Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

olinek okrąglinek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    589
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez olinek okrąglinek

  1. Umowa przedwstępna na kupno działki - drogi podpisana.
  2. http://img812.imageshack.us/img812/7299/ixfe.jpg Tak niewiele nam potrzeba, by przytulić się do nieba. Zdrowia, szczęścia, bliskich blisko i miłości ponad wszystko. Wszystkim tu zaglądającym życzę WESOŁYCH ŚWIĄT
  3. Ja też Gremlinka pewnie zajęta przygotowaniem do Świąt.
  4. Negocjacie z sąsiadem zakończone. Trochę opuścił. Kupujemy tę drogę. A co dalej? czas pokaże.
  5. Może być na priv. Choć jak znam Anię, to się nie pogniewa, jesli tu napiszesz. Idę zobaczyć, co to za cudo.
  6. O, ja właśnie prosze o zdjęcia, a zdjęcia już są. Pralinko, nie do wiary!!!! Ale z ciebie lachon. Dawaj no tu jadłospis, pllllliiiiisssss.
  7. Czyli ze wszystkiego, co lubię. Zazdroszczę. Małpiszon :hug: Pralinko, gratuluję.. łał, ale efekt. I czekam(y) na zdjęcia. A ja czekam na jakiś przykładowy jadłospis, jesli można.
  8. I lecę klasówki sprawdzać. Zajrzę. Ale doczytać nie obiecuję . A, dziewczyny, masakrycznie przytyłam!!!! Macie jakieś sprawdzone sposoby, żeby zrzucić choć trochę sadełka? Na razie - drugi dzień - robię brzuszki - sztuk 50. I ledwo żyję. RAtujcie!!!! W żadne portki się nie mieszczę!!!
  9. Zmiany!!! I kolejne dylematy. Otóż - całkiem mozliwe, że wrócimy do poprzedniej działki . Tej w "centrum" wsi. Sąsiad zgodził sie sprzedać nam kawałek pola na drogę!!!!! Taki mały to ten kawałek nie jest - pewnie ok. 2.500m2. Bo od drogi publicznej mamy ok. 200 m. Negocjacje cenowe trwają. Proszę trzymać kciuki. A teraz dylematy: 1) Działka nr 1 (za wsią) z wydanymi już WZ jest podzielna - łatwo wyodrębnic z niej kolejne działki i je sprzedać. Na działce nr 2 tak się nie da. 2) Na działce nr 1 daleko media - ok. 400m. Działka nr 2 - 200m. 3) Działka nr 1 - pewnie wkrótce wokół powstaną nowe domy. Działka nr 2 - raczej nieprędko - to 3 lub 4 linia zabudowy. 4) Działka nr 1 - po wydzieleniu drogi - 23m głębokości. Działka nr 2 - 30m.( a więc bardziej ustawna) 5) Działka na 1 - samo pole. Działka nr 2 - z własnym małym lasem. 6) Działka nr 1 - już wydane WZ. Działka nr 2 - trzeba dopiero wystąpić. Czas oczekiwania ok. 3 miesięcy. A więc cała procedura i koszty (na razie niewielkie) od początku!!! Wiem, że nikt za nas nie podejmie decyzji. Ale jest ona strasznie trudna. Na razie uzależniamy zmianę miejsca budowy od efektów negocjacji z sąsiadem . Ufff........
  10. Bianka, znam. Całkiem, całkiem. Ale jesli policzyć po podłogach robi się duży.
  11. W razie czego pytaj. Oczywiście, że rodzaje męskoos. i niemęskoos. nie dotyczą tylko czasownika. Ale na pewno nie dotyczą rzeczownika. O mój Boże! A od kiedy rzeczownik w l.poj. jest rodzaju męsoosobowego? Odsyłam tu : http://www.akademiaortograffiti.pl/Blogi/Okiem-jezykoznawcy.-Blog-dr-hab.-Elzbiety-Awramiuk/Rodzaj-rzeczownika-w-liczbie-mnogiej A tu fragment: W tradycyjnej gramatyce szkolnej wyróżnia się trzy rodzaje rzeczownika: męski, żeński i nijaki. Robi się to na podstawie tylko jednej jego formy: mianownika liczby pojedynczej, najczęściej w podręcznikach szkolnych łączonego z zaimkami ten, ta, to. I dalej: W szkole wśród tych części mowy, które przez rodzaj się odmieniają, wyodrębnia się w liczbie pojedynczej trzy rodzaje (mały chłopak, mała dziewczyna, małe niemowlę), ale w liczbie mnogiej – dwa: męskoosobowy oraz niemęskoosobowy (mali chłopcy, małe dziewczyny i niemowlęta). Ale dodać należy, że tu zajmujemy się juz rzeczownikiem z przymiotnikiem. A to wiele zmienia. Rodzaj rzeczownika to bardzo kłopotliwy temat, a sposób jego potraktowania zależy od stopnia dokładności opisu. Jeśli zależy nam na samych pojęciach, to wystarczą trzy rodzaje gramatyczne dla obu liczb rzeczownika, jeśli jednak chcemy pokazać pewne mechanizmy językowe, trzy rodzaje okażą się niewystarczające. Przypominam, że mówimy to o rodzaju rzeczownika na poziomie szkoły podstawowej, a nie na filologii polskiej. Na lekcji wspominam o tych zawiłościach, ale wymagam znajomości podstawowych - wszak to szkoła podstawowa.
