Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maciek.nowy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    159
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Właśnie "wyszedłem" z ziemi

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Maciek.nowy's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Nie jesteś - budowlańcy zawsze mówią, że nie jest to konieczne bo najzwyczajniej w świecie nie chce im się tego robić. Im zależy tylko na tym, żeby jak najszybciej skończyć i przenieść się na następna budowę. Ty za to wszystko płacisz, to jest twoja inwestycja, więc jeśli uważasz że coś ma być zrobione to niech oni to robią. No chyba, że kierownik budowy zadecyduje inaczej (pod warunkiem, że nie jest on "człowiekiem" budowlańców). A jeśli chodzi o izolację pozioma na ławach to jest wg mnie ona niezbędna, Ja izolowałem ławy papą na lepiku. i dodatkowo dawałem jeszcze jedna warstwę izolacji (też papa) na przedostatniej warstwie bloczków ścian fundamentowych (już nad gruntem).
  2. Cześć, normalna kolej rzeczy. Budujemy nowy dom, ekscytujemy się tym, szukamy inspiracji, wiedzy. wymieniamy doświadczenia... A potem to już nie jest takie ekscytujące, po prostu mieszkamy w swoim wybudowanym domu i nie mamy czasu na pisanie na forum Teraz to już pole do popisu dla nowych budowniczych. Chyba, że po przeczytaniu wątku wiedzą już tyle, że też nie chce im się pisać. Kasikon, pamiętaj, że na końcu budowania prawie zawsze brakuje pieniędzy, więc jak możesz coś zaoszczędzić na początku to to zrób, nie daj się naciągnąć handlowcom na gadanie typu " no tak ta cegła jest dobra, ale mam w ofercie lepszą i na całej dostawie to będzie drożej tylko 5, 8, 10 tys. (niepotrzebne skreślić), a co to jest taka mała kwota przy budowie domu...". Uwierz mi że przy końcówce może braknąć tych 5, 8, 10 tys.
  3. Ja jeszcze nie mieszkam, kasa się skończyła i wyhamowaliśmy trochę. Kończymy ocieplanie - własna praca. W międzyczasie robię ocieplanie i GK na poddaszu. Mamy gotowe obie łazienki, garaż, pomieszczenie gospodarcze. W salonie i kuchni położone już gładzie - robota teścia Na całym dole położone kafle na podłogach. Teraz czekamy na wycenę kuchni - pewnie nas "zabije"
  4. Przecież to już było chyba kilka razy poruszane na forum. To nawet ja wiem Profil CD ucinasz krótszy o szerokość jednego UD. Wsuwasz do UD z jednej strony zapinasz na grzybki i przesuwasz do połowy UD z drugiej strony. Profil CD "wsuwa" się na głębokość połowy każdego UD.
  5. Na jaką odległość odsunąć płyty GK od ścian? Chcę zrobić połączenie ślizgowe i nie jestem pewny odległości. Czy 2-3 mm wystarczą?
  6. No i przeczytałem cały wątek, jak to się mówi od deski do deski. Wiem już co nieco, ale jak na razie teoretycznie.. Zobaczymy co pokaże praktyka W każdym razie dzięki wszystkim za odpowiedzi, które wprawdzie nie mi były udzielane, ale wiele mi pomogły w ogarnięciu tematu.
  7. Najprawdopodobniej z niewiedzy... A jak powinno być poprawnie? Oświećcie mnie! I jak połączyć folię paroizolacyjną ze ścianą kolankową?
  8. Witam ponownie, mam jeszcze jedno pytanie. Czy dużym błędem jest ułożenie drugiej warstwy ocieplenia z wełny mineralnej w postaci maty? Czyli między krokwie mata + na krokwie poprzecznie mata z rolki nabijana na grzybki, nad tym ruszt i folia izolacyjna.
  9. witam wszystkich fachowców i specjalistów. Mam jedno pytanko. Sufit na poddaszu mogę podwiesić na "grzybkach" czy lepiej zawiesić go na wieszakach? Będzie jakieś 10 cm pod jętkami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...