Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

orzeszek laskowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez orzeszek laskowy

  1. Jeżeli chodzi o szerokość okien frontowych to, moim zdaniem, decyzja jest słuszna - my mamy tak jak było w projekcje, chciałam powiększyć , ale małżonek:) się uparł, a teraz sam przyznaje rację, że mogłyby być na 150cm.
  2. Sprzedam szalunki drewniane, sosnowe, 2 x szalowane, 50mb, od 40-50 cm wysokości, deski o długości ok1.5 - 2m, deski zbite po 3szt., nadają się najlepiej do fundamentów. Tel 691 496 467
  3. My też mamy strop monolityczny, architekt przeprojektował go tak aby nie było słupa w salonie. Okno w garderobie przy sypialni jestem na tak - tyle tylko, że nie takie duże jak np w łazience, tylko małe z fakro, - po pierwsze garderobę można szybko wywietrzyć, po drugie mam w niej światło dzienne. Strat ciepła nie zauważyliśmy, a to druga zima jaką mieszkamy w tym domu. My powiększaliśmy taras, ale pod kątem tego, że kiedys chcielibysmy tam załozyć ogród zimowy, więc pod ta częścią na której to planujemy daliśmy podłogówkę. Na tą chwilę taras ma 7x5m.
  4. W górnej łazience nie przewidujecie okna? Ciekawe płytki, jedynie ja zrezygnowałabym z półek podświetlanych , ponieważ dla mnie są one łapaczem kurzu, ewentualnie w późniejszym uzytkowaniu skłąduje sie na nich kosmetyki, z półki wnękowej nad kibelkiem też bym zrezygnowała, juz trochę mieszkamy i widzę że życie, czyt. sprzatanie trzeba sobie ułatwiać) My mamy obie łazienki w płytkach paradyż secret edeno (dolna łazienka) i piumetta (góra) czyli kolorystyka cz-b, są bardzo ładne i nie mam problemu z czyszczeniem.
  5. Też mam akrylową, właśnie z Ravaka - Evolution, jest bardzo wygodna, trzyma ciepło, i łatwo się ją czyści. Wcześniej mieliśmy stalową -brrr, zimna:).
  6. Przy naszym, powtarzam naszym trybie życia, a jesteśmy w domu praktycznie cały czas, nie wyobrażam sobie, że podłoga jest myta 1 raz na tydzień i wygląda cały czas na czystą - w salonie toczy się życie, przyjmujemy gości, co jakiś czas jeszcze przychodzą kolejni fachowcy, aby coś tam dokończyć, również mamy dzieci, zawsze coś się rozleje, nanosi z dworu, pobrudzi od pieca kaflowego przy sprzątaniu, kot sierść zgubi. Każdy ma inny tryb życia, a widzę na zdjęciu z sieci, że pięknie ten gres wygląda to fakt, ale nie nadaje się do naszego domu.
  7. Robocizna to było pomalowanie desek, stelaż, przybicie, punkty pod oświetlenie i założenie jakichś blach przy jednej z lukarn, ale to mąż by wiedział wiecej.
  8. Nasza podbitka jest drewniana i kosztowała 6000 za robociznę za całość (saga3), co do geru polerowanego - ja nie polecam, chyba że macie wyjatkową psychczna odporność na plamy i zabrudzienia, smugi itp. Mam podłogę jasną ale matową (sa gdzieś zdjęcia we wcześniejszych postach), a gres niestety w przedpokoju, i ciesze się że tylko tam:). Fajnie wygląda ale przy takim uzytkowaniu jak u nas podłoga wyglądałaby na brudną prawie cały czaS.
  9. Dokładnie, jeśli chodzi o schody to są ok, również wnosiliśmy meble w paczkach, sofa rozkładana dała radę, niestety tak jak pisali poprzednicy każda zmiana powoduje kolejną, a zmiany ustawienia ścian działowych spowodują, że np. słupy od więźby będą widoczne, lub znowu bedziecie musieli cos zmieniac, szczerze? nie warto.
  10. My robilismy:) stoimy sami na środku pola, pioruny podczas burzy robią wrazenie, szczególnie jak my sami a wokół szaleje wichura. Oczywiście głównym powodem jest otwarty teren, sprzęt elektroniczny, komputery i to to ze wolimy się zabezpieczać. Poza tym powoli już mieszkamy, jest cudownie!!!, brakuje nam jeszcze wielu rzeczy ale to oczywiście z czasem, mrozy nie były nam straszne - mamy bardzo dobrze ocieplony budynek od dołu po sam dach - dbaliśmy o jakość materiałów i pilnowaliśmy wykonawców. Projekt dla nas sprawdza się w 100% - jest wygodnie i praktycznie. Zdjęcia wrzucę jak zamontuje nam stolarz drzwi wew.
