Zacząłem liczyć współczynniki Dom 1. Tynk wewnętrzny 1.5cm l = 0.7 W/mK 2. Pustak ceramiczny 25cm l = 0.50 W/mK 3. Ocieplenie metodą lekką mokrą, styropian o grubości 10cm, l = 0.04 W/mK 4. Pustak ceramiczny 12cm l = 0.50 W/mK 5. Tynk zewnetrzny 1.5cm l = 0.82 W/mK Suma Opórów przewodzenia ciepła 0,015/0,7+0,25/0,50+0,10/0,04+0,12/0,50+0,015/0,82= 0,0214+0,50+2,50+0,24+0,0183=3,2797 m2K/W Rsi=0,13m2K/W Rse=0,04m2K/W 1/U=0,13+3,2797+0,04=3,4497m2K/W U=1/3,4497=0,28988 W/m2K Dla dachu wyszło mi Dach skos - WYNIK: U = 0.1073 [W/m2K] Dach płaski - WYNIK: U = 0.0924 [W/m2K] Biura 1. Tynk wewnętrzny gipsowy 1.5cm l = 0.28 W/mK 2. Pustak ceramiczny 25cm l = 0.50 W/mK 3. Powietrze nieruchome 3cm l = 0,02 4. Pustak ceramiczny 12cm l = 0.50 W/mK 5. Ocieplenie metodą lekką mokrą, styropian XPS o grubości 10cm, l = 0.032 W/mK 6. Tynk zewnetrzny 2.0cm l = 0.82 W/mK Suma Opórów przewodzenia ciepła 0,015/0,28+0,25/0,50+0,03/0,02+0,12/0,50+0,10/0,032+0,02/0,82= 0,0536+0,50+1,50+0,24+3,125+0,0243=5,4429 m2K/W Rsi=0,13m2K/W Rse=0,04m2K/W 1/U=0,13+5,4429+0,04=5,6129m2K/W U=1/5,6129=0,1782 W/m2K Zamówiłem piec 20kW - jutro montaż W domu cały czas trwają prace - jeszcze nie jest zamieszkały ale zacząłem notować zużycie gazu - temperatura nastawiona jest na 10 stopni w pomieszczeniach (jest 11 stopni) a zasobnik na wodę ma 30 stopni - na takie nastawy codziennie zużywam 1m3 gazu (od 8 grudnia sprawdzam codziennie zużycie na liczniku)