Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

anemonek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    185
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląskie
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

anemonek's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czyli po dociepleniu budynku zużycie gazu na jego ogrzewanie spadło Ci o 30 procent pomimo tego, że utrzymujesz temperaturę wyższą o 1 stopień. Myślę, że masz powody do zadowolenia.
  2. Zużycie z listopada 2020 jest niebywale niskie jak na ogrzewanie 140 m2 domu z ubiegłego wieku bez ocieplenia. Nawet z ociepleniem byłby to super wynik. Ten z 2021 wydaje się bardziej realny.
  3. Tak jak piszesz, niestety cudów nie ma, a gaz płynie jak woda. Kominka ani kozy nie mam. Mój dom to pewnie, jeśli chodzi o zużycie, ogniwo pośrednie pomiędzy nowym ocieplonym a starym bez ocieplenia. Po dzisiejszej wycieczce do domu okazało się, że temperatura na kotle to 33 stopnie, choć była ustawiona 30, a w domu nadal 17 stopni. Temperatura na kotle została obniżona do 27stopni, zobaczymy, jak to się przełoży na temperaturę w domu. Wszystkie kaloryfery odkręcone na maks. Później będę testować jak przykręcenie grzejników na dole przekłada się na zużycie paliwa.
  4. Zaczynam sezon grzewczy z gazem ziemnym. Wcześniej dom był ogrzewany starym, pozaklasowym śmieciuchem. Budynek był używany okazjonalnie, stąd trudno oszacować zużycie paliwa na sezon grzewczy. Poprzedni właściciele zarzekali się co prawda, że dom ciepły i tak dalej, ale wiadomo, każdy tak mówi. Instalator uruchomił kocioł na najniższą możliwą temperaturę (jeszcze nie mieszkamy), czyli 40 stopni, instalacja grzejnikowa. Temperatura podniosła się do 20-21 stopni, zużycie około 10m3 na dobę. No, ale po co utrzymywać aż tyle w pustych murach? Po przestawieniu kotła na tryb podłogówki, przy okazji niechcący wyłączonym na dwa dni, i ustawieniu temperatury na 36 stopni kocioł zużywał 7 - 8 m3 na dobę, temperatura w domu spadła do około 17 stopni. Teraz jest ustawione 30 stopni, jutro okaże się, jaka temperatura jest w domu, no i jakie zużycie gazu. Dom ma duże mostki cieplne: schody zewnętrzne i ściana przy ganku nie są ocieplone, podobnie jak ściana balkonowa na wysokim parterze wraz z 10 metrowym balkonem. Brama garażowa jest nieocieplona i nieszczelna - koniecznie trzeba to poprawić. Na stropie części nieogrzewanej przyziemia (garaż i pomieszczenie gospodarcze) jest 10 cm styropianu, wewnętrzna ściana pomiędzy garażem a resztą domu nie jest niczym ocieplona. Przyszedł mi do głowy pomysł, czy na górze, tam, gdzie będzie w głównej mierze toczyć się życie rodzinne, nie dołożyć wodnej podłogówki w tzw. suchym systemie, bez wylewki, żeby móc ogrzewać możliwie najniższą temperaturą. Czy to ma sens?
  5. Dziękuję za podrzucenie kilku ciekawych pomysłów, dzięki temu mam już jakiś trop.
  6. Bierz te pierwsze, gołe, dekory szybko się nudzą, a i poszczególne wzory prędko wychodzą z mody.
  7. Dom z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, powierzchnia użytkowa 115m2. Na dole podłogówka, na górze (3 sypialnie) grzejniki, w górnej łazience również podłogówka. Piec na paliwo stałe, brak sieci gazowej. Martwią mnie trochę te kaloryfery, no ale już są i nie da się tego łatwo zmienić. Czy pompa ciepła p-p poradziłaby sobie z ogrzewaniem tego domu? Pewnie tak, ale jak wyglądałyby kwestie praktyczne? Czy wymagałoby to jakichś dodatkowych przeróbek, inwestycji? Pytam, czy, generalnie, to raczej prosta czy skomplikowana sprawa z tymi grzejnikami w układzie?
  8. Elfir, świetnie rozwiązana strefa spiżarnia - kotłownia - toaleta. W oryginalnym projekcie dużo miejsca marnowało się na nieustawny wiatrołap, no i prysznic w pomieszczeniu innym niż wanna jest dużo bardziej funkcjonalny. Trochę szkoda okna w spiżarni, ale dzięki temu będzie bardziej ustawnie, a wiele będzie musiało się tam zmieścić.
  9. Poszłabym w białą elewację. Nowoczesny design i tradycyjna kolorystyka wpisująca budynek w polski krajobraz.
  10. Tu masz wizualizację nowoczesnej stodoły z płaską czerwoną dachówką. http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/ekonomiczny-1a
  11. Łazienka zapowiada się bardzo fajnie i po raz kolejny przekonuję się, że mamy zbliżone podejście w kwestii praktyczności rozwiązań w ich użytkowaniu. Dobry kinkiet wybrałaś, mnie też bardziej podoba się ten "na cegle".
  12. Dom wygląda mega minimalistycznie. Bardzo mi się podoba w takiej wersji niezależnie od odcienia elewacji (szary/grafit). Czerń wyglądałaby odlotowo, ale moim zdaniem taki kolor tynku pasuje przede wszystkim do zalesionej działki, no i pozostaje kwestia problemów z nadmiernym nagrzewaniem elewacji.
  13. Inspirowaliście się projektem pracowni Domy z Wizją Ich budynki zdecydowanie mają to "coś", wyróżniają się na tle innych i wzbudzają zachwyt między innymi u mnie. Tym bardziej będę często zaglądać!
  14. Witam się, będę zaglądać i kibicować. Lubię nowoczesne stodoły
×
×
  • Dodaj nową pozycję...