Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yacek4

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

yacek4's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Oczywiście zgadzam się że ocieplenie od wewnątrz jest najgorsze z możliwych ale z jednego powodu który nie został tu podany a mianowicie taka ściana zachowuje się jak pustostan i zimą cała przemarza i przy zawilgoceniu muru popęka!! A jak za jakiś czas zostanie budynek szczelnie otynkowany lub ocieplony to po roku może pachnieć jak w piwnicy. Pozdr.
  2. Jak potrzebujesz prywatnie to ten Bosch będzie dobry ale jak chcesz otworzyć firme i montować CO to jak mój poprzednik pisał bosch (nawet niebieski) będzie nawalał i robota będzie stała. Ja w 1991 roku kupiłem młoto-wiertarke Atlas Copco i np otwór fi 50 w lanej płycie o gr.24 cm wierci około pół minuty i tak już 13 lat....
  3. Na tym obrazku http://gazeta.psb.com.pl/Wyd-02-4/bmf.html na górze po lewej stronie jest widoczny słupek , płatew pośrednia i pomiędzy nimi miecz zamocowany na " kozią stopkę".
  4. Witam. Dzięki za linki. Raczej muszę poszukać w muzeum techniki bo jedyne co udało mi się znaleźć to złącza metalowe a o np. koziej stopce co wytrzymuje ponad 200lat w teraźniejszości wszyscy zapomnieli i niewarto o niej pisać . Pozdr.
  5. Pomysł fajny ale z raczej z dziediny S-F. Piec statyczny o masie 90 kg może pomieścić 16kWh co z zaleceń producenta starczy na 12 m2. Więc powinieneś mieć w pomieszczeniu blok szamotowy o masie ponad 1 tony abyś niemusiał pobierać drogiej taryfy. Jak już koniecznie chcesz coś sam zrobić to zrób sobie ścianki działowe z szamotu a w nich grzałki od pieca akumulacyjnego. Ale i tak najlepsze jest wodne CO. Pozdr.
  6. Witam. Od dłuższego czasu szukam info o łączach ciesielskich ale bezskutecznie więc może ktoś z forum ma linka do jakiś stron z przykładami lub szkicami ? Interesują mnie tradycyjne łącza a nie kolczatki. Pzdr. Jacek
  7. Witam. Teraz jak wiem że w ten sposób mogę ogrzewać to zrobię podłogowe ale z braku czasu to na następną zimę . Zbiornik jest własnej konstrukcji o wymiarach 120cmx180cmx30cm a więc dość płaski (30cm) i będzie zawieszony w przedpokoju ale najpierw dowiem się czy moge powiesić go na nośnej ścianie. Pozatym piec akumulacyjny waży do 300 kg i opinii konstruktora nie potrzeba. Pozdrawiam Jacek.
  8. Witam. Dzięki krispl za potwierdzenie obliczeń bo już myślałem że mam chore myśli i popsuty kalkulator i powinienem szybko kupić piece akumulacyjne. Mam mieszkanie 50m2 to fakt ale nie widze dużej różnicy w sposobie ogrzewania między szczytowym mieszkaniem na poddaszu o pow.100m2 a domem 100m2 a raczej chodziło mi o wykorzystanie zbiornika z wodą (izolowanego) do ogzewania danej powierzchni. Zbiornik ma być izolowany a przypuszczalne straty to 2kWh/24 które i tak zostaną w pomieszczeniu. A przy zapotrzebowaniu 100kWh/24 jak napisał Jezier to na czas droższej taryfy potrzeba zmagazynować 50kWh co przy różnicy 50stC daje zbiornik 870litrów. Ale powracając do mojego pomysłu to kupuje mieszkanie obok mojego więc razem będzie 100m2 i wówczas kupno 6 pieców akumulacyjnych po 2000zł .....dlatego zastanawiam się nad CO. Bardzo mnie ciekawi dlaczego na mieszkanie 100m2 najlepsze są piece akumulacyjne a na dom 100m2 to już tylko centralne ogrzewanie?
  9. Witam! Chodzi mi właśnie o taki system jak przy kotłach na paliwo stałe tyle że na prąd. Grzałka chodzi tylko w drugiej taryfie nagrzewając wode (tak samo jak piec akumulacyjny) i w ciągu dnia woda oddaje ciepło. Warunkiem jest jednak właściwe dobranie grzejników aby zbyt szybko nie pobrały ciepła. Oczywiście mam na myśli moje mieszkanie które w zimie potrzebuje 25kWh na dobę, więc jeżeli przy grzałce 2,8kW i zbiorniku 500 litrów to w czasie trwania tańszej taryfy nagromadzę 28kWh czyli tyle ile potrzebuje. Tylko niewiem jak w praktyce to działa bo na forum są tylko osoby które mają wielkie piece akumulacyjne (w porównaniu z grzejnikami wodnymi o poj. np.1,5 litra) i chyba z żalu że wydali tyle kasy twierdzą że są one najlepsze. Pozdrawiam Jacek.
  10. Wątek ten śledzę jednak nikt z postujących nie magazynuje ciepła w tańszej taryfie. Zgadzam się co do konwektorów bo sam je używam , jednak dużo taniej jest z drugą taryfą a konwektor włączy się kiedy ma potrzebe a nie kiedy jest druga taryfa. Natomiast powracając do tego co mnie interesuje czyli akumulowanie ciepła to bez problemu w 500 litr. wody można zmagazynować 25000 kcal czyli około 28kWh ( czyli kocioł z zasobnikiem 500l o mocy 2,8kW w drugiej taryfie przez 10 godzin) do tego niskotemeraturowe grzejniki o małej pojemności i właśnie czy takie rozwiązanie nie byłoby lepsze od pieców akumulacyjnych ?
  11. Witam! Mam pytanie o akumulacje ciepła i dodam że jedyna możliwość to prąd. Mam trzy pomieszczenia + łazienke i gdzie bym nie spytał to wszędzie słysze o piecach akumulacyjnych jednak nikt nie wspomina i nawet nie proponuje wykonania centralnego ogrzewania z kotłem elektrycznym i wodnym zbiornikiem akumulacyjnym - dlaczego? Koszt trzech pieców akumulacyjnych jest niemal taki sam jak koszt CO . A w przypadku właściwego doboru grzejników wodnych piec pobiera prąd tylko w drugiej taryfie. Dlaczego brak zwolenników elektrycznego CO ? Pozdrawiam Jacek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...