Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

magda1984

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez magda1984

  1. Robert Filipczuk Dębe Wielkie tel. kom. 515-936-562- układanie podłóg drewnianych - NIE POLECAM - deski podłogowe źle ułożone. Miał przyjść poprawic i przez rok czasu wymyslal przez telefon bajki dlaczego nie przyszedł. Ten człowiek jest bezczelny i zachowuje sie jak dziecko. Szczerze odradzam. Zwykle oszustwo i złodziejstwo!
  2. A powiedzcie jeszcze jak w porównaniu do Junkersa Smarta np tego 24-5C wychodzą Termety, np Silver 20 ma moc juz od 3kW. Z góry dzięki za info.
  3. Faktycznie ten Smart 24-5c wydaje się być sensowny. Szkoda tylko że opini o nim nie znajdę bo to nowość.
  4. magda1984

    Wybór pieca gazowego

    PGE taryfa G12W. Nastawy wyzszych temp tylko w niższej taryfie. W drozszej utrzymuje tylko temp w piecu, pompka rzadko się wlaczala w rej drozszej.
  5. magda1984

    Wybór pieca gazowego

    My grzalismy pradem- w sezonie grzewczym 800zl/msc.... mam nadzieję ze gaz wyjdzie taniej. Ale ten piec wodny na prąd mielismy stary i generalnie najwięcej prądu schodzilo na utrzymanie wody w tym piecu bo pompka zalaczala się rzadko. Generalnie chyba zdecydujemy się na Junkersa Smarta z zasobnikiem.
  6. Dziekuje bardzo za odpowiedz, wlasnie rady uzytkownikow cenne są najbardziej. A jak jest ze spalaniem gazu w tym piecu? Te dodatkowe 70-80m2 poddasza to takie grubo przyszlosciowe wiec mysle ze ten 14-3C i u mnie by dał rade.
  7. Witam, czy ktos z uzytkownikow moze podpowiedziec czy ten piec z zasobnikiem 120l bedzie odpowiedni do domu pow uzytkowa 120m2, 4-5 osob, rekuperacja, ocieplenie welna 20cm, okna energooszczedne, kominek rekreacyjny bez plaszcza wodnego. W calym domu jest 100% podlogowki, dwie drabinki lazienkowe ida tez z podlogowki. Wg projektu zapotrzebowanie na co i cwu to 10kW, ale do obliczen nie byla brana rekuperacja. Kiedys jak jakis magik do pompy ciepla (kiedys mielismy taki pomysl zeby grzac co i cwu z pompy ciepla) robil nam obliczenia to wyliczyl zapotrzebowanie 6kW. I teraz pytanie czy ta moc bedzie odpowiednia? I czy jak kiedys rozbuduje dom o poddasze o ok. 70-80m2 pow uzytkowej (tez podlogowka) to ten piec da rade? Nastepny Smart 22-3C jest o mocy 7-22 kW i boje sie ze bedzie przwymiarowany. Bardzo prosze o wszelkie rady. Zestaw ktory mnie interesuje to ten: http://www.domarket.pl/technika-grzewcza/kotly/kot/wisz/wisz-2/junkers-cerapur-pakiet-kociol-smart-zsb-14-3c-z-zasobnikiem-st-120-2-e-f01l2thi52.html Roznica w cenie miedzy 14-3 a 22-3 jest ok. 200zł wiec bez znaczenia. Chodzi o dobor mocy.
  8. magda1984

    Wybór pieca gazowego

    Teraz mam zasobnik 100l i w zupełności wystarcza dla 4 osób wiec się nie zgodzę.
  9. magda1984

