Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

amigopn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez amigopn

  1. mamy rok 2012, czy to wszystko co piszą o multipor czy płytach klimatycznych RENOVARIO / CALSITHERM to bajki?
  2. amigopn

    Climapor

    Witam stawiam pytanie - Climapor jest dostępny na polskim rynku około 2 lata a w całym internecie nie ma opinii od użytkowników-praktycznie same reklamowe artykuły. Czy naprawdę nikt tego nie kupił i nie ocieplił tym pomieszczenia? A może ktoś jednak zastosował? Proszę o opinie.
  3. bo normalny człowiek uzasadnia swoją opinię. Ja tez moge Ci napisac radę typu: zerwij dachówkę, wydeskuj dach, połóż papę i ociepl calosc od nowa. albo wybuduj dom o płaskim dachu ale co to za rada? bez sensu. Muszę odciąć zimno i tyle.
  4. Właśnie chodzi o to żeby nie zdejmować płyt. Wydaje mi się, że xps powinno zadziałać tylko jakbym był fachowcem w tym zakresie to bym nie pytał. Pytanie wiec jak dla mnie jest otwarte.
  5. Witam. Panowie czym mogę docieplić skosy poddasza użytkowego. Dach jest z dachówki do tego wełna mineralna 20 cm, konstrukcja z metalowych profili i płyta karton gips. Jednak przy wiatrach wyraźnie czuć chłód. Dodam, że nie mam możliwości i nie chce zmieniać konstrukcji metalowej, chce zastosować jakiś materiał i przykleić go na tą płytę karton gips. Czy jest w ogóle materiał co się sprawdzi? Myślałem o doklejeniu na płytę: polistyrenu lub styrodur xps ytong multipor Co będzie do tego najlepsze? Tylko bez bajek o wdmuchiwaniu. Dziękuję
  6. Jak w temacie czym można wykończyć gotową wylewkę przy piecu co. Niestety przy paleniu węglem jest wszechobecny kurz i sadza, drewnem mniej brudu. Ale co położyć by było trwałe, w miarę dobrze wyglądało i łatwo się myło. Może gres techniczny, może żywica epoksydowa może coś innego? Dziękuję za pomoc
  7. Naprawdę trzeba znaleźć przyczynę, sprawdzić co się stało , co jest źle zrobione - Wydaje mi się nią źle położona membrana, poz tym nie jest ona zgrzewana. 30 cm wełny jest wystarczająco- nie jestem do tego przekonany skoro wszystkie inne ściany jak i sufity są ciepłe a od tych po porostu bije chłód jeżeli zamokła to pewnie trzeba będzie wymienić-wydaje mi się, że w części mogła zmoknąć ale w małym stopniu tam gdzie mogę zajrzeć bądź dotknąć jest sucho. Co z nieużytkowym poddaszem-byłem tam i nic podejrzanego nie widzę cała wata położona na belkach jest sucha. A jeżeli chodzi o położenie dachówek to jest kilka miejsc przez które widać świat pod zwykłymi dachówkami. Myślę, że to tez nie powinno mieć miejsca. Zdjęć z układania połaci nie posiadam a te zrobione teraz do sprawy nic nie wniosą. Nerwy niestety są w tej sytuacji nieuniknione ale chce dobrze.
  8. Domyślam się, że tak jest. Rozumiem, że trzeba zerwać dachówkę i od nowa położyć zarówno folię jak i dachówkę? A co jeśli chodzi o ocieplenie tych ścian od wewnątrz? Na ile poważnie traktować ten dostający się śnieg pod dachówki.? Czy jeśli będzie jego taka ilość, że spokojnie wyschnie bądź wyparuje bez niszczenia niczego zignorować to czy tak czy siak naprawić? Czy trzeba zrywać wszystkie dachówki czy można tylko ich część? I w końcu, żeby nic nie rozbierać od wewnątrz jak można docieplić te ściany? Może Y multipor? czy to zły pomysł?
  9. Tak jedna warstwa jest między belami a druga miedzy profilami.
  10. Witam na wiosnę tego roku kupiłem dom z poddaszem użytkowym, w stanie surowym zamkniętym. Dodam, ze nie było już śniegów. Dom jest pokryty dachówką. Sprawdzając dach przy deszczach i ulewach nic nie przeciekało, było suchutko. Więc przystąpiłem do wykańczania poddasza. Pod dachówką jest oczywiście membrana dałem pod to 30 cm waty mineralnej, zrobiłem konstrukcję z profili metalowych, dałem żółtą folię i płytę kartonowo gipsową. I co się okazuje-zonk ściany na skosach przemakają, prawdopodobnie w wyniku dostawania się tam śniegu , szczególnie przy kilku belkach. Dachówki i folii ja nie kładłem i przy deszczu niby wszystko było ok lecz przy śniegu jest tragicznie. Szukam teraz rozwiązania tej sytuacji. Oczywiście dopiero na wiosnę. Rozwiązania trwałego na kilka lat. Dodam też, że wszystkie ściany skośne na poddaszu są teraz strasznie zimne, prawdopodobnie też za mało jest dane izolacji. Nie mam tego samego problemu przy sufitach. Najwyraźniej śnieg dostaje się na samych skosach. Jak z tego wybrnąć by było dobrze. Przecież nie będę ciągle żył w strachu, ze spadnie śnieg. Zonk przez który nie mogę spać w nocy. Pytam, czy jest jakieś rozwiązanie od środka. To znaczy np zerwanie płyt gipsowych usunięcie stelaża, dodanie do tego kolejnej warstwy membrany, na to znów z 20 cm waty, żółta folia i płyta. A może jedynym rozwiązaniem jest demontaż dachówek, danie warstwy membrany nad tą co już jest i ponowne ich położenie. Tak czy siak muszę te ściany dodatkowo ocieplić i i tak rozebrać więc wolałbym zastosować coś od wewnątrz. Dziękuje za pomoc
  11. dom jest wybudowany na górce. spora wysokość względna. około 80m npm. garaż ma poziom 0 w stosunku do izolacji fundamentów -15cm a pozostała część poziom 0 równy z izolacją fundamentów
  12. Witam Planuje posadzkę, wylewkę maszynową miksokretem dom 2x5cm styropianu i 5 cm wylewki garaż 2x2 cm styropianu i 6 cm wylewki całość planuje wzmocnić siatką Mam natomiast wątpliwości dotyczące izolacji poziomej jaką mam zastosować pod wylewkę. Folia czy papa. Jeśli folia to jaka gruba itd...a może papa+masa bitumiczna. Proszę o pomoc.
  13. Może jakieś konkretne produkty (nazwa)tych firm bo trudno mi znaleźć..
  14. Mało mnie interesują dane z roku 2004 i 2005. Jakby Pan nie zauważył mamy 2010 r.
  15. Mógłby mi ktoś opisać jakich materiałów (konkretnie nazwa produktu) użyć po kolei by łączenie było dobre. Wiem, że temat był już poruszany ale może pojawiły się jakieś nowe technologie. Jak się sprawdza samoprzylepna taśma aluminiowa? A jak taśma Papierowa Z Wkładką Metalową-może lepiej przy wykończeniu okiem drzwi itd dać tradycyjne narożniki?
  16. amigopn

