Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pasco

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 141
  • Rejestracja

pasco's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Adam Dzięki za radę - spróbuję. A jak się zabrać za zespół pompowo-mieszający?
  2. Osobiście zawsze staram się stawiać na jakość. Ja wolałbym dobre panele od niewiadomej jakości desek, chociaż trudno mi się wypowiedzieć co do jakości tych desek z castoramy. Panele zawsze będą trochę "stukać", deski lepiej wytłumiają. Ale z drugiej strony panel potrafi naprawdę dobrze imitować drewno. Ja u siebie położyłem Kronooriginal - takie wąskie (12 cm) - panel kosztował też ok. 65 zł, ale jest całkiem niezły (cichszy niż tanie, dość ciepły w dotyku, i doskonale imituje drewno - niektórzy nawet się dali oszukać ) Jeżeli kupisz panele, zwróć uwagę, żeby miały mocne i grube pióra - docenisz to przy układaniu. Takie z cienkimi i delikatnymi piórami łatwo się uszkadzają przy montażu, i dużo dłużej się je montuje.i
  3. Jeszcze parę pytań do mojego poprzedniego postu: W artykule znalezionym w sieci (http://www.kan.com.pl/oldwww/download/OBIEGI.pdf ) czytam, że można doświadczalnie wyregulować nastawę zaworu 5 (czyli zaworu na powrocie z zasilania). Pytanie: - czy żeby uzyskać większą temperaturę w pętlach podłogówki trzeba go zamykać (czyli kręcić w prawo), czy otwierać (kręcić w lewo)? - co z bypassem, podłączonym równolegle do pompy? Lepiej go trochę przymknąć, czy zostawić całkowicie otwarty (tak mam teraz)? - wydaje mi się, że im wyższy bieg pompy tym lepiej, ale czy na pewno? Z tego co zaobserwowałem, wszystkie zawory na rozdzielaczu są maksymalnie pootwierane. Szkoda że nie mam przepływomierzy na rozdzielaczu...
  4. Witam wszystkich zainteresowanych tematem Po długich zmaganiach doszedłem o co w tym wszystkim chodzi, ale od początku: przyjechał instalator który robił mi instalację, coś pogrzebał i podłogówka i grzejniki na parterze zaczęły grać lepiej (sytuacja wróciła do normy). Przyjechał płytkarz robić łazienkę, więc zmuszony byłem zamknąć jeden z obwodów podłogówki (zrobiłem to za pomocą nakrętki na rozdzielaczu). Po ponownym otwarciu obwodu (2 tygodnie, bo musiał wyschnąć klej) okazało się, że sytuacja znów się pogorszyła. Kiedy zamknąłem całkowicie obiegi podłogówki, grzejniki na parterze zaczęły grzać. Zacząłem szperać i doszedłem do wniosku, że faktycznie problem jest z zrównoważeniu hydraulicznym instalacji - wygląda na to, że układ mieszający dopuszcza zbyt mało wody zasilającej z obiegu grzejników, albo przepływy w pętlach podłogówki są za duże. Rzecz w tym, że nie wiem, jak wyregulować zawory na rozdzielaczu, żeby wszystko działało poprawnie - sądzę, że trzeba przytłumić obiegi w pętlach podłogówki, i ustawić odpowiednio zawór na powrocie z rozdzielacza. Być może też trzeba ustawić obroty pompy. Niestety nie za bardzo rozumiem zasadę i kolejność tej regulacji. Będę wdzięczny, jeżeli ktoś będzie w stanie pomóc. Rozdzielacz z układem mieszającym jest firmy KAN, taki jak pod poniższym linkiem: http://kotly.com/product_info.php?products_id=1238&topSsid=534c894325312078d1dedea777b22556 Przy okazji - wszystkiego najlepszego w nowym roku.
  5. Uruchomiłem piętro, tzn. odkręciłem zawory w grzejnikach na piętrze. Instalacja była już wcześniej napełniona. Co do rozprowadzenia, rozdzielacz mam tylko jeden - do podłogówki. Grzejniki są rozprowadzone tradycyjnie - rurkami. Instalacja wygląda tak, że od kotła wychodzi rura rozgałęziona na piętro i parter, w rurę odchodzącą na parter wpięty jest "równolegle" (przez analogię do połączeń elektrycznych) rozdzielacz od podłogówki - zasilanie na zasilaniu, powrót na powrocie. Zgadzam się, że to MUSZĄ być opory, tylko co je powoduje. Czy pompa podłogówki w takiej konfiguracji może wprowadzać zakłócenia do obiegu? Sama podłogówka nagrzewa się też słabiej niż w poprzednim sezonie (i przez to podniesienie temperatury trwa dłużej). Podkreślę też, że nie zmieniałem krzywej grzania.
  6. Przyłączę się do tematu z trochę innej strony: mam podobny problem. Instalacja jest zbudowana tak: Na parterze 3 grzejniki (łazienka, pokój, garaż) oraz podłogówka (rozdzielacz z układem mieszającym na 5 pętli) na piętrze - 5 grzejników W tym roku uruchomiłem górę. O ile dobrze pamiętam, rozgałęzienie jest na 2 piony (piętro oraz parter+podłogówka),. Piętro (gdzie odległość do grzejników jest większa) grzeje super, w grzejnikach aż szumi kiedy pracuje pompa. Podłogówka ok (chociaż wydaje mi się, że rok temu było lepiej), natomiast grzejniki na parterze są zimne. Kiedy zakręcę górę i podłogówkę, grzejniki na parterze zaczynają grzać, chociaż temperatury nie są takie jak na piętrze. Odkręcenie podłogówki powoduje, że grzejniki na parterze przestają grzać. Nie próbowałem jeszcze opcji, kiedy wszystkie grzejniki są otwarte, a podłogówka wyłączona... No i bądź tu człowieku mądry... Jeżeli ktoś w okolicach Poznania zna dobrego hydraulika, który byłby w stanie zbadać moją instalację, to prośba o kontakt na PRIV. A ja będę z niecierpliwością oczekiwał na rezultat zmagań garsjo (i jeżeli sam coś znajdę, też dam znać).
  7. pasco

