Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kravietz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kravietz

  1. A mi się wydaje,że to w granicach tolerancji.5mm od wymiaru,nie popadajmy w paranoję.co do jakości drewna użytego do wykonania schodów(bo tu pewnie leży przyczyna pęknięć) to już inna sprawa.
  2. I jeszcze jedno nie daj się wrobić w gładzie to raczej najgorsze rozwiązanie gdyż peknięcia po pewnym czasie się powielą .
  3. Pęknięcia powstały prawdopodobnie na skutek zbyt szybkiego wysychania(zbyt chłonne podłoże lub zbyt wysoka temperatura pracy).Wyjściem moim zdaniem jest tapeta z włókna szklanego ,dobre rozwiazanie w przychodniach,trwała mocna itd. http://www.empora-konstrukcjestalowe.pl http://www.grupa.savdo.pl
  4. Płyta była zabezpieczona (kładziona w upały) i cała sprawa może by nie wyszła gdyby nie kilka odkrytych płyt na odcinku około 15 m.niektóre płyty są bielutkie i nie nasiąkły.lecz większość jest spęczniala i do tego splesniała.Po odkryciu blacharki okazało się ,że również te płyty mimo osłny pleśnieją. Cy ktoś wie gdzie w okolicach Wrocławia jest instytucja ,która mgła by zrobić ekspertyzę i stwierdzić o c kaman.
  5. Zakupiłem u sprzedawcy około 50 szt. płyty Osb 3,którą to kładłem przed położeniem blacharki na attyce dachu.I co się stało :otóż po niewielkich opadach deszczu 90 % płyt spęczniała z 25mm do 30mm.Dodam iż pojawiły się także ogniska pleśni na płycie i krawędziach.Te 10 % jak zauważyłem było od innego producenta i te płyty są ok tzn.w ogóle nie zmieniły grubości ani koloru. Nawet płyty które są przykryte blacharką ,wskutek działania wilgoci także zachodzą grzybem(oprócz tych 10%) Czy ktoś wie o co chodzi z tymi płytami i czemu jest taka różnica z chłonnością ?
  6. To dobrze ,ze to nie narożnik bo już się zaczynałem obawiać
  7. Na zdjęciu na dole widać dobrze przewagę flizeliny nad siatką (zgrubienie).Właśnie przez to zgrubienie musisz używać gładzi do przyklejania narożnika.Jesli zrobisz to twardszą masą i przykryjesz finiszem to przy wygładzaniu zgrubienia materiał bardziej miękki "wysypie się" odkrywając masę startową . Druga sprawa ,ze przy docieraniu narożnika na ostatnim zdjęciu na 100% przetrzesz siatkę i bedziesz miał jeszcze jedno szpachlowanko:)
  8. No chłopie uratowałeś mi życie ,bardzo dobry pomysł i do tego filmiki na you tube:)dz
  9. No i nie jest powiedziane ,że wykonawca nie osiągnął tych parametrów (wilgotność)trudno to teraz udowodnić .Mam czutkę,że ta wilgoć i grzyb to jednak inna przyczyna.Być może paroizolacja jest źle wykonana i coś się tam dzieje.Skoro ściany były such nie chce mi się wierzyć aby pleśń spowodowała wilgoć z placka kleju która to notabene powinna zostać wchłonieta przez gk i oddana do wnetrza .Myślę,że pod płytami istnieje jakiś głębszy ,stały problem z wilgotnością .
  10. Temat jest taki iż jest to basen z lat 70.Był zrobiony w takim właśnie systemi jak pisałem a teraz musi byćodnowiony jak najmniejszym kosztem:).
  11. Niestety wykonawca ma rację.Klej schnie bardzo szybko i nie trzyma wody w sobie tak,że mówienie o złym wykonaniu to bzdura.Praktycznie kiedy kończył przyklejanie klej był już suchy.Jeśli pojawia się gdzieś woda "pod ścianką' klej absorbuje wodę poprzez podciąganie kapilarne i przenosi się to na gk stąd widoczne plamy.Sam położyłem w starym budynku płyty na placki mimo swiadomości ,że jest zawilgocona .Pokombinowałem coś z folią w płynie i placki nie przebijają.Ale w twoim wypadku może chodzi jeszzcze o przemarzanie ścianki kolankowej.
  12. Potrzebuję zrobić izolacje starego basenu.Sciany będą otynkowane .Co potem ?Czy zna k toś może producenta jakiejś specjalnej ,niedrogiej masy.Docelowo myślałem o żywicy na tynk.Ale jeśli ktoś rozwiązał to inaczej proszę o info
  13. Kravietz

    Cena B20

    Co do jakości betonów to sprawdziliśmy kiedyś jedną przy okazji wylewania posadzki w hali około 10000 m2.Dodam ,że beton był z tzw.zbrojeniem rozproszonym. Wzieliśmy próbkę 100 kg betonu ,wypłukaliśmy cement i drobne kruszywo,wybraliśmy owo zbrojenie i co się okazało: -ilość zbrojenia zaniżona o około 25% ,czyli sporo -grube kruszywo o około 15% -po zważeniu 1 samochodu z betonem okazało się ,ze brakuje około 0,7m3 w gruszce???? Wniosek :można negocjować ceny betonu ale raczej odbywa się to kosztem jakości
  14. Ceeny troszkę nieproporcjonalne ,bo o ile klejenie płyt wychodzi nawet lekko zawyżone to jednak sufit jest dziwnie tani .Ale jeśli Pan się zgadza na takie ceny to tylko robić
  15. Nie wiem jak ten fachowiec zarabia przy takich cenach:)
  16. Mistrzu ja wybrałbym jednak stelaż bo to właśnie ściana położona na klej jest mniej odporna na rysy ,poza tym prawidłowo wykonana ściana nie jest kręcona do U przy podłodze i suficie co pozwala scianie swobodnie pracować z praktyki wiem,ze rysy częściej pojawiają sie na ścianie wykonanej metodą na klej. Co do mocowania profila U do sufitu na molly to uważam to za zbędny wydatek gdyż zakładając rozstaw profili na 40 cm to a jak się trafi w profil wkretem to trzyma że dzieci po dzieciach.
  17. A płyta całkowicie wodoodporana to np.Aquapanel firmy knauf .Więc jeśli zależy Ci na całkowitej wodoodporności zastosuj ja .
  18. Jeśli chcesz zrobić go sam to zajrzyj tuwww.knauf.pl/knaufengine/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=172
×
×
  • Dodaj nową pozycję...