    Wybór pieca gazowego

    Jeszcze prosilabym o opinie np takiego modelu : viessmann vitodens 111w z wbudowanym zasobnikiem 46l. W sieci za 6900, można coś utargowac. Więc za ta cenę jeszcze dała bym radę kupić. Proszę o opinie. Czy ten zbiornik cwu da radę na tyle osób?
  10. Witam.prosilabym o podpowiedź w sprawie pieca gazowego jednofunkcyjnego z zasobnikiem 120l, kondensat, zamknięta komora spalania. Dom 120m2 użytkowa parter (plus ewentualnie w przyszłości poddasze ok 80m2). Podlogowka wszędzie plus dwie drabinki w łazienkach. Osób 4-5. Ocieplenie welna 20cm, rekuperacja. Okna energooszczedne. jakie modele pieców i moce byscie polecili? Okolice Warszawy wiec z serwisem myślę że spoko. Cena do ok. 6 tyś zł najlepiej. Bardzo dziękuję za konkretne podpowiedzi.
  11. Widze ze jeszcze plyty Silca są w dobrej cenie, czy one by sie nadawały? Generalnie chodzi mi o to czy z tych plyt da rade zrobic obudowe-stelaz pod płytki z linku wyzej ?
  12. Witam, mam takie pytanie- chce zrobic obudowe kominka z płyt krzemianowo wapiennych np. PROMAT PROMASIL 950 -Ks grubość 3cm, i na to położyc takie płytki: http://www.paradyz.com/plytki/tarasowe-salon/teakstone/teakstone-grys-mat-300x600 i teraz pytanie - czy mi ta obudowa wytrzyma ciezar tych płytek ? Obudowa bedzie prosta, bez zadnych poleczek itp. Jak to zrobic zeby mialo rece i nogi i bylo solidnie wykonane ? Dzieki za porady !
  13. Ok, w srode przychodzi elektryk, myslałam ze moze uda nam sie to samemu ogarnac ale chyba lepiej faktycznie nie ryzykowac. Ostatnie pytanie - czy lepiej łaczyć kable na kostkach czy na mechanizmie wlacznika światła (chodzi o przewód fawzowy)? chodzi o te kabelki ktore ida do zasilenia nastepnego wlacznika, bo jakby szedl jeden kabel do nastepnego wlacznika to nie bylo by problemu podlaczyc faze pod włacznik, a niebieski i zoltozielony na kostkach, ale u mnie czasami sa trzy zasilajace- jeden doprowadza, a dwa "idą dalej" (chodzi o łacznik pojedynczy). Pozdrawiam wszystkich Magda
  14. Ok, ale powiedzcie co zrobilismy zle- polaczylismy kable zasilania zeby dojsc z zasilaniem do danej puszki - kable polaczone na kostki. doszlismy z zasilaniem do danej puszki w ktorej bedzie wlacznik, brazowy kabel z zasilania poszedl na wlacznik i od wlącznika do lampy, kabel zolto zielony z zasilania z zoltozieolnym doprowadzonym do lampy, niebieski tak samo - niebieski z zasilania z niebieskim doprowadzonym do lampy.
  15. No, ok, a moze ktos podpowie jak to podlaczyc ? mam puszki a z nich wystaja kable oznaczone jako zasilenie i kable oznaczone jako "lampa" albo "schodowy". Prosze o wytlumaczenie łopatologiczne jak to powinno isc. załaozmy mamy po drodze cztery puszki włacznikowe, pierwsza i ostatnia puszka obsluguja to samo swiatlo czyli wlaczniki schodowe.
  16. Witam, prosze o porade: podłączylismy dzis instalacje elektryczna w nowo-wybudowanym domu do skrzynki w ulicy i pojawił sie problem, opisze co robilismy po kolei: - Zaprawiliśmy cześć kabli do oswietlenia (laczylismy w puszkach kabel zasilania az doszlismy do włacznika oświetlenia ktore chcielismy uruchomic) a czesc pozostawilismy "gołą", - włączyliśmy włacznik w skrzynce przy ogrodzeniu, włacznik główny w domu oraz bezpiecznik oświetlenia (reszta bezpiecznikow pozostala wylaczona). I