    Hydraulik do usług

    Witam Mam instalację CO rozprowadzoną w następujący sposób: parter - ogrzewanie podłogowe na rozdzielaczu KAN + 3 grzejniki piętro - grzejniki + podłogówka w łazience (z tego samego rozdzielacza). Sterownik połączony z czujnikiem pogodowym jest umieszczony w pomieszczeniu na parterze, w którym jest grzejnik. Według mnie ogrzewanie zachowuje się bardzo dziwnie: w czasie kiedy sterownik pokazuje na kotle temperaturę np. 55 stopni, grzejniki na piętrze są ciepłe, na rozdzielaczu podłogówki jest temperatura ok. 30 stopni (oczywiście zależnie od ustawienia), natomiast grzejniki na parterze są w tym samym czasie chłodne. Kiedy zakręcę wszystkie grzejniki na piętrze i podłogówkę, grzejniki na parterze nagrzewają się. przekroje rur są - z tego co pamiętam - wszędzie równe (chyba tylko poza pionem i wyjściem z kotła/powrotem - o ile dobrze pamiętam, tam przekrój był większy). Czy ktoś może wie, co może być przyczyną tego zjawiska i jak można sprawić, żeby ciepła woda była równo dystrybuowana do wszystkich grzejników?
  8. Mam do oddania trochę gruzu mieszanego (trochę betonu, trochę cegieł i siporeksu, taka zbieranka)
  9. pasco

    grupa wielkopolska

    Mam do oddania trochę gruzu mieszanego (trochę betonu, trochę cegieł i siporeksu, taka zbieranka)
  10. Hormann W luboniu jest jakaś fabryka okien (pozbud czy jakoś tak) - wyceniali mi swego czasu - ceny były przyzwoite.
  11. pasco

