Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zent

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    wykonawcy

zent's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Fakt, przeoczyłem w tabeli, dokładnie dla całej bramy 42 mm to wynik 1,30 W/m2K (dane firmy Hormann) Jak widać różnica spora. Na marginesie panel który imituje 40 mm segmentowej zamontowany w oknie jest suchutki jak pieprz, a brama lekko pokryła się lodem.
  2. Aktualnie jest na zew. -5 st. c. wiec lodu i tak nie będzie widać, bo zjawisko "rzeźby" lodowej rozpoczyna się gdy jest -10 st.c. Nie wiem co chcesz osiągnąć, bo przerwa 2-3 mm między progiem, a bramą jest trudna do ustawienia, a przy zamkniętej bramie już szczelina na prowadnicy na szczotkach jest 5-6mm i tam zawiewa cholernie. Do wyziębienia garażu poniżej 0 st. nie mogę dopuścić, bo mi rury z wodą strzelą.
  3. Do Jareko 40% wilgotności, to jest wartość w blokach przy centralnym ogrzewaniu. U mnie przy kominku notuję wartości 35% w innych pomieszczeniach 54% więc może w Egipcie jest to do osiągnięcia w garażu, ale nie w klimacie europejskim. Zresztą uczepiliście się kominka, a prawda jest taka, że gdy go nie miałem większe sople można było zobaczyć na kurtynie bramy. Gdyby sprzedawca mi wyraźnie zakomunikował, że roletowa brama nie nadaje się do ogrzewanych garaży wziąłbym uchylną, bo jest dużo tańsza lub segmentową kosztem wysokości garażu ( małe nadproże 7cm). Nie będę walczył już z roletową, jeśli sprzedawca się zgodzi na zwrot lub wymianę, dobrze, nie - sprzedam i kupię uchylną ocieplaną. Dla ciekawości podaję wartości cieplne dla roletoej 4,4 W/m2K vs segmentowa 0,50 W/m2K - bez komentarza.
  4. Panowie, sprawa jest prosta, brama jest ZA CIENKA i nie powinna być sprzedawana do garaży z plusową temperaturą w naszym zimowym, surowym klimacie. Wytarłem do sucha bramę i uchyliłem, przestała się zaladzac i zraszać dopiero jak w garażu było zero i na minusie. Wniosek prosty; jest różnica temperatur (tu plusowa tam minusowa) jest ROSZENIE, bo jest za cienka! Mówiłem sprzedawcy przed kupnem, że to jest garaż z plusową temperaturą, nie widział przeciwwskazań i sam ją montował. Proszę nie czepiać się kominka (bez sensu, że o nim powiedziałem) bo roletową mam dwa sezony, a kominek dopiero tej zimy, a brama lodzi się tak samo tej i poprzedniej zimy. Jeszcze jedno zauważyłem, tam gdzie mam okienka z jedną szybą też są zalodzone, bo są cienkie, a mam jedno okienko z podwójną szybą i kwaterką i tam już nie ma lodu. Wyżej na klatce schodowej mam lamperie i jest sucha- nic nie rosi mi się na ścianach Jest wentylacja-okienko, klapka nieszczelna u kotów i jeden otwór w spiżarni do pionu wentylacyjnego przy ziemi. Osuszacz przez cała noc zbiera minimalne ilości wody, tyle co nic. Zrobiłem eksperyment- wstawiłem w jedno okienko- panel imitację bramy segmentowej -(blacha, styropian, blacha) na 4 centymetry i nie ma roszenia i zalodzenia, i to jest mi się wydaje minimalna grubość bramy jaka powinna tu być. I tym sposobem sprzedawca bramy odsyła do producenta, bo "oni już maja wiele z tym problemów", a producent do sprzedawcy, że ten "nie powinien jej mi sprzedać". A kto informuje-szkoli sprzedawców o produkcie? PRODUCENT! Bardzo mi się wydaje podejrzane, że nikt na tym forum nie stanął w mojej obronie tylko w obronie producenta. Czy wy dla nich pracujecie?
  5. Ja popieram prawdę. Jeśli sklep wciska mi produkt nie wspominając o zagrożeniach, a po fakcie przyznaje że ludzie się skarżą na produkt, to ma być miło?
  6. Jak napisałem wcześniej, garaż sąsiaduje z pomieszczeniem gdzie jest otwór nawiewny o średnicy 15 x 15 cm, a brama jak jest zamknięta ma bardzo małe szczeliny.
  7. Zrobię dziś eksperyment. A mianowicie postawię grzejnik przy bramie, a obok osuszacz i zobaczę rano czy brama będzie bez lodu, a w osuszaczu woda. Na dzisiejszą noc zapowiadają -13 st. C. Przy okazji zmierzę wilgotność.
  8. Po co, skoro ciąg mam bdb? Zresztą firma która robiła mi kominek uznała że będzie lepiej z garażu niż z zewnątrz.
  9. Palę w kominku non stop i ciąg jest potworny. Sąsiadujące pomieszczenie z garażem jest noclegownią dla kotów i tam w okienku jest otwór więc trudno mówić o braku wentylacji?
  10. Gdybym zaangażował jeden z pionów wentylacyjnych (trzeba przebić się przez ściankę) to coś pomoże?
  11. Acha, jeszcze dla porównania sytuacji. Przed bramą roletową, miałem stare drewniane drzwi i nigdy, powtarzam, nigdy nie miałem lodu i wody spływającej po nich.
  12. Pudło. Ubiegłej zimy miałem to samo, a kominka nie było
  13. W okresie letnim wszystko jest otwierane, czyli okna w każdym pomieszczeniu piwnicy, oraz brama garażowa. W ubiegłym roku zrobiłem kominek, a z garażu pobieram powietrze do niego. Może jakiś mały otwór z wiatraczkiem w ścianie zamontowac? Ponawiam pytanie o ten kabel grzejny który zainstalować np. wewnątrz prowadnic. A że całość jest aluminiowa ciepło by się dobrze rozprowadzała po panelach. Acha, piwnica- garaz jest nie ogrzewana, temp. 5-7 st. C. w zimę jest naturalna.
  14. Od wewnątrz nie mam szans zamontować bramy, między innym musiałem zrezygnować z segmentowej, która finalnie wyszłaby mnie taniej. Znalazłem w sieci od zewnątrz zabudowaną bramę roletową, czyli coś takiego się praktykuje: http://www.rolsystem.com.pl/bramy.php http://www.rolets-service.pl/index.php?go=bramy_zwijane ? Czyli w tekiej konfiguracji co mógłbym zrobić, poprawić aby nie było lodu na bramie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...