Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

Kavior

Members
  • Posts

    19
  • Joined

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kavior's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputation

  1. Mistrzu oswiec, bom zgrzeszyl. Dam,styro na sciane i bede mial mroz w garazu?
  2. Nie, garaz nie jest odciety ociepleniem od domu. Jedynie na suficie mam styro. Na polowie dlugosci garazu mam pralnio kotlownie i wc. Reszta to salon. Caly dom ogrzewam tylko i wylacznie kominkiem. W salonie przy wiekszym zaladunku kominka jest mocno za cieplo:-) Sciany domu mam z phorotermu 20 a sciana laczaca z garazem jest podwojnej grubosci.
  3. Ja slowkow kwestii porownania styro w podlodze garazu i bez. Mieszkam z bratem po sasiedzku. Mamy te same domy, ocieplenia, bramy itd. Ja mam styro w podlodze, brat nie. W zimie brat jak ma cieplej w garazu 1-1,5stC to wszystko. Mieszkam w domu kilka lat, 4 zimy za mna i nigdy temp nie spadla mi w garazu ponizej zera. A kilka lat temu temp spadaly nawet do -28stC. Mam grzejnik awarynie bo lubie majsterkowac. Za cztery lata moze trzy razy go wlaczylem. Garaz w bryle domu, 15cm styropianu jako ocieplenie calego domu.
  4. Witam wszystkich. Planuję wybudowanie wiaty na samochód i ułożenie nostalitu pod nią. Drewno już mam wystrugane i docięte na wymiar. Wybrałem około 30cm ziemi i teraz muszę zamówić kruszywo na podbudowę. Jak obliczyć ile mam zamówić? Prawdziwe jest założenie, że m3 kruszywa to około 2T? Mam około 28m2 do ułozenia. Przy nostalicie jak liczy się szerokość od obrzeża do obrzeża tak by nie mieć docinek kostki? Czy cena kruszywa 0-30 za tonę 60zł nie jest wygórowana?
  5. Witam. Mam wylany betonowy taras wylany bezpośrednio na gruncie. Muszę go w końcu wykończyć. Postawilem na kostke brukowa. Płytek sie obawiam, wiadomo odpadna, kwestia czasu. Najwiekszym problemem jest dla mnie wysokosc tarasu. Mam 4-5cm od tarasu do odplywu w oknach. Mysle nad kostką brukowa grubosci 4cm i mininalna grubosc podsypki z piasku. Taras wylany jest z bardzo malym spadkiem. Wysokosc tarasu od gruntu dochodzi do 30cm. Jak ostatni rzad kostki zakotwic do betonu by z czasem kostka nie zjechala na trawnik? Palisada odpada. Niestety musze ciac koszty maksymalnie. Myslalem by na pionowej czesci tarasu przykrecic plaskownik stalowy ktory by wystawal ponad na grubosc kostki i by pelnil role opornika, obrzeza dla niej. Mozna tak? Skuwanie tarasu odpada. Dom juz kupilem z takim bublem i coz z tym zrobic musze Podobaja mi sie tarasy takie gole betonowe tylko idealnie zatarte ale wiadomo co z nimi warunki zewnetrzne zrobią. Na zywice itp mnie niestety nie stac.
  6. W weekend zabiorę się za kolejne szlifowanie i malowanie. W tygodniu ciężko z czasem. Dziękuje za rady Dzabij Jak stolik zostanie skonczony to się pochwale i zamieszcze zdjęcia
  7. No właśnie chciałem lustro ale wyszło niestety kiepsko. Opisze dokladnie co zrobilem po kolei : szpachlowanie plyty szpachlowka do drewna, szlifowanie, malowanie wałkiem takim gąbkowym, szlifowanie i kolejne malowanie. Odnosnie sklejki to myslalem ale cena mnie zabila. Zalezalo mi by blat byl gruby, W tym momencie mam dwie skrecone/sklejone ze soba plyty 18mm. Rozwazalem by na to dokleic najciensza sklejke ale blednie myslalem ze plyta po wyszpachlowaniu jest tak gladka ze bedzie to ladnie wygladalo po malowaniu. Jutro jeszcze raz szlifierka mimosrodowa przeszlifuje lakier i poloze jeszcze jedna warstwe. Szpachlowac juz chyba nie ma sensu bo lakieru trzymac sie nie będzie szpachlowka ?