    grupa wielkopolska

    Hormann W luboniu jest jakaś fabryka okien (pozbud czy jakoś tak) - wyceniali mi swego czasu - ceny były przyzwoite.
  12. jak już niedawno Rezi o to prosił: zmień q... ten avatar na mniejszy Sorki, już zmieniłem. Coś pozmieniali na stronce i mi wywaliło takie "cudo"
  13. Tylko ta wyszukiwarka ma pewne wady. Jeżeli dane słowo zostanie znalezione w topiku, który ma 100 stron, to ręce opadają. No chyba, że jest bardziej precyzyjna metoda szukania Moja metoda szukania jest mniej więcej taka: - wyszukuję po kilka słów naraz i zaznaczam opcję "szukaj wszystkich słów", w ten sposób ograniczam ilość wyszukanych wyników, - dla zwiększenia ilości w miarę trafnych odpowiedzi używam tzw. Wildcards, czyli znak * zastępujący ciąg znaków (np. szukając informacji o fundamentach piszę "fundament*"), - Bardzo pomocne są filtry kategorii po lewej stronie ekranu, - pod filtrami kategorii jest opcja "pokaż wyniki jako" - czasami warto zaznaczyć "Tematy" - łatwiej odszukać potrzebne informacje. Poza tym warto zorientować się, kto wie najwięcej na dany temat i szukać postów według jego nazwy użytkownika. Na przykład osoby znane bardzo dobrze na forum, i bardzo pomocne to np. w dziedzinie okien - pchełek, jareko w dziedzinie ogrzewania - mały, i bodajże grzesiek (nie pamiętam dokładnie) - itp. itd. Nasza grupa ma też się czym pochwalić - jest Rezi który wie dość sporo, jest Wciornastek - ekspertka w spawie ogrodnictwa... Mam nadzieję, że te parę informacji będzie Wam przydatne, i życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pamiętajcie, że każdy następny post w jakimś stopniu zwiększa wyniki wyszukiwania.
  14. pasco

    grupa wielkopolska

    Tylko ta wyszukiwarka ma pewne wady. Jeżeli dane słowo zostanie znalezione w topiku, który ma 100 stron, to ręce opadają. No chyba, że jest bardziej precyzyjna metoda szukania Moja metoda szukania jest mniej więcej taka: - wyszukuję po kilka słów naraz i zaznaczam opcję "szukaj wszystkich słów", w ten sposób ograniczam ilość wyszukanych wyników, - dla zwiększenia ilości w miarę trafnych odpowiedzi używam tzw. Wildcards, czyli znak * zastępujący ciąg znaków (np. szukając informacji o fundamentach piszę "fundament*"), - Bardzo pomocne są filtry kategorii po lewej stronie ekranu, - pod filtrami kategorii jest opcja "pokaż wyniki jako" - czasami warto zaznaczyć "Tematy" - łatwiej odszukać potrzebne informacje. Poza tym warto zorientować się, kto wie najwięcej na dany temat i szukać postów według jego nazwy użytkownika. Na przykład osoby znane bardzo dobrze na forum, i bardzo pomocne to np. w dziedzinie okien - pchełek, jareko w dziedzinie ogrzewania - mały, i bodajże grzesiek (nie pamiętam dokładnie) - itp. itd. Nasza grupa ma też się czym pochwalić - jest Rezi który wie dość sporo, jest Wciornastek - ekspertka w spawie ogrodnictwa... Mam nadzieję, że te parę informacji będzie Wam przydatne, i życzę powodzenia w poszukiwaniach. Pamiętajcie, że każdy następny post w jakimś stopniu zwiększa wyniki wyszukiwania.
  15. Parę słów do tych, którzy są zawiedzeni Grupą Wielkopolską: przechodziłem to samo kiedy zaczynałem budowę, ale zamiast narzekać na brak odpowiedzi po prostu szperałem po całym forum w poszukiwaniu wielu informacji. Polecenie "Szukaj" naprawdę działa niezawodnie, bo napisane zostało już prawie wszystko. A jak czegoś nie znajdziecie, to wtedy na grupę - w ten sposób będziecie znali odpowiedzi na swoje pytania, a jednocześnie wasze pytania na Grupie nabiorą większej rangi - takie jest moje zdanie. I nie obrażajcie się na mnie proszę. A na pewno na grupie warto pytać o namiary na fachowców, albo gdzie co kupić. Szczerze mówiąc ja sam odzywam się na forum dość rzadko - większość mojego czasu tutaj spędzonego to kliknanie w wyszukiwarkę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...