wtedy przy skrzynce zaczelo sie iskrzyc przy wlaczniku roznicowym i wywalił bezpiecznik główny w skrzynce w domu, bezpiecznik od oswietlenia oraz bezpiecznik w skrzynce przy ogrodzeniu. Pozniej rozłaczylismy wszystko przy tych poszczegolnych wlacznikach i problem byl dalej - po wlaczeniu tych trzech bezpiecznikow, wywalał bezpiecznik głowny, ten od oswietlenia oraz ten w skrzynce przy ogrodzeniu ale juz nic nie iskrzyło. Elektryk do ktorego zadzwonilismy twierdzi ze to wina tego ze nie mamy wszystkich kabli zaprawionych. I teraz pytanie co jest nie tak ? Oswietlenie w domu idzie jednym kablem laczonym w puszkach, wiec raczej nie powinno nas interesowac czy w calym domu oswietlenie jest połaczone, tak ? Tylko ta pierwsza puszka do ktorej doprowadzony jest ten kabel oswietlenia, dobrze rozumiem ? Czy jest mozliwe ze np. zle polaczylismy kable w puszce, zalaczylismy instalacje-oswietlenie i cos przy tym iskrzeniu sie przepaliło ? Bo za pierwszym razem jak podlaczalismy instalacje, przed przystapieniem do łaczenia w puszkach kabli, to w tej pierwszej puszce był prąd-sprawdzalismy miernikiem. Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam Magda
  17. Witam prosiłabym forumowiczów o poradę w takiej sprawie- w nowo-wybudowanym domu mam na ścianie tynki cementowo-wapienne kładzione metoda tradycyjną czyli kręcone na budowie, i teraz chce je pomalować i tu chciałabym prosić o porade który wybór bedzie dobry. Tynki nie są jakieś super gładkie i na gładko nie chcemy, dlatego bedzie bez gładzi, jedynie to żeby farba trochę je wygładziła. wersja I - pokoje i suche pomieszczenia: 1. gruntowanie ścian preparatem np. Tikkurila Suprabilit lub Malfarb - Aktiv Grunt 2. Malowanie farbą Tikkurila Optiva Matt 5 baza A. wersja II: 1. podkład Tikkurila Optiva Primer 2. Malowanie farbą Tikkurila Optiva Matt 5 baza A. wersja III: 1. gruntowanie ścian preparatem np. Tikkurila Suprabilit lub Malfarb - Aktiv Grunt 2. podkład Tikkurila Optiva Primer 3. Malowanie farbą Tikkurila Optiva Matt 5 baza A. wersja IV: 1. podkład Tikkurila Optiva Primer 2. Malowanie farbą Tikkurila Optiva Colour pełny mat. wersja V: 1. gruntowanie ścian preparatem np. Tikkurila Suprabilit lub Malfarb - Aktiv Grunt 2. podkład Tikkurila Optiva Primer 3. Malowanie farbą Tikkurila Optiva Colour pełny mat. Do ww. wersji: Łazienka, kuchnia: 1. gruntowanie ścian preparatem np. Tikkurila Suprabilit lub Malfarb - Aktiv Grunt 2. Tikkurila LUJA 7 (podkłądu do tej farby nie znalazłam ?) - tylko że strasznie droga ;-( wersja VI- cały dom (pokoje , kuchnia, łazienka): 1. Farba Kabe Aquatex, bez gruntowania (czy ta farba jest odporna na zabrudzenia?) wersja VII- cały dom (pokoje , kuchnia, łazienka): 1. grunt pod farby Kabe Prolatex lub Profilatex w postaci rozcieńczonej farby z wodą lub Malfarb - Aktiv Grunt 2. Farba Kabe Prolatex lub Profilatex Troche tych wersji jest ale przyznam że nie znam się na tym, a chcę mieć porządnie pomalowany dom, no i żeby było "zdrowo". Na razie chce wszedzie biały kolor. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki !!!
  18. Witam, czy ktoś może polecić jakąś firme zajmującą się sprzedażą i montażem okien - profil Veka Alphaline 90 (Vetrex) z okolic Sulejówka, albo ogólnie z woj. mazowieckiego ? Z góry dzięki !
  19. magda1984

