Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacek71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    wykonawcy

jacek71's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Postanowiłem wygładzić ściany w mieszkaniu przy zastosowaniu gotowej gładzi cekol b-45. Na drugi dzień po nałożeniu gładź na oko wydała się sucha i zacząłem szlifowanie. Niestety materiał jest niesamowicie twardy i '' zbity '', praktycznie nie daje sie szlifować. Czy możliwe jest, że gładź jest jeszcze wilgotna i stąd problem ze szlifowaniem. Może ktoś ma doświadczenia z tym materiałem?
  2. Witam. Właśnie zakończył się remont klatki schodowej w mojej kamienicy i pozostał nam problem z brudnym lastrykiem. Cała posadzka jest pokryta białym nalotem i nie bardzo wiemy co z tym zrobić. Fachowcy co prawda wszystko wyskrobali ale ... Podobno myć wodą z octem...Podobno można zastosować jakiś impregnat do kamienia... Poradźcie coś.
  3. No cóż... zaufałem fachowcom i teraz sobie poczekam. Dziękuję za informacje.
  4. Atlas SAM150 jest szybkowiążącym jastrychem anhydrytowym. Jestem laikiem więc niewiele mi to mówi...
  5. No tak... tylko w warunkach domowych trudno to zmierzyć. Chyba będzie najlepiej jak odczekam ten tydzień.
  6. Witam W pomieszczeniu wykonano wylewkę samopoziomującą Atlas SAM150. Planuję tam położenie glazury i zastanawiam się czy trzeba czekać te 2-3 tygodnie z opisu. Wiem, że pod panele wilgotność wylewki nie może przekraczać 1,5 - 2 %. Jak jest w przypadku glazury ? ( szukając informacji znalazłem opis z którego wynikało, że wystarczy 24 h ale to chyba przesada).
  7. Stanowczo się panu fachowcowi postawiłem i rurka pójdzie okrężną ale bardziej bezpieczną drogą pod wannę i do trójnika pcv. Dzięki wielkie za rady. Pozdrawiam.
  8. No tak...troszkę się zamotałem Chodzi o opinie na temat tego systemu wynikające z praktyki bo to co można znaleźć na stronach sprzedawców nie zawsze odpowiada rzeczywistości.
  9. Tak myślałem... Jest jeszcze możliwość objechania naokoło, pod wanną i wpięcie się w jej odpływ. Więcej roboty ale pewniejsze. Mam jeszcze pytanie odnośnie rurek Alu-Pex. Gość chce z nich zrobić instalację wodną i zapewnia o ich trwałości.
  10. Witam. Mieszkam w bloku, w którym pion kanalizacyjny wykonany jest z tworzywa sztucznego - zdaje się pcv. Właśnie postanowilem wyremontować łazienkę i fachowiec podsunął pomysł aby odpływ od pralki podłączyć do pionu bo wcześniej rurkę od pralki zakładaliśmy po prostu na krawędź wanny. Problem w tym, że w pionie nie ma możliwości dołączyć odpowiedniego rozgałęźnika ponieważ przy posadzce wystaje tylko odgałęzienie do muszli klozetowej. Fachowiec wymyślił, że przewierci pion i wprowadzi odpowiednią rurkę a następnie uszczelni to silikonem. Pomysł średnio mi się podoba ponieważ nie mieszkamy na ostatniej kondygnacji i aż strach pomyśleć co będzie jak to się kiedyś rozszczelni, a ma być zabudowane. Może gość ma rację ?
  11. Witam. Po zmontowaniu przez pewną firmę okien pcv zauważyłem, że aluminiowe listwy dystansujące pomiędzy szybami są nierówno zamontowane tzn. stojąc przy oknie i patrząc w dół widać, że lewa strona tej srebrnej listewki jest wyżej, a prawa głębiej. Po telefonie do firmy gość stwierdził, że to nie problem i da się poprawić. Gdy specjalista się pojawił w domu była tylko żona i twierdzi, że gość zdjął ramki plastikowe w koło szyby i poprawił te aluminiowe listewki. Wszystko jest ok. tylko nie daje mi spokoju to jak można te listewki poprawić w szybie zespolonej? Czy one nie są zamontowane na stałe pomiędzy szybami, które powinny być zespolone w sposób hermetyczny, a przestrzeń między nimi wypełniona np. argonem? Nie wiem teraz co za szyby mam tam zamontowane...zespolone czy nie? Trochę się obawiam rozbierać te okna, nie chcę niczego pokiereszować. Proszę o jakieś sugestie od znawców tematu. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...