  11. ściana w salonie to płytki milano zakupione w leroy merlin (ok60zł/m), te w suszarni też w tym samym sklepie 40zł/m, na przedpokoju prostokątne z castoramy 75zł/m, w salonie płytki są drewnopodobne, włoskie, bardzo przyjemne w użytkowaniu i bezproblemowe. mielismy kupic woodentica, ale zrezygnowaliśmy ze względu na ostre krawędzie - te płytki mają je zaoblone , niestety nie pamiętam teraz nazwy, muszę sprawdzić na budowie. w kuchni mozaika kamienna firmy dunin - od zawsze o takiej marzyłam więć biorac pod uwagę mały metraż zaszaleliśmy tu faktycznie:).
  12. Pod tym linkiem: http://www.domsaga3.jpg.pl znajduje się kilkanaście starych i nowych fot sagi: nowe z października 2011 - wykończeniówka - stan na zdjęciach już za nami, tzn jest czyściej i podokańczane są różne rzeczy (np.schody), oraz ta konstrukcja stalowa na dachu o której mówicie (stan na styczeń/Luty 2011). Tu: http://www.saga3.jpg.pl/?1213831,41941 znajdują się wcześniejsze zdjęcia domu, które zamieszczaliśmy:). W kącie salonu będzie stała taka koza/piecyk kaflowy: http://www.fhuprofit.pl/7/oferta-piece-wolnostojace-piec-kaflowy-carro--kobaltowy/474/ - będzie jeszcze o jedno piętro wyższy.
  13. Witam, Patrząc na projekt i analizując go konstrukcyjnie pod kątem terivy swierdziliśmy, że to rozwiązanie przy takich rozpiętościach, podciągach oraz przy zlikwidowaniu słupa nie ma racji bytu. Choć nasz architekt przygotował nam projekt z ogromnymi podciągami i na papierze wyglądało ok zdecydowaliśmy się na zmianę i po prostu zrobiliśmy lane stropy. Wyszło ok 10k drożej ale np. podczas wylewania w jednym miejscu beton podnióśł jedną z krat i wystarczyło w dolać ok 1.5cm więcej betonu żeby przykryć. Architekt to zaakceptował , że nie będzie żadnego problemu i całość będzie stabilna bo jest zapas obciążenia. Może w ścianie działowej garażu z pomieszczeniem gospodarczym dorzucić jakieś słupy, podpory? Trzeba jeszcze sprawdzić co zrobił wykonawca i czy zrobił to porządnie bo trochę strach z tym stropem bo nie ma jeszcze obciążenia a już coś się dzieje a będzie jeszcze ciężej ściany, posadzki. My mamy bardzo ciężko bo krokwie pogrubione z 17 do 22 i wydłużone nieco oraz dachówka karpiówka też robi swoje. Co do okien to wybraliśmy Oknoplast ze względu na potrójną szybę oraz możliwość prowadzenia prac mokrych bez ryzyka wypaczenia drewna choć trochę żalujemy bo o oknach drewnianych marzyliśmy. Oknoplastu nie będziemy polecać: drzwi balkonowe góra i dół były wiele razy regulowane przez autoryzowanych serwisantów, raz nawet nie chciały się otwierać. Teraz chodzą tak sobie i umywają się funkcjonowaniem, precyzyjnością działania do drewna. Zabezpieczenia to tylko mżonka bo u sąsiada złodzieje bez problemu wyważyli urzedowskiego, który ma wyższe zabezpieczenia w standardzie. Powodzenia w budowie
  14. My mamy stalowe, ukryte całkowicie w ścianie - nic nie wystaje. Nasza saga już ocieplona, mamy drzwi wejściowe, fajne parapety zewnętrzne, w środku się wykańcza. W "ogródku" roślinność bujnie się rozpleniła a z kwiatów to nam dużo maków zakwitło. Jak się uda to do końca roku się wprowadzimy - nie możemy się doczekać). Może uda mi się jeszcze jakieś zdjęcia powklejać jutro:).