    Jaki styropian pod wylewkę?

    Witam Mam w całym domu, wg projektu przewidziany styropian EPS 200. Tu moje pytanie jaki jest tego sens? Może dać go tylko w garażu a na reszcie domu EPS 100? Czy 5 cm wylewki zbrojonej i 5 cm styropianu EPS 200 w garażu zda egzamin?
  17. Witam mam wymurowane dwie łazienki częściowo z solbetu-ściany nośne a częściowo z xelli - działowe. Chciałbym na wszystkie ściany położyć płytki i tu pojawia się moje pytanie co dać pod płytki bo słyszałem że na betonie komórkowym nie trzymają się. Oczywiście ma wyjść sensownie i tanio.
  18. Czy dawać izolacje przeciwwilgociową pod ścianki działowe budowane na poddaszu (strop betonowy) z solbetu, czy nie ma sensu?
  19. a może SOLBET OPTIMAL 500; 120x240x590? Cena tu wychodzi 39,45 za 1 m2. Jest 7 zł różnicy ale potrzeba więcej kleju.
  20. O jakich wymiarach otwór należy pozostawić przy murowaniu ścian i docelowych drzwiach 80/200, żeby nie było problemów z montażem?
  21. Faktycznie wydaje się dobry ale czy trwały? I co z oszczędnością. Czy kupując go po kilku latach zaoszczędzę te 3 tys. A co na temat kotła KND. Czy to jest dużo gorsza jakość? http://www.kotlan.com.pl/kotlan/oferta/kotlyzgazowujace.html
  22. Witam, proszę o informację od użytkowników pieców jaki i dlaczego warto kupić. Dodam, że dom ma 150m2 powierzchni użytkowej, jest ocieplony, a moc pieca zgodnie z projektem to około 12 kW. Oczywiście zamierzam palić tylko i wyłącznie drewnem, niczym innym. Dziękuje za pomoc.
  23. Zamierzam postawić ściany działowe na poddaszu z Y Interio, ok 70m2. Czy jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? A może po prostu się nie opłaca, jako, że m2 ściany z tego materiału wyniesie około 47 PLN. Jeśli tak to z jakiego betonu komórkowego (nazwa, rodzaj)o grubości 12 mm zbuduję ją taniej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...