Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mati2

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

mati2's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Pan/Pani zibik_eng pisze w aby doradzić, czy aby się "pomądrzyć" ???(zresztą nie tylko tutaj) Do etapu wyboru projektu już nie wrócimy, więc na nic się zdadzą Pańskie "rewelacje" i "mądre rady". Dla Pana(i) wiadomości projekt był adoptowany właśnie do warunków lokalnych. Niestety warunki gruntowe (niezmienne przez kilkadziesiąt lat) diametralnie się zmieniły o czym Pan(i) albo nie wie, albo udaje,że nie wie?( a zapewniam, że nie przyczyniły się do tego ani dziurawe wały, ani szkody górnicze:)) Jest to oczywiście izolacja "lekka" .Piwnica była zabezpieczana przed ewentualną wilgocią-nie przed naporem wody.Gdybyśmy przewidzieli sytuację jaka miała miejsce w ubiegłym roku- robilibyśmy "ciężką" a najpewniej nie zdecydowalibyśmy się wogóle na podpiwniczenie. Ale teraz już tylko bezsensowne "gdybanie". Zamierzamy robić teraz drenaż opaskowy na zewnątrz i prawdopodobnie w piwnicy również. Wodę odprowadzimy do studni w rogu działki, a ze studni przy pomocy pompy pływakowej do "obiecanej" kanalizacji burzowej, albo do odległego rowu.Woda z rynien również będzie odprowadzona do studzienki. W miasteczku będzie robione odwodnienie-może choć trochę poprawi zaistniałą sytuację (nie tylko u nas) Zastanawiamy się jeszcze nad ścianami w piwnicy. Narazie chyba zostanie jak jest a ewentualne poprawki robić będziemy jeśli drenaż nie wystarczy. Bardzo dziękuję za wszystkie rady. (nie dot. zibik_eng)
  2. Dziękuję za podpowiedzi i proszę o więcej:) Dodam jeszcze , że wylewka w piwnicy jest ok 1,8m poniżej poziomu gruntu. Gleba to: ok 1metr ziemia nieprzepuszczalna-gliniasta a niżej już tylko piasek (do ok. 1 metra poniżej ław napewno-głębiej niestety nie sprawdzaliśmy) Już po wiosennych roztopach pojawiła się wilgoć na styku wylewki i ścian. http://img8.imageshack.us/img8/1479/dsc01882cr.jpg http://img193.imageshack.us/img193/5544/dsc01881w.jpg Teraz niestety na wilgoci się nie skończyło:( Po majowych ulewach część działki przez ok tydzień była pod wodą. Najgorsze jest to, że do dziś nie udało się skutecznie wypompować wody (wciąż podchodzi) To pierwszy dzień http://img691.imageshack.us/img691/1298/dsc01883c.jpg A to już popękana wylewka http://img249.imageshack.us/img249/7623/obraz021lh.jpg http://img526.imageshack.us/img526/8530/dsc01921n.jpg Wylewka do wyrzucenia, ale co robić ze ścianami??
  3. Witam i proszę o radę. Po ostatnich obfitych opadach deszczu w naszej piwnicy pojawia się woda-max 20cm W dwóch pomieszczeniach wylewka popękała i środkiem wysadziło ją do góry-ok 7-8cm (takie wyspy) W piwnicy robiona był wylewka 10cm ze "szkłem", na to folia i na to wylewka ok. 7cm Kolejny problem to ściany w piwnicy. Dom jest częściowo podpiwniczony .w czasie największego naporu wody na ścianie wewnętrznej (jedynej do której nie ma dostępu z zewnątrz) pojawiły się przecieki.(ok 15-25cm nad wylewką) W dwóch miejscach woda dosłownie sikała ze ściany strumieniem ok 3mm średnicy. Piwnica zbudowana jest z pustaków szalunkowych zalanych betonem. Z zewnątrz była wytynkowana, pomalowana jakimś czarnym mazidłem i na to folia kubełkowa (kubełami do ściany). Na ulicy nie ma rowóch, nie robiliśy też drenażu. (dziaka jest mała, nie ma gdzie odprowadzić wody) Bardzo proszę o radę, co teraz z tym robić. Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...