    Fundament

    Witam, mam pytanie odnosnie izolacji fundamentow - poziomej i pionowej, przeciwwilgociowej i cieplnej. Wg projektu ściany fundamentowe zewnetrzne powinny wygladac tak: od zewnetrznej strony idac: - styropian "fundament: 15cm - hydroizolacja - 2 x dysterbit - bloczek betonowy - ocieplenie - styropian 15cm (ten styropian dodał nasz architekt/kierownik budowy) - hydroizolacja - 2 x dysterbit wykonawca chce zrobić: izolacja ścian Steinodurem 10 cm obłożona folią kubełkową, Izolacja p/wilgociowa wewnętrzna i zewnętrzna 2 x dysterbit, bez ocieplenia ściany pionowo wewnatrz twierdząc że powoduje to zagrzybianie ściany. Oczywiście w obydwu przypadkach hydroizolacja pozioma 2 x papa na dysterbicie. I co tu zrobić? Ocieplać fundament od wewnątrz pionowo czy nie? I co jest lepsze - styropian typu fundament grubości 15 cm czy Steinodur 10 cm ? W domu bedzie wszedzie podłogówka, nie bedzie piwnicy. Grunt gliniasty. Planujemy ocieplenie domu - 20 cm styro szarego. Ocieplenie posadzki - 15 cm. Z góry dzięki za podpowiedzi !
  20. Witam, my mam nadzieję niebawem rozpoczniemy budowe domku w Sulejówku i teraz będziemy robić rozeznanie cen materiałów. Z ostatnich postów doczytaliśmy że polecacie składy Stal-Bud, Euro-Bud i Replin. Czy jeszcze jakieś są godne polecenia, chodzi oczywiście o ofertę cenową jakieś betoniarnie, tartaki ? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
  21. Fajny ten Gelderland, ładny. A czy wymaga dużo roboty przy formowaniu ? Jak się go pozostawi żeby sam rósł be przycinania, tez taki stozkowaty bedzie ? Wlasnie jak wszedzie szukalam to były polecane albo szmaragd albo brabant, brabant taki jakiś rozwichrowany rosnie a szmaragd chyba tylko do 5m wysokosci. A co do swierkow to chyba zywotniki ładniej wygladaja jak są starsze, tak po 10 latach, chyba ze sie myle ? Dziekuje za porade
  22. Witam, mam prosbę - czy moglibyście polecić mi jakieś rośliny na żywopłot o wysokości min. 5m - ma on zasłaniać linie wysokiego napięcia biegnące w odległości 100m od działki, których widok nie jest za piekny a czasem słychac od nich buczenie. Czyli podsumowując: - żywopłot nie byłby podcinany na wysokość, min 5 m a nawet wyzsze, - fajnie jakby był rósł "zgrabnie" i ładnie wyglądał bez większego przycinania na wyokości ponad 2 m - nie dam rady go przycinać po bokach na takiej wysokosci, - stanowisko słoneczne - do godziny ok.16 (zywopłot będzie od strony wschodniej domu), - gleba żyzna na głebokość ok. 30-50 cm, a pod tym glina, teren jest raczej wilgotny. Długość, na której będzie sadzony żywopłot to około 25-30m W rogu dzialki myslałam o posadzeniu jedlicy (daglezji) tak zeby urosła duuuża i ona już troche przesłoni. Z góry dzieki za pomoc !
  23. My pod koniec grudnia odbieramy decyzje o WZ i kupujemy projekt. Powysyłałam projekt ze zmianami naszymi do paru wykonawców i tak - stan surowy otwarty + pokrycie dachu + stolarka okienna - 162 400 zł netto (+8% vat) to taka wstepna wycena. Jak bedziemy miec projekt w rekach to na powaznie zaczniemy sie rozgladac za ekipa. Planujemy rozpoczac budowe na wiosne, o ile zbierzemy wszystkie papiery bo strasznie wolno to idzie....
  24. O fajnie, że nie jestem sama my zaczynamy na wiosne. Na razie papierologia. adamabs kiedy zaczynasz budowe ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...