  12. O czasowniku? Proszę bardzo. W czasowniku rodzaj określamy tylko w czasie przeszłym i w przyszłym złozonym (z formą osobową). Nie da sie okreslić rodzaju w czasie teraźniejszym - czyta. Ani w przyszłym prostym - przeczyta. czas przeszły L. poj - męski - czytał - żeński - czytała - nijaki - czytało L. mn. - męskoosobowy - czytali - niemęskoosobowy - czytały Czas przyszły złożony - z formą osobową l.poj - męski - będzie czytał - żeński - będzie czytała - nijaki - będzie czytało l.mn - męskoosobowy - będą czytali - niemęskoosobowy - będą czytały Ot, cała filozofia.
  13. Rzeczownik ma rodzaj. Tyle. I tylko tyle. A takie próby odmiany to na lekcji "tworzymy". Nie zapisujemy w zeszycie. W zeszycie muszą byc poprawne formy. Żeby ktoś nie wyrwał z kontekstu. Nie. Rodzaj rzeczownika określamy na podstawie jego formy w Mianowniku l. poj. To np. czasownik ma w l. mn. r. męskoosobowy i niemęskoosobowy.
  14. Rzeczowniki zaznaczone dobrze. A teraz rozpiska: (w) zimie - (kim?, czym?) Miejscownik, r. ż, l. poj. (na) szlaku - (kim? czym?) Miejscownik, r. m., l.poj. uczestników - (kogo? co?) Biernik, r. m., l. mnoga wyprawy - (kogo? czego?) Dopełniacz, r. ż, l. poj. niebezpieczeństw - (kogo? czego?) Dopełniacz, r. nijaki, l.mn. trasa - (kto? co?) Mianownik, r. ż., l. poj. lawina - (kto? co?) Mianownik, r. ż., l. poj. zaspy - (kto? co?) Mianownik, r. ż., l. mn. Rzeczownik MA rodzaj - męski, żeński i nijaki. NIE ODMIENIA SIĘ przez rodzaje. Rozpoznajemy go, sprowadzając wyraz do formy Mianownika liczby pojedynczej. np. niebezpieczeństw (l. mn.) - niebezpieczeństwo (l. poj.) - to = rodzaj nijaki
  15. Jestem. h- r. nijaki- hasło hobby halo hipocentrum hołdownictwo honorarium hotelarstwo hrabstwo hutnictwo ż - r. żeński żrenica Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
  16. Dziekuję. Będę czekać. A powiedz, czy na takim metrażu wchodzi w grę zamknięcie kuchni? Nie zrobi się klitka?
  17. Gremlinko, dziękuję. A masz może zdjęcia kuchni? Może być bez mebli, Choc wolałabym z meblami - lepiej widać odległości Albo chociaż jakąś wizualizację. I jeszcze jedno - jakie wymiary ma salon? Najbardziej interesuje mnie długość ściany szczytowej. Martwię się, czy zmieści się na niej stół i kanapa.
  18. Gremlinko, witam się u Ciebie. Przymierzam się do budowy podobnego domku - Dom w Zielistkach ver.2. W związku z tym mam kilka pytań: 1. Jakie wymiary ma Twoja kuchnia? 2. Czy zamknęłaś ją, tak jak planowałaś? 3. Zamierzaliście robić wykusz. Dlaczego zrezygnowaliście?
  19. Ja zaglądam. Ale waham się co do projektu. Jego funkcjonalność odpowiada mi bardzo. Tylko ta wielkość... A fotki super. Domek prezentuje sie wspaniale. Cieszy pewnie taki postęp.
  20. Cześć. Dziś kupiliśmy tv ze smart ti i WiFi i za nić nie mogę tego ustrojstwa skonfigurować. Buuu....
  21. Czyli powstałby coś takiego: http://img849.imageshack.us/img849/4724/oxyf.gif
×
×
  • Dodaj nową pozycję...