  15. pod tym linkiem: http://www.saga3.jpg.pl/?1213831,41941 znajduje się moja galeria zdjęć domu, obecnie bedziemy się wykańczać, więcej zdjęć ze wcześniejszych etapów budowy pod moim nickiem na forum muratora zdjęcia są opisane z lewej strony, tam gdzie są przycidki do facebooka
  16. Anad, kolejność u nas była następująca: elektryki i hydraulik równocześnie kładli swoje sprawy (hudraulik kuł ściany, przekłuwał się do różnych pomieszczeń, robił szafki zasilające, centalny odkurzacz również na podłodze i w ścianach), przed nimi była ekipa do ocieplenia poddasza, a przed nimi mieliśmy tynkarza, który robił nam tylko górę - żeby tynki zdążyły wyschnąć przed włożeniem wełny. Po elektr. i hudrauli. byli tynkarze - moment zrobili dół i piwnice, po nich ponownie hydraulik, który ułożył styropian i ogrzewanie podłogowe, w tamtym tyg. zalaliśmy podłogi, a dzisiaj jeszcze ekipa dopieszcza poddasze, założylismy balustradę na balkonie i właściwie od następnego tyg. czeka nas juz wykończeniówka:). Co do wielkości salonu jest on jak dla nas wystarczający, wposany w kwadrat, ale wraz z architektem pozbyliśmy się słupa. Strop mamy lany.
  17. naszasago, prawdę mówiąc budowa tego projektu, jeżeli chodzi o wieźbę dachową i tak jest bardzo kosztowna, my też chcieliśmy zastąpić stal drewnem, długo wahaliśmy się- fakt trzeba kombinować ekipę, która stal potnie i zespawa, bo ta kontrukcja nie jest bułką z masłem. Teraz mamy juz zatynkowane ściany i nie było problemu z wystającymi elementami do obróbki, ponieważ wszystko jest ładnie pochowane w scianach. Z tego co nam liczył architekt przekrój słupów byłby spory i dlatego jednak zdecydowaliśmy się na stal.
  18. Wystarczy zobaczyc historię moich postów... wiem wiem trudno pojąć że ktoś może mieć odmienne zdanie o ekipie p. Rzyczkowskiego - co do niego samego to było napisane już i nie będę się powtarzać. Ludzi trudno upilnować. Jelśli ci kapusto mało, to mogę wrzucić skan dokumentu - rozwiązanie umowy podpisane przez niego z winy pijaństwa jego ludzi na placu budowy.
  19. A to dosć ciekawe... My musielismy pożegnać się z p. Romanem po tym jak jego ekipa urządziła sobie lany poniedziałek - wszyscy schlali się w miejscu pracy czyli na naszej budowie narażając swoje zdrowie na niebezpieczeństwo i utratę życia. Pan Roman istotnie jest b. fajnym człowiekiem, niestety podpisując z nim umowę popełniliśmy błąd: - budowa rozpoczęta w lipcu 2010 - do końca października ekipie udało się zrobić zaszalowanie stropu nad parterem!!! - tempo iście expresowe - rozwiązując umowę zostaliśmy narażeni na ponowne przeciągnięcia się czasu trwania budowy, ponieważ trudno było znaleźć ekipę która dokończyłaby nasz dom: po pierwsze był koniec roku na karku i każdy kończył swoje wczesniejsze prace, a po drugie mówimy o innych pieniądzach przy dokończeniu domu niz przy jego budowaiu od podstaw i nie wszystkim to się podobało - zaraz potem, grudzień, przyszła solidna zima, a wtedy juz dawno powinniśmy mieć stan surowy zamknięty, - a najlepsze jest to że był to najdroższy wykonawca, a my w swej naiwności myśleliśmy że właśnie dlatego wsio pójdzie gładko i fachowo. Z firmą p. Romana oczywiscie mozna podpisac umowę ale z własnego doświadczenia podpowiem na co zwracać uwagę: - p. Roman w sezonie budowlanym ma kilka budów, więć na pewno cały czas nie ma go na miejscu i nie pilnuje ludzi (partz czarny scenariusz, który nam sie przytrafił) - rozliczenia w tej firmie wygladaja tak: inwestor płaci wykonawcy za zrobiony etap, ale wykonawca płaci robotnikowi za 8 godzinny dzień pracy, oznacza to dla robotnika czy sie stoi czy się leży .... , dzień pracy zaczyna sie o 7 a kończy o 15 w soboty nie pracowali, kawka, trochę powalczymy z łopatą, śniadanie, łopata, papieros, picie, łopata, jeść, picie, papieros, łopata etc. -często na budowie zmieniali się ludzie poniewaz część ekipy była przerzucana miedzy budowami Dom dokończyli nam ludzie pana Czesława z Legnicy, firma Czes-Bud i dopiero przy nich zobaczylismy jak dobrze ekipa może pracować, a pracowali w cieżkich zimowych warunkach i np. dzisiaj poprawiali spapraną izolację w piwnicy. To samo możemy powiedzieć o cieśli i dekarzu, bracia Ludynia - nasz skomplikowany dach zrobili w takim tempie że nie moglismy wyjść z podziwu. Dach robiony styczeń - luty. A ekipa p. Romana: słońce- za gorąco o 12 pojechali do domu, pada - nie idzie pracować, wiatr - wieje w oczy.... masakra. I na koniec, fakt p. Roman bardzo miły , podpowiadał to i owo, w przeciwieństwie do kierownika budowy który miał nas zupełnie w d..., a kase brał, ale jak sobie przypomnę te słowa p. Romana: będzie Pan zaaaaadowolony...
  20. brama garazowa http://img827.imageshack.us/img827/4627/dsc5475.jpg Uploaded with ImageShack.us okna z bliska http://img534.imageshack.us/img534/696/dsc5477r.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img130.imageshack.us/img130/5695/dsc5483v.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img690.imageshack.us/img690/918/dsc5412r.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img832.imageshack.us/img832/9113/dsc5479.jpg Uploaded with ImageShack.us
  21. U nas w tej chwili elektrycy i hydraulik szaleją, tynki na górę wchodzą w nastepnym tyg. Podłogówka będzie w całym domku, zamontowany będzie system na piec gazowy z możliwością dodania pieca stałopalnego, a jako ozdoba w salonie zdecydowalismy się na piecyk z Krakowa: carro kobaltowy (żeliwno - ceramiczny). Dolna łazienka w płytkach Edeno, a górna Piumetta obie kolekcje czaro- białe z Paradyża. Okna mamy z Oknoplastu, kolor winczester czy jak to się pisze, brama garaż z Krispola, drzwi na ogród Gerda. Domek jeszcze bez bramy garażowej: http://img860.imageshack.us/img860/5473/zdjcie0325qh.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img696.imageshack.us/img696/1367/zdjcie0326j.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img10.imageshack.us/img10/9636/zdjcie0328z.jpg Uploaded with ImageShack.us
  22. Myślę, że to zależy od tego jak zaplanowaną macie instalację - tzn, my np. nie robimy tak jak w projekcie (gniazda, punkty oświetleniowe itd.), dostosowaliśmy elektrykę pod swoje potrzeby, zatem wycena jest indywidualna i można ja porównać tylko z konkretnym projektem instalacji.
  23. ogląda się dziwnie, ponieważ zdjęcia są robione obiektywem szerokokątnym ), a co do świetlika to mam nadzieję, że da radę coś tam w korytarzu rozjaśnić - jest od południa
  24. Moja Saga ma już dach, i ściany działowe na górze: http://img526.imageshack.us/img526/891/dsc48329073185.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img84.imageshack.us/img84/7084/dsc48569144931.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img153.imageshack.us/img153/7333/dsc48129274712.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img3.imageshack.us/img3/2290/dsc48196617242.jpg ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Pokój od frontu, zdj. wyżej , na dole łazienka na górze http://img3.imageshack.us/img3/2290/dsc48196617242.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img819.imageshack.us/img819/6162/dsc48206768899.jpg Uploaded with ImageShack.us Pokój nad garażem i ściana pomiędzy nim a suszarnią http://img25.imageshack.us/img25/4791/dsc48226828980.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img832.imageshack.us/img832/703/dsc48457023550.jpg Uploaded with ImageShack.us Zrobiliśmy okienko w garderobie przy sypialni od ogrodu: http://img810.imageshack.us/img810/5731/dsc48377090304.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img222.imageshack.us/img222/2396/dsc48397193842.jpg Uploaded with ImageShack.us Pokój od zachodu http://img254.imageshack.us/img254/8/dsc48437321110.jpg Uploaded with ImageShack.us http://img602.imageshack.us/img602/2434/dsc48447402563.jpg Uploaded with ImageShack.us Pokój nad garażem z wejściem do suszarni http://img576.imageshack.us/img576/9601/dsc48467500155.jpg Uploaded with ImageShack.us Zdecydowaliśmy się na świetlik rurowy w korytarzu, obok okna wyłazowego na dach http://img820.imageshack.us/img820/9827/dsc48427701685.jpg Uploaded with ImageShack.us
×
×
  • Dodaj nową pozycję...