo widziałem, że ma Oddam kopię bo kolejnego egzemplarza kupował nie będę. Dzwoniłem do Archiportalu i powiedzieli mi że kłopotów robić nie będą bo i tak czekają mnie jeszcze wydatki -
Witam, Zaadaptowałem projekt i złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Starostwo wykryło drobne błędy do poprawy i nakazało mi je poprawić. Problem w tym że pani że Starostwa nie chce oddać mi 4 sztuk projektu i dała mi tylko 3. Czy Starostwo może zatrzymać jedna sztukę projektu ? Jak ja niby mam teraz poprawić projekt którego nie mam...
-
Zareklamowałem, jutro ma się coś wyjaśnić...mam nadzieje że się tych słupków pozbędę ...
-
Witam wszystkich. Przejdę od razu do rzeczy. Zdecydowałem się na ogrodzenie z słupków betonowych i siatki leśnej. Zamówiłem słupki i po osadzeniu czterech pierwszych słupków zauważyłem, że strasznie się "chwieją". Po dłuższych oględzinach zauważyłem że jeden jest trochę pęknięte przy najniższej przelotce. Pęknięcie jest praktycznie niezauważalne. Drugi chwieje się tak samo z tym że nie widzę pęknięcia. To chyba nie jest normalne ? Robiłem już ogrodzenie z profili zamkniętych i po osadzeniu były sztywne. Poniżej film, być może mało widać ale jak się przyglądniecie zauważycie jak chodzą. Miał ktoś kiedyś takie problemy ? Jak to reklamować ? - Mam cztery słupki zabetonowane - 2 początkowe i 2 narożne ale bez podpór bo wstrzymałem dalsze prace. Nic nie wskazywało że nie będą tak sztywne. https://www.youtube.com/watch?v=QwYZmj555T8&list=UU93i26NdJQ0xfYYqjHtNeaA Dzięki za wszelką pomoc.
-
Witam Zakładam nowy temat dotyczący ogrodzenia, gdyż mam dość nietypowy problem. Mam do ogrodzenia około 340m działki w tym 280m ma być ogrodzony przyszły ogród. Front ogrodzenia zrobię całkowicie drewniany, tu nie ma problemu. Natomiast co do ogrodu małżonka wymyśliła sobie, że w dużej części (za wyjątkiem tyłu działki) po ogrodzeniu mają się wspinać różne roślinki np. winogrono itp. Myślałem, żeby zrobić ogrodzenie z siatki leśnej ale podejrzewam, że nie wytrzyma naporu przyszłych roślin + dojdzie później problem z konserwacją takiego ogrodzenia, co by nie upaprać roślin. Ogrodzenie ma być dość szczelne do czasu aż rośliny sobie nie urosną tak żeby pies nie uciekł . Co o tym myślicie ? Jakieś sugestie ? Pozdrawiam.
- 2 odpowiedzi
-
- "dla
- ogrodzenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam wszystkich serdecznie. Czy ktos bardziej doswiadczony moglby mi doradzic czy pierwsza warstwe lazury na elewacji drewnianej nanosic pedzlem ( chodzi o wcieranie lazury w drewno ) a nastepne pistoletem czy wszystkie bez wyjatku pistoletem ? Z gory dziekuje za pomoc Pozdrawiam.