  8. Pomalowalem plyte emalia ftalowa. Pomimo zaszpachlowania plyty szpachlowka do drewa i dwukrotnym malowaniu walkiem gabkowym i szlifowaniu mimosrodowka pomiedzy warstwami dalej jest kiszka. Widac dziury i nierownosci. Co zle robie?
  9. Ja u siebie jako podstopnice mam przyklejoną płyte KG pomalowaną białą farbą taka jaką robi się lamperie. Po połtorej roku mieszkania ciągle są bielutkie. Ciemne drewniane stopnie i biała podstopnica to jest to
  10. Żadnej farby nie polecam. Tylko ocynk ogniowy i na to lakier proszkowy. Masz spokój na dłuugie lata. U rodziców na działce mamy brame pomalowaną chlorokauczukiem. Co max dwa lata skrobiemy rdzę i malujemy od nowa. Porażka szczególnie że w bramie tyle zakamarków trudno dostępnych dla szczotki drucianej.
  11. Witam Czym polakierować płytę MFP która będzie na zewnątrz? Chciałem z takiej płyty zrobić blat stołu ogrodowego. Czy należy taką płytę przed lakierowaniem zaimpregnować? Zależy mi na tym by warstwa lakieru zakryła fakturę płyty. Pzdr.
  12. Wojtek_796 dziękuje za praktyczne rady. Masz w 100% racje, rozbieranie całego frontu to ostateczność. W pierwszym moim poście nie napisałem że mój fachowiec przykleił płyty za wkładem z tą jedną zaimpregnowaną a dopiero po około dwóch tygodniach pojawił się by kontynuować swoją pracę. Przez ten okres w kominku było palone każdego dnia. Może dzięki temu jest duża szansa że większość już odparowała ? Generalnie czuje że coś mi śmierdzi podczas palenia ale byłem pewien że to brykiet bo nim pale. Mam 9 metrów buka ale ściętego 7 miesięcy temu i nie jest jeszcze suche. W środę czeka mnie aerobik i szlifowanie na teleskopie tej nieszczęsnej płyty:D
  13. Wkładem ogrzewam dom już drugą zime, tylko teraz robię zabudowe. Jak to nie grunt czuje to może płyty KW bo wszelka farba z Arysto i przyłącza z pewnością się już wypaliła przy codziennym paleniu. Zabudowa jeszcze nie jest skonczona, stan surowy bez plyt KG, farb itp
  14. Dziękuje za konkretną odpowiedź. Kolejny etap budowy i kolejna wpadka. Żeby wymienić tą płytę cały front trzeba rozebrać, bo płyta jest bezpośrednio za wkładem Płyty na froncie mam w dużym formacie a do tanich nie należą a pewnie stare przy demontażu się rozsypią :sick:najlepsze jest to że dzisiaj jak zapaliłem w kominku to faktycznie było coś czuć ale w życiu bym nie wpadł na to że to grunt.
  15. Płyta silca w moim przypadku ma grubość 3cm. Nasze forum czytam od dłuższego czasu, w wielu wątkach pisane było że nie wolno impregnować od środka płyt KW. Jestem tego świadomy ale kolejny "fachowiec" w moim domu wychodzi na to że partaczy robotę. Pytanie co może się stać z tak zaimpregnowaną jedną płytą ? Nie wiem, może się zapalić, wydzielać jakieś toksyczne związki ? Obudowa jest praktycznie zamknięta, została jedna górna płyta od frontu do przyklejenia. Mam to rozbierać ? Przy odrobinie gimnastyki może udałoby mi się na jakimś teleskopie przeszlifować tą płytę papierem ściernym. Ma to jakiś sens ?
×
